Arctic Combat İncelemesi

Uzun zaman önce geliştirilmeye başlanan ve sonunda online oyun severler ile buluşan Arctic Combat uzun bir yapım aşamasının ardından MMOFPS dünyasına dahil oldu. 2007 yılında yapımına başlanan Arctic Combat, online oyun dünyasını çok iyi bilen başarılı bi

Arctic Combat İncelemesi

Uzun zaman önce geliştirilmeye başlanan ve sonunda online oyun severler ile buluşan Arctic Combat uzun bir yapım aşamasının ardından MMOFPS dünyasına dahil oldu. 2007 yılında yapımına başlanan Arctic Combat, online oyun dünyasını çok iyi bilen başarılı bir firma olan Webzen’in ellerinden çıktı. Tamamen Webzen tarafından geliştirilen yapımın dağıtımını da yine Webzen üstleniyor. Üstelik bölge fark etmeksizin dağıtım yapan Webzen Arctic Combat’ın global pazarda da yayıncılığını yapmakta.

Peki oyunu kısaca tanımak gerekirse, Arctic Combat’ı sizlere Call of Duty: Modern Warfare 3 olarak tanıtabiliriz. Bunun sebebi ise işlediği konudan tutunda oyundaki birçok sahneye kadar Arctic Combat’ın bizlere Call of Duty: Modern Warfare 3’ü andırması. Oyunun konusunu tahmin etmişsinizdir, evet Arctic Combat bizlere kurgusal bir üçüncü dünya savaşını anlatıyor. Hem online bir oyun hem de sağlam bir konu, bu ince çizgide başarılı bir imaj sağlayan Arctic Combat’ı tebrik edelim ve oyunu biraz daha yakından tanıyalım.

Aslında oyunun kapsamlı bir konusu var gibi görünse de bunu bizlere basit ama eğlenceli bir şekilde sunan Arctic Combat, zoru yani üçüncü dünya savaşını online platforma taşımayı başarmış. Üçüncü dünya savaşı herhangi bir sebepten ötürü çıkmıyor, yani Call of Duty: Modern Warfare 3’te olduğu gibi bizleri karizmatik ama kötü bir Makarov beklemiyor. Onun yerine oyunda yer alan belli başlı kurumlar ya da bunlara örgüt adını verebiliriz. Oyundaki bu bazı örgütlerin çatısı altında diğer oyuncularla birleşip, aynı şekilde karşı tarafta örgütlenen diğer oyuncular ile kapışmaya başlıyoruz. Nasıl mı?

  1. Arctic Combat İncelemesi
  2. Arctic Combat Nedir?
  3. Grafik
  4. Sesler
  5. Oynanış
  6. Sonuç

YORUMLAR