Apple Watch ile Gelmesi Beklenen Oyunlar

Apple Watch ile Gelmesi Beklenen Oyunlar

Apple Watch lansmanı yapıldığında, ürünün bize sunabileceği iletişim imkanları anlatılmaya çalışıldı. Sağlık takibi, navigasyon ve benzeri özelliklerine de değinilen Apple'ın giyilebilir teknoloji ürünü nedense oyun imkanlarıyla değerlendirilmedi.

Oyun oynamak, belki de akıllı saatlerden beklediğimiz hizmetler arasında yer almıyor, çünkü ekranları bariz bir şekilde ufak kalıyor. Ne var ki yaratıcılığımızı ön plana çıkardığımız zaman elimizdeki birçok şeyi oyun dünyasına çevirme yeteneğine sahip olduğumuzu unutmayalım. Apple, çoktan filizlenmiş bir pazara ilk ürününü soktuğu için uygulama üreticileri de bu yeni ürün ile birlikte motive olabilirler. Peki, Apple Watch kullanan bir insan acaba ne tür oyunlardan hoşlanırdı? Bunun cevabı kesin olmamakla birlikte gelebilecek birkaç öneri var.

1. Başka Kullanıcılarla İletişim Kurabilen NFC Tabanlı Oyunlar
Nintendo DS kullanıcılarının özellikle Japonya'da deneyimlediği cihazlar arası bağlantı ile gelen oyun keyfi Apple Watch ile mümkün olabilir. Nintendo'nun çözmüş olduğu en basit yöntemde puzzle parçalarını birbirine bağlayıp bulmacayı tamamlamaya çalışan oyuncular diğer cihazlarla etkileşime girdiklerinde yardımcı tüyolar alabiliyorlar.

Bunun haricinde eş zamanlı oyunlar veya bulut belleğe kaydedilmiş hesapların başka oyuncularla etkileşime girmesi gibi seçenekler de var.

2. 90'lı Yılların Gözdesi Sanal Bebekler
Tamagotchi ve diğer sanal bebek çeşitleri ilk çıktığında bu oyunun bir saatin içersinde yer almasını birçok insan hayal etmiştir.

Sürekli yanınızda anahtarlık olarak taşıdığınız bebeği her kontrol edişiniz için elinizi cebinize atmanız lazımdı. Oysa ki saatinizden açlık, mutsuzluk ve tuvalet durumlarını kontrol edebilseydiniz her şey daha eğlenceli olmaz mıydı? Bugünün teknolojisi için bu beklentileri yerine getirmek çok kolay.

3. Hayat Etkileşimi Olan Oyunlar
Bugün hayatınızı bir oyuna çeviren uygulamalar dediğimiz zaman size bir rekabet ortamı sağlayan spor ve sağlık uygulamaları başı çekiyor. Belki de gelişen teknolojiyle hanenize puan yazan uygulamalar yerine size gerçek bir adrenalin yaşatan uygulamalar da çıkacak. Bu noktada Zombies, Run! ilham verebilecek güzel bir uygulama.

Size, peşinizde aç bir Zombie ordusunun olduğunu ve daha hızlı koşmanız gerektiğini söylüyor. Diyelim ki, daha fazla basamak çıkan insanların rakiplerine karşı daha fazla ordu geliştirdiği bir oyun yapsalar ilginç olmaz mıydı?

4. Mobil Oyunlarla Etkileşim
FarmVille veya Clash of Clans gibi oyunları oynamış olanlar bilirler ki, oynadığınız oyunlar sürekli ilgi isteyen ve her an vakit ayırmanızı talep eden bir mantığa sahip. Halletmeniz gereken birçok görev varken sadece zamanınız değil, telefonunuzun şarjı da tükeniyor.

Oyun içersindeki basit komutları akıllı saatinizden gerçekleştirebilseydiniz daha kolay olmaz mıydı? Bugünlerde konsollarda FPS oyunu oynayanlar çoktan mobil cihazlarıyla etkileşimli bir oyun deneyimini yaşamaya başladılar bile.

Çıkabilecek bu oyun türlerini belirleyecek en önemli unsur elbette akıllı saatleri tercih eden insanların sayısı olacak ancak geçtiğimiz sene Samsung atılımından sonra sürekli büyüyen akıllı saat pazarının ısrarı eninde sonunda birçok insana yeni bir alışkanlık katacak gibi gözüküyor.

YORUMLAR