Aralık Ayında Çıkacak Önemli Oyunlar

Bu listemizde ise aralık ayında çıkacak en iyi oyunları listeledik. İşte o oyunlar:

Aralık Ayında Çıkacak Önemli Oyunlar

Yılın son ayına girdiğimiz bugünlerde, aslına bakarsanız oyun alemi için en iyi yılı geride bırakmadık. Buna rağmen müthiş oyunlar bizleri karşıladı, beklediğimiz birçok serinin devamına dair bilgiler aldık. 2016'nın son ayında yine uzun süredir beklediğimiz oyunlardan bir tanesi raflardaki yerini alacakken, daha başka kaliteli oyunları da oynama şansı yakalayacağız. Bu listemizde ise aralık ayında çıkacak en iyi oyunları listeledik.

Ico ve Shadow of Colossus oyunlarını oynayanlar, çok çok çok uzun süredir The Last Guardian'ın piyasaya çıkmasını bekliyorlardı. Bizlere unutulması zor dakikalar yaşatmaya gelecek olan oyun, sonunda Playstation 4 için piyasaya çıkacak. Keza Telltale tarafından yapılan The Walking Dead serisinin devamı da bu ay oynanabilir olacak. O zaman hazırsanız, aralık ayında oynama şansını yakalayacağımız kaliteli oyunlara şöyle bir göz atalım:

1) Steep - 2 Aralık

Ubisoft'un E3 şovları her zaman bir sürprizle biter. Şirket sunum boyunca daha önceki serilerin devam oyunlarından ya da halihazırda piyasada olan oyunları için çıkaracağı yeni içeriklerden bahseder ve en sonunda daha önce hiç görmediğimiz bir oyunu patlatıp sahneden iner. Bu senenin ilk defa görülen oyunu, Steep oldu. Ekstrem kar sporlarına odaklanan bu oyun, bizi Alp Dağları'nın en tepesine bıracak ve oradan farklı şekillerde inmemizi isteyecek.

Oyunda Wing Suit, Kayak, Snowboard ve Paraşüt gibi dört farklı spor dalı bulunuyor. Tüm bu spor dalları, dağın farklı bölümlerinde icra ediliyor ve hepsi birbirinden heyecanlı dakikalara sahne oluyor. Benim gibi kapalı betasını deneme fırsatı bulanlar, oyunun oldukça eğlenceli olduğunu fark etmişlerdir. Fakat böylesine bir oyunun, çok oyunculu olmasının daha iyi olabileceğini de görmüşlerdir. Bu sebeple oyun çıktığı ilgi büyük olursa, çok eğlenceli bir yapımı oynama şansına erişebileceğinizi söyleyebilirim.

2) Super Mario Maker - 2 Aralık

"E bu oyun çıkmamış mıydı?" sorularını duyar gibiyim. Evet bu oyun daha önce Wii U için piyasaya çıkmıştı; ancak en çıkması gereken platforma bu ay çıkacak. Kendi Super Mario bölümlerinizi yapmanıza ve onları oynamanıza hatta oynatmanıza yardımcı olan bir oyunumsu. Yani Super Mario Maker tam anlamıyla bir oyun değil; ama size Super Mario oynatmayı da başarıyor. 

Daha önce Super Mario oyunlarında kullanılan bütün elementleri, istediğiniz gibi kullanabilmenize ve bunlardan bambaşka oyunlar yapmanızı sağlayan Super Mario Maker, özellikle yetenekli oyun yapımcılarının eline geçtiğiniz ortaya inanılması zor işler çıkıyordu. İki ekranı olması ve bir tanesinin kolayca malzeme seçimine ve bunu atamaya imkan vermesi sebebiyle 3DS'in her zaman bu yapım için daha uygun olduğu söyleniyordu. Sonunda Maker 3DS için de çıkmaya hazır.

3) Dead Rising 4 - 6 Aralık

PC, PS4 ve Xbox One platformları için çıkacak olan bu oyun, isminden de anladığınız üzere Dead Rising serisinin yeni oyunu. Her zamanki gibi müthiş bir "trailer" ile oyuncuların karşısına çıkan oyun, Capcom Vancouver tarafından geliştirildi. Serinin diğer oyunlarında gördüğümüz zamanlama sisteminin olmayışı, son oyunun artılarından bir tanesi olarak görünürken, klasik oynanış mekaniklerinin de sahip kaldığını söyleyelim. Hemen yukarıdaki gördüğümüz 30 dakikalık oynanış görüntülerinde de oyunun yapısına dair en ayrıntılı bilgileri almanız mümkün. 

4) The Last Guardian - 6 Aralık

Playstation 4'e özel olarak geliştirilen bu oyun, tam sekiz yıl önce duyurulmuştu. O günden bu yana yazının en başında da dediğim gibi Ico ve Colossus hayranları tarafından dört gözle beklenen oyun, aldığı üst üste ertelemeler ve kötü haberlerin ardından sonunda bizlerle buluşacak. 

Colossus evreninde kalan son canlılardan biriyle oldukça güç bir yolculuğa çıkacağım The Last Guardian, oyunculara atmosferiyle unutamayacakları bir deneyim yaşatacak. Hemen yukarıdaki videosundan da gördüğünüz üzere, bizleri farklı bir oyun bekliyor olacak. 

5) Super Mario Run - 15 Aralık

Nintendo, önce Pokémon GO ile ucundan da olsa mobil platformların ne kadar karlı olabileceğini gördü. Şimdi ise tamamen kendisine ait olan Super Mario markasıyla mobil dünyaya adım atacak. Klasik Super Mario evreni ve bölüm tasarımlarında geçecek olan bu oyun, bir tür sonsuz koşu oyunu olacak. Oyuncular, doğru zamanlarda Mario'yu hareket ettirerek, engellerden geçecekler ve altınları toplamaya çalışacaklar. Oyun 15 Aralık itibariyle iOS için çıkacak. Ardından Android üzerinde de oynanabilecek.

6) The Walking Dead: New Frontier - 15 Aralık

Android, iOS, MacOS, PlayStation 3, PlayStation 4, Windows PC, Xbox 360 ve Xbox One yani kısaca her şey için çıkacak olan The Walking Dead serisinin yeni oyunu, serinin diğr oyunlarının devamı olacak ve seriye yeni bir pencere açacak. Eski oynanışı ve atmosferi devam ettireceği ve muhtemelen daha da ileri götüreceği kesin olan oyunda, bir de değişiklik olacak. New Frontier ile birlikte daha önce seride görmediğimiz Javier isimli oynanabilir bir karakter daha eklenecek. Onunla birlikte işlerin daha da ilginçleşmesi bekleniyor. 

2016 Yılının En İyi Oyunları Seçildi

YORUMLAR