Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırma

Yazımızda Android uygulamalarını bilgisayarda nasıl çalıştırabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

Android Uygulamalarını İndirme

Halen geliştirilmekte olan bir yazılım olan BlueStacks bize Android uygulamalarını bilgisayarda çalıştırma imkanı verse de bu uygulamaları indirmek için Google Play Store kullanamıyoruz. Fakat program alternatif uygulama marketlerine bağlanarak bu problemi aşıyor. Bu uygulama marketlerinde çoğu uygulamayı arayıp bularak bilgisayarımıza indirebiliyor ve çalıştırabiliyoruz. Bu noktada şu bilginin altını çizmekte fayda var; BlueStacks halen geliştirilmekte olan bir program ve çoğu Android uygulamasını çalıştırıyor olsa da bazı Android uygulamaları henüz program ile çalıştırılamayabilmekte. Bu nedenle uygulamaların çalışıp çalışmadığını deneme yanılma yöntemiyle öğrenmekten başka bir seçeneğimiz bulunmuyor.

Dilerseniz BlueStacks üzerindeki uygulamalara erişim yollarına kısaca bir göz atalım:

Bluestacks üzerinde uygulamalar program penceresinin üst bölümünde kategorilere ayrılmış durumda. Sol taraftaki Tools ve News başlıkları haber ve yardımcı araçları listeliyor. Orta kısımdaki Top 25 Apps ile en iyi olarak nitelendirilen 25 uygulamaya erişebilirsiniz. Türkçe başlığa sahip Çocuklar, Oyunlar ve Sosyal bölümleri ise adlarının belirttiği alan ile ilgili uygulamaları barındırmakta. Photo, Music, Fashion, Messaging başlıklarında ise fotoğraf, müzik, moda ve anlık mesajlaşma ve iletişim uygulamaları bir araya toplanıyor. Dilerseniz bu başlıkların altındaki uygulamaların üzerine tıklayarak yükleme işlemini başlatabiliyorsunuz. Uygulamayı seçtikten sonra ise uygulamanın indirileceği uygulama marketini belirlemeniz gerekmekte:

Bu ekranda indirmek istediğimiz uygulama ile aynı adı taşıyan kutuyu seçiyoruz ve indirme işlemini başlatıp uygulamayı yüklüyoruz.

  1. Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırma
  2. Android Uygulamalarını İndirme
  3. Uygulama Marketlerinde Arama Yapma

YORUMLAR