Android VPN Ayarları Nasıl Yapılır?

Android VPN ayarları nasıl yapılır sorusunu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Hazırladığımız rehberde VPN nedir, ne işe yarar dahil pek çok soruyu yanıtladık.

Android VPN ayarları nasıl yapılır sorusunu merak eden kullanıcılar için bir rehber hazırladık. Hazırladığımız rehberde VPN nedir, ne işe yarar gibi soruların yanıtını da bulunuyor. Rehberimizi inceleyerek söz konusu hizmet hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen VPN servisleri hem bilgisayarlarımızda hem de akıllı telefonlarımızda kimliğimizi saklamamızın en pratik yollarından birisi olarak öne çıkıyor. Günümüzde çok sayıda VPN hizmeti yer alıyor.

Google Chrome İçin En İyi VPN Eklentileri
YAZILIM

Google Chrome İçin En İyi VPN Eklentileri

Google Chrome için en iyi VPN eklentileri neler? Bu yazıda kullanıcıların internette anonim bir şekilde gezinmesini sağlayan en başarılı VPN eklentilerini bir arada topladık.

Sizler için hazırladığımız bu rehberde VPN ne demek, nasıl ayarlanır? Android için en iyi VPN uygulamaları neler? gibi sorulara daha yakından göz atacağız. Siz de bu sayede internette kimliğinizin gizli kalmasını istediğiniz noktalarda neler yapmanız gerektiğini daha detaylı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

VPN Nedir?

Temel düzeyde VPN, kısaca Virtual Private Network anlamına geliyor. VPN'in temel mantığı, oluşturulan özel ağlara bağlanmaktan geçiyor. Daha spesifik düzeyde gerçek IP adresinizin, dünyanın farklı bir noktasında yer alan başka bir sunucunun ardında gizlendiğini söyleyebiliriz.

VPN Ne İşe Yarar?

Yukarıdaki anlatımımızdan da anlayabileceğiniz gibi VPN'i kimliğinizin gizli kalmasını istediğiniz noktalarda kullanabilirsiniz. Tabii sadece bu amaca hizmet etmeyen VPN ile ülkenizde yasaklı olan sitelere de erişmeniz mümkün. Tabii buradaki temel mantıkta kimliğinizin gizli kalmasından geçiyor. VPN kullandığınızda başka bir sunucuda göründüğünüz için ülkenizdeki yasaklar, sizi bağlamamış oluyor.

Android VPN Ayarları Nasıl Yapılır?

Temel olarak bilmeniz gereken şey, akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde VPN kullanmak istediğinizde herhangi bir ayar yapmanıza gerek olmadığı. Yapmanız gereken tek şey kullanmak istediğiniz VPN servisini cihazınıza indirmek ve gerekli adımları tamamlamak.

VPN hizmetleri, kullanımı oldukça kolay hale getirdi. Bu platformları çok hızlı ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Dolayısıyla ayarlar, uygulama içerisinde otomatik bir şekilde yapılır. Bu nedenle herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan hızlıca bağlantı kurabilirsiniz.

Örneğin ProtonVPN uygulamasını cihazınıza indirdiğinizde, gerekli adımları tamamlamak için sizden çeşitli izinler istenecektir. Bu izinlere onay verdikten sonra uygulamalar kendi ayarlarını otomatik bir şekilde tamamlayacak ve size düşen tek şey "Bağlan" butonuna basmak olacak.

Android için En İyi VPN Uygulamaları Neler?

  • Betternet
  • ProtonVPN
  • Hide.me
  • Speedify
  • Windscribe

1. Betternet

Kullanıcıların internette anonim bir şekilde gezinebilmesini mümkün hale getiren Betternet, güvenli ve hızlı bir bağlantı imkânı sunuyor. Ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki farklı versiyonun yer aldığı uygulamayı indirebilir ve çok kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Askeri düzeyde şifreleme desteğinin bulunduğu hizmeti kullanabilmek için hesap oluşturmak zorunlu değil.

2. ProtonVPN

Güvenli ve hızlı bağlantı sunan ProtonVPN sayesinde internette anonim olarak gezinebilirsiniz. Çok basit bir kullanıma sahip olan hizmette sınırsız veri aktarım imkânı bulunuyor. 63 ülkede 1689 adet sunucuya sahip olan hizmet, yüksek hızlı bağlantılar sunuyor.

Kullanıcıların bütün ağ trafiği AES-256 teknolojisi ile şifreleme işlemi gerçekleştiriliyor. Anahtar takası 4096-bit RSA ile yapılırken, ileti kimlik doğrulaması için SHA384 ile HMAC teknolojisi tercih ediliyor. Böylelikle üst düzey güvenlik sağlanıyor.

3. Hide.me

256-bit AES şifreleme desteği ile üst düzey güvenlik sağlayan Hide.me isimli hizmet, çoklu VPN protokolleri, sınırsız sunucu değiştirme, IP sızıntı koruması ve otomatik switch özellikleri yer alıyor. Çok kolay bir şekilde kullanılabilen uygulamanın ücretsiz ve ücretli sürümleri mevcut.

Otomatik yeniden bağlantı işlevi ile dikkat çeken hizmetin çok sayıda ülkede çeşitli sunucuları bulunuyor. Kullanıcı dostu arayüze sahip olan başarılı uygulamayı ücretsiz olarak cihazınıza indirebilirsiniz.

4. Speedify

Kolay kullanıma sahip olması ile dikkat çeken Speedify, hızlı ve güvenli bir bağlantı imkânı sunuyor. Sınırsız veri aktarım sunan hizmet AES128-GCM şifrelemesini kullanıyor. Bu, kullanıcıların internette güvenli bir şekilde gezinebilmesini mümkün hale getiriyor. Birçok özelliğin yer aldığı uygulamanın başarılı bir arayüzü bulunuyor. Böylelikle uygulamayı kolayca kullanabilirsiniz.

5. Windscribe

Dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan Windscribe isimli hizmetin ücretsiz versiyonunda İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülke bulunuyor. 256-bit AES şifreleme desteği ile dikkat çeken hizmet, kullanıcıların IP adresini maskeler ve erişimi kısıtlanan sitelere ziyaret edilebilmesini sağlar.

YORUMLAR