Asus ZenFone 6 İncelemesi

Asus ZenFone 6 İncelemesi - Asus ZenFone 6 teknik özellikleri, tasarımı, batarya ömrü, performansı ve çok daha fazlasıyla ilgili merak ettiğiniz bilgilere ZenFone 6 incelememiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Asus ZenFone 6 Dış Görünüş ve Fiziksel Özellikleri:

ZenFone 6'nın öne çıkan özelliklerine göz attığımıza göre öncelikle cihazın genel olarak görünümünden veya başka bir deyişle tasarımından bahsederek incelememize başlayabileceğimizi düşünüyorum. Asus ZenFone 6'yı elinize alıp baktığınız zaman dikkatinizi çekecek olan en büyük özelliği şüphesiz ki devasa kasa ve ekran boyutu olacaktır. Her ne kadar 6 inçlik bir ekrana sahip olsa da sahip olduğu kasa boyutunun ZenFone 6'yı olması gerekenden çok daha büyük gösterdiğini söyleyebilirim. Tabii bu noktada ekranın bu kadar büyük olması yer yer işinize gelecek, yer yerse sizi zorlayacaktır.

Akıllı telefonun ekran boyutunun bu denli büyük olması; oyun oynarken, video izlerken ve çalışırken sizlere eminim ki büyük bir keyif verecektir. Bunu rahatlıkla söylüyorum çünkü Asus ZenFone 6'yı kendim bizzat test ettim ve uzun bir süre boyunca telefonu kullanma şansı buldum. Ardından Asus ZenFone 6'yı bırakarak kendi akıllı telefonum olan HTC One M7'ye geri dönüş yaptığımda, "bu telefonun ekranını büyütme şansımız yok mu ya?" diye kendime sormadan edemedim, çünkü devasa ekranlı bir akıllı telefon kullanmanın ne demek olduğu ve nasıl bir rahatlık olduğunu anlamıştım. Tabii diğer bir yandan bu denli büyük bir akıllı telefonu taşımanın oldukça zor olduğu ve eğer şimdiye kadar akıllı telefonlarınızı hep tek elle kullanmaya alıştıysanız, o tek elli kullanımın artık geride kaldığı da bir gerçek. Çünkü ZenFone 6'yı kolay kolay cebinize sığdıramıyorsunuz ve cihazı tek elle etkili şekilde kullanamıyorsunuz. İsterseniz tek elle kullanımı deneyebilirsiniz ama şimdiden sizleri uyarmalıyım, çünkü akıllı telefonunuz her an yere düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Bir de unutmadan, telefonu konuşmak için kulağınıza götürdüğünüz zaman aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşacağınızı da unutmayın.

Genel olarak telefonun kasa boyutu ve ekran boyutu hakkında artık bir fikir sahibi olduğunuza eminim ama gelin bir de ZenFone 6'yı diğer birkaç akıllı telefonla yan yana görelim ve gerçekten de bahsettiğim kadar büyük olup olmadığını bakalım.

Yukarıda yer alan resimde sırasıyla 4 inçlik ekrana boyutuna sahip iPhone 5S, 4.9 inçlik ekrana boyutuna sahip HTC One M8, 5.2 inç ekran boyutuna sahip LG G2, 5.5 inç ekran boyutuna sahip Samsung Galaxy Note 3 ve 6 inç ekran boyutuna sahip olan Asus ZenFone 6'yı yan yana görüyorsunuz. Eminim ki bu noktada devasa kasa ve ekran boyutu derken neyi kastetmek istediğimi tam olarak anlamışsınızdır. Bunu farklı bir örnekle daha aşağıda yer alan resimde sizlere göstermeye çalışacağım.

Yukarıda da görebileceğiniz gibi tablet kategorisinde yer alan ve yine zamanında Google için Asus tarafından üretilen 7 inçlik ekrana sahip birinci nesil Nexus 7 ve 6 inçlik ekrana sahip Asus ZenFone 6 yan yana bu şekilde görünüyor. Bu noktada kasa boyutlarıyla ekran boyutlarının oranını da açık bir şekilde görebilirsiniz.

Şimdi tam anlamıyla Asus ZenFone 6'nın ekran boyutu ve kasa boyutu ile ilgili bir fikir sahibi olduğunuza eminim. O zaman gelin şimdi de akıllı telefonumuzun kasası üzerinde bizleri neler bekliyor ayrıntılı bir şekilde göz atalım.

Asus ZenFone 6'nın ön yüzünün üst bölümünde telefon ahizesi ve 2 MP'lik bir ön kemara bizleri bekliyor. Yine ön yüzün hemen alt kısmında telefonun geri, ana menü ve sayfa butonları yer alıyor.

Akıllı telefonumuzun arka tarafındanın üst bölümlerindeyse bizleri bekleyen 13 MP'lik bir arka kameranın hemen altında LED flash lambası yer alıyor. Yine arka yüzün alt tarafında da görebileceğiniz gibi ince bir şerit halinde hoparlöre yer verilmiş durumda.

ZenFone 6'nın üst tarafında telefonunuza kulaklığınızı takabileceğiniz bir giriş ve alt bölümündeyse akıllı telefonunuzu şarj edebilmeniz veya bilgisayarınıza bağlayabilmeniz için kullanabileceğiniz bir micro USB girişi yer alıyor.

Telefonun sol yüzü üzerinde herhangi bir butona yer verilmemiş olsa da sol yüzün hemen alt bölümünde telefonunuzun arka kapağını çıkarabileceğiniz küçük bir çentik yer alıyor ve bu sayede Asus ZenFone 6'nın kapağını kolayca tırnağınız yardımıyla açabiliyorsunuz. Yine ZenFone 6'nın sağ yüzünde ise telefonunuzu açmanıza/kapamanıza veya bekleme moduna almanıza olanak sağlayan bir güç düğmesi ve bunun hemen üzerinde yer alan ses açma/kapama düğmeleri yer alıyor.

Az önce de bahsettiğim gibi telefonun sol yüzünün alt bölümünde yer alan çentik yardımıyla arka kapağı çıkardığımız zaman bizleri yukarıda görebileceğiniz gibi bir görüntü bekliyor. ZenFone 6'nın en güzel yanlarından bir tanesi olan çift SIM kart desteği bizlere burada kendisini gösteriyor. Görebileceğiniz gibi SIM kartınızı yerleştirebileceğiniz iki farklı SIM yuvası ve telefonunuzun depolama alanını genişletmek için kullanabileceğiniz bir microSD kart yuvası sizleri bekliyor. Bu noktada tek sıkıntı sanırım telefonunuzun 3300mAh'lik bataryasına ulaşamıyor veya değiştiremiyor olmanız. Aşağıda sizlerle paylaşacağım videoları izleyerek şimdiye kadar anlatmış olduğum cihazın dış görünüşü, fiziksel özellikleri ve boyut karşılaştırması hakkındaki tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

ASUS ZenFone 6 - Dış Görünümü ve Fiziksel Özellikler
MOBİL

ASUS ZenFone 6 - Dış Görünümü ve Fiziksel Özellikler

Asus'un ZenFone akıllı telefon ailesinin en büyük ekranlı modeli olan ZenFone 6'nın dış görünümünü ve fiziksel özelliklerini bu videomuzda sizler için inceledik.

ASUS ZenFone 6 - Diğer Akıllı Telefonlar İle Boyut Karşılaştırma
MOBİL

ASUS ZenFone 6 - Diğer Akıllı Telefonlar İle Boyut Karşılaştırma

Asus'un ZenFone akıllı telefon ailesinin en büyük ekranlı modeli olan ZenFone 6'yı elimizde olan diğer akıllı telefon modelleriyle yan yana koyarak, boyut karşılaştırması yaptık.

  1. Asus ZenFone 6 İncelemesi
  2. Asus ZenFone 6 Dış Görünüş ve Fiziksel Özellikleri:
  3. Asus ZenFone 6 Ekran ve Teknik Özellikleri:
  4. Asus ZenFone 6 Arayüz ve Performans Özellikleri:
  5. ASUS ZenFone 6 Kamera Özellikleri:
  6. Asus ZenFone 6 Sonuç ve Puanlama:

YORUMLAR