Avea inTouch 4 İncelemesi

Avea inTouch 4 İncelemesi - Bu yazımızda sizler için Avea'nın yeni akıllı telefonu Avea inTouch 4'u inceliyoruz.

Avea inTouch 4 Kamera

Her kullanıcının satın almak istediği akıllı telefondan beklentilerinin farklı olduğunu düşündüğümüz zaman, tüm beklentileri ve istekleri bir arada karşılayabilecek akıllı telefonların genel hatlarıyla üreticiler tarafından piyasaya sürülen amiral gemileri olduğunu ve amiral gemilerinin fiyatlarının da el yaktığını net bir şekilde söyleyebilirim.

“İşlemcisi güçlü olsun”, “RAM’i fazla olsun”, “ekranı büyük olsun”, “şık bir tasarıma sahip olsun”, “hafif olsun”, “kaliteli fotoğraf çeksin”, “ön kamerası iyi olsun”, “her türlü oyunu sorunsuz oynayabileyim”, “arandığım zaman alo diyebileyim yeter” ve bunlar gibi daha birçok istek kullanıcıların satın alacakları akıllı telefonlardan beklentileri arasında yer alıyor.

Hal böyle olunca akıllı telefon satın almadan önce, satın alacağınız akıllı telefondan neler beklediğinize karar vermeniz, bu noktada cebinizden çıkacak olan parayı en cüzi düzeye çekebilmek konusunda sizlerin en büyük yardımcısı olacaktır.

Orta seviye bir akıllı telefonu neredeyse giriş seviyesinde bir akıllı telefon fiyatıyla sizlere sunan Avea inTouch 4’da bu noktada tercih edebileceğiniz telefonlardan bir tanesi olarak göze çarpıyor ve şimdiye kadar test ettiğim tüm kategori başlıkları altında benden geçer not almayı başardı. Şimdi de gelelim Avea inTouch 4’un ön ve arka kamera performansına.

Artık genci yaşlısı tüm akıllı telefon kullanıcıları arasında oldukça popüler olan selfie fotoğraflar çekmek için akıllı telefonunuzun iyi bir ön kameraya sahip olması gerekiyor. Bu noktada Avea inTouch 4 sahip olduğu 5 megapiksellik ön kamerasıyla oldukça etkileyici bir selfie deneyimini kullanıcılarına sunuyor. Hem düşük ışık hem de yüksek ışık altında oldukça kaliteli fotoğraflar çekmenize olanak sağlayan Avea inTouch’ın ön kamerası farklı çekim modlarıyla da dikkat çekiyor.

5 megapiksellik ön kameranın çekim modları arasında “Normal”, “Güzellik”, “Gülümseme” ve “Selfie” yer alıyor. Bu modlar arasında benim en çok dikkatimi çekenler “Güzellik” ve “Selfie” oldu. Güzellik modu yardımıyla çekeceğiniz fotoğraflar adeta Photoshop ile rötuşlanmış gibi size sunuluyor ve yüzünüzdeki birçok kusur ortadan kalkıyor. Selfie modundaysa cihaz üzerinde yer alan hareket sensörleri kullanılıyor ve sadece bir el hareketinizle otomatik olarak herhangi bir butona dokunmadan fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Avea inTouch 4’un ön kamerasını incelediğimize göre gelelim şimdi de 13 megapiksellik arka kamera performansına. Her ne kadar telefonun arka kamerası piyasada yer alan bir amiral gemisiyle yüz ölçüşebilecek seviyede olmasa da kendi sınıfında yer alan akıllı telefonların birçoğundan çok daha kaliteli bir lense sahip olduğunu ve etkileyici fotoğraflar çektiğini testlerim sırasında gördüm.

Gün ışığında temiz, net ve oldukça kaliteli fotoğraflar çeken Avea inTouch 4’un arka kamerası, yapay ışık kaynaklarıyla aydınlanan ortamlarda hafiften grenli fotoğraflarla karşılaşmanıza neden olabilir ama genel olarak baktığınız zaman çok profesyonel fotoğraflara ihtiyaç duymadığınız sürece işinizi sonuna kadar göreceğine eminim.

LED flaş ve otomatik odaklama gibi özelliklere de sahip olan Avea inTouch 4’un 13 megapiksellik arka kamerası için de ön kamerada olduğu gibi farklı çekim modları kullanıcılara sunuluyor. Bu çekim modları arasında “Normal”, “Otomatik”, “Manuel”, “HDR”, “Panorama” ve “Gülümseme” yer alıyor. Ayrıca arka kamera yardımıyla 1920x1080 çözünürlükte ve 30 fps’de Full HD videolar kaydetme şansına da sahipsiniz. İsterseniz video özellikleri arasında yer alan zaman atlama özelliği sayesinde timelapse olarak da bildiğiniz zaman atlamalı videolar da çekebiliyorsunuz. Tüm bunların dışında çekimler sırasında kullanabileceğiniz farklı filtreler de Avea inTouch 4 üzerinde sizleri bekliyor.

Aşağıda Avea inTouch 4 ile çektiğim fotoğraflardan bir kaç tanesini örnek olması açısından sizlerle paylaşıyorum.

  1. Avea inTouch 4 İncelemesi
  2. Avea inTouch 4 Tasarım
  3. Avea inTouch 4 Ekran
  4. Avea inTouch 4 Teknik Özellikler ve Performans
  5. Avea inTouch 4 Yazılım ve Arayüz
  6. Avea inTouch 4 Kamera
  7. Avea inTouch 4 Batarya
  8. Avea inTouch 4 Sonuç

YORUMLAR