Android'den Windows Phone'a Geçiş Rehberi

Uzun zamandır Android cihaz kullanmış olan ve Windows Phone'a geçiş yapan kullanıcıları ilgilendirecek en önemli hususlardan biri de, bir önceki cihazınızın kullanımıyla biriken verilerin kaybolmaması olacaktır. Android kullanıcısı olanların büyük bir kı

Windows Phone'a E-Posta Hesabı Ekleme

E-Posta hesabı ile birlikte sahip olduğunuz kişiler listesini Windows Phone listesini eklemek istiyorsanız Ayarlar kısmında E-posta+Hesaplar kısmından hesap eklemeniz yeterli olacaktır. İrtibat halinde olduğunuz kişiler haricinde takvimleriniz ve görevleriniz de Windows Phone Takvim uygulamasına aktarılacaktır. Android kullanıcısı olarak sahip olduğunuz Google hesabınızı bu arayüzden kolaylıkla bulup ekleyebileceksiniz.

Olur da kullandığınız hesap bir Google Apps hesabıysa, daha detaylı bir işlem yapmak zorunda kalabilirsiniz. Hesap Ekle seçeneğinde İleri Düzey Kurulum isimli bir opsiyona rastlayacaksınız.

İsim ve şifre girdikten sonra Exchange ActiveSync şeçeneğini tıklayın. Sizce bir sunucu adı sorulacaktır ve girmeniz gereken adres "m.google.com". Bilgilerinizin yanlış olduğunu söyleyen bir uyarı yazısı çıkıyorsa Windows Phone versiyonunuzun 8.10.12359.845 ve üzeri olduğundan emin olmanız gerekiyor. Güncelleme ile versiyonu yükseltmeniz mümkün. Eğer sorun yaşamaya devam ediyorsanız bunun sebebi Google hesabınızın 31 Aralık 2013 gününden sonra oluşturulmuş olmasıdır. Google bu tarihten sonra açılan hesapların seknkronizasyon ayarlarını engellemeye başladı.

  1. Android'den Windows Phone'a Geçiş Rehberi
  2. Windows Phone'a E-Posta Hesabı Ekleme
  3. Windows Phone'a Kişiler ve Takvim Ekleme
  4. Windows Phone'a Müzik, Resim, Video ve Belgeler Ekleme

YORUMLAR