Ankara İlçe Belediyelerinin Android Uygulamaları

Daha önce Büyükşehir Belediyeleri ve İstanbul İlçe Belediyeleri için yazılar yazmıştık. Şimdi ise sıra geldi Başkent Ankara'nın ilçelerine. Tıpkı İstanbul gibi, Ankara'nın ilçe belediyeleri de birer birer Android uygulamalarını çıkarmaya başladılar. Bu şe

Ankara İlçe Belediyelerinin Android Uygulamaları

Daha önce Büyükşehir Belediyeleri ve İstanbul İlçe Belediyeleri için yazılar yazmıştık. Şimdi ise sıra geldi Başkent Ankara'nın ilçelerine. Tıpkı İstanbul gibi, Ankara'nın ilçe belediyeleri de birer birer Android uygulamalarını çıkarmaya başladılar. Bu şekilde belediyeciliği bir adım öteye taşıyan ve teknolojiye ayak uydurmaya çalışan belediyelerin uygulamalarını sizler için derledik.

Bildiğiniz gibi bilişim teknolojileri gün geçtikçe daha da gelişiyor ve neredeyse her gün yeni bir şeyle karşılaşıyoruz. Bununla birlikte klasik belediyecilik anlayışının artık yetersiz kalacağını öngörmek çok da zor olmasa gerek. Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız, ilçelerinin bile diğer şehirlerle kıyaslanacak kadar büyük ve gelişmiş olduğunu bilirsiniz. Bu durumda, insanların bilgiye ulaşma konusunda sıkıntı çekmesi kaçınılmaz oluyor.

Bütün bu sebeplerden dolayı, gerek belediyecilik hizmetlerinin insanlara ulaştırılması, gerekse daha şeffaf bir yönetim anlayışı sunması açısından mobil belediyecilik gerçekten geleceği ayağımıza getiriyor diyebiliriz. Aradığınız her türlü bilgiye kısa sürede bir dokunuşla ulaşabileceğiniz Ankara ilçe belediyelerinin Android uygulamalarına aşağıdan gözatabilirsiniz.

Çankaya Mobil Belediye

Ankara'nın Çankaya ilçesi tarafından geliştirilmiş resmi Android mobil uygulaması olan Çankaya Mobil Belediye ile teknolojiyi en etkili şekilde kullanabilirsiniz. E-belediye ile bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilir, dilek ve şikayetlerinizi bir dokunuşla belediyeye iletebilirsiniz.

Ayrıca bütün haberlerden, proje ve etkinliklerden anında haberdar olabilir, kent rehberi ile Anıtkabir dahil olmak üzere önemli kurum ve kuruluşların adres ve telefon bilgilerine erişebilirsiniz.

Bu önemli noktalara eğitim kurumları, kamu kurumları, muhtarlıklar, pazar yerleri, sağlık kurumlarını sayabiliriz. Ama bu kadarla sınırlı değil tabi ki. Bence indirip kendiniz denemelisiniz.

{progam=36753}

Mamak Belediyesi

Mamak Belediyesi, Android işletim sistemli cihazlar için geliştirilmiş resmi mobil belediyecilik uyugulamasıdır. Teknolojinin nimetlerinden faydalanan bir diğer belediye olan Mamak Belediyesi ile siz de her tür bilgiye bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Artık bilgisayar başına geçmek için vakit harcamanıza gerek kalmadı. Belediye ile  ilgili en güncel haberler ve duyurulara anında ulaşabilir, projeler, hizmetler, bilgi evleri, kültür merkezi ve ilçe rehberiyle ilgili geniş kapsamlı bilgilere gözatabilirsiniz.

Ayrıca e-belediye hizmetini kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilir, şikayet ve isteklerinizi de iletebilirsiniz. Siz de bir Mamak sakiniyseniz, bu uygulamayı indirip gözatmanızı tavsiye ederim.

Mobil Keçiören

Keçiören ilçesinin Türkiye'nin en kalabalık ilçesi olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca Ankara'nın ilk mobil uygulamasını çıkaran ilçesi de yine Keçiören oldu. Nüfus arttıkça herşeyin zorlaştığı bu dönemde Keçiören Belediyesi de insanların hayatını kolaylaştırma yolunda çalışıyor.

Bu uygulama ile en son haberlere ve duyurulara ulaşabilecek, etkinlikler, projeler gibi bilgilerden haberdar olabilecek, e-belediye işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Ayrıca nöbetçi eczane bilgisine anında ulaşabilecek, şikayet ve önerilerinizi belediyeye anında bildirebileceksiniz. Sadece nöbetçi eczane değil, diğer bütün önemli noktaların bilgileri de uygulamada sizi bekliyor.

Sincan Belediyesi

Bir diğer Ankara ilçesi olan Sincan Belediyesi de kendi resmi Android uygulamasını çıkaranlardan. Bu uygulama ile vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunmayı amaçlayan belediyenin uygulamasını indirip denemenizi tavsiye ederiz.

Bu uygulama ile haberleri, projeleri, etkinlikleri takip edebileceğiniz gibi şikayet ve önerilerinizi anında iletebilirsiniz.

Ayrıca önemli yerlerin adres ve telefon bilgilerine ulaşabilir, nöbetçi eczanelerin bilgilerine de bakabilirsiniz.

Yenimahalle Belediyesi

Ankara'nın Yenimahalle ilçesi tarafından yaptırılmış resmi mobil uygulaması olan Yenimahalle Belediyesi, kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Ana ekrandaki sekmelerden istediğinizi seçebilir ve aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Haberler, etkinlikler ve hizmet rehberi sekmelerinden belediyenin hizmetleri ile ilgili haberdar olabilir, istek ve şikayetlerinizi anında iletebilirsiniz. Kent rehberi ile bütün önemli noktaların bilgilerine erişebilirsiniz.

Tabi ki mobil belediye, e-belediye olmadan olmaz. Burada da borç sorgulayıp ödeyebilir, sicil no ve arsa rayiç değer sorgulatabilirsiniz.

YORUMLAR