Android'den Windows Phone'a Geçiş Rehberi

Uzun zamandır Android cihaz kullanmış olan ve Windows Phone'a geçiş yapan kullanıcıları ilgilendirecek en önemli hususlardan biri de, bir önceki cihazınızın kullanımıyla biriken verilerin kaybolmaması olacaktır. Android kullanıcısı olanların büyük bir kı

Android'den Windows Phone'a Geçiş Rehberi

Uzun zamandır Android cihaz kullanmış olan ve Windows Phone'a geçiş yapan kullanıcıları ilgilendirecek en önemli hususlardan biri de, bir önceki cihazınızın kullanımıyla biriken verilerin kaybolmaması olacaktır. Android kullanıcısı olanların büyük bir kısmını endişelendiren ve platform değiştirmesine mani olan bu durum aslında düşündüğünüz kadar da zor değil. Bu başlıkta Windows Phone kullanmaya başlayanların Android cihazlarında bulunan verileri mümkün olabildiğince hızlı bir şekilde aktarmalarına yardımcı olacağız.

Satın almış olduğunuz Windows Phone cihazın Nokia olduğu takdirde, Verilerimi Aktar isimli uygulama Bluetooth bağlantısı eşliğinde işlemi sizin için daha pratik kılıyor. Welcome Home to Windows Phone isimli Masaüstü uygulamaları da Mac ve PC üzerinden dosya aktarımı yapmanızı sağlıyor.

Önemli bir ayrıntıyı da değinmekte fayda var. Kişiler listesinde bir eksiklik olduğunu sezimliyorsanız bunun nedeni Google'ın kişiler listesini farklı bir şekilde sınıflandırması. Düzenli bir kişi profili oluşturulmadan kaydedilen numaraların Windows Phone cihazlarına düzgün aktarılamaması mümkün. Windows Phone cihazınızdaki Kişiler isimli uygulamadan telefon numarası olanları görüntüleme ve telefon numarası olmayan kişiseri saklama gibi seçenekleriniz var.

  1. Android'den Windows Phone'a Geçiş Rehberi
  2. Windows Phone'a E-Posta Hesabı Ekleme
  3. Windows Phone'a Kişiler ve Takvim Ekleme
  4. Windows Phone'a Müzik, Resim, Video ve Belgeler Ekleme

YORUMLAR