Ayın En İyi Android Oyunları (Ocak 2015)

Merhaba sevgili oyunseverler! Android bir cihazınız varsa ve Ocak ayını geride bıraktığımız şu dönemeçte yoğurdun kaymağını sıyırır gibi en rafine oyunları toparlama gibi bir arzunuz varsa dert etmeyin. Sizler için 2015 yılının ilk ayında dikkat çeken en

The Witcher Battle Arena, Ambition of the Slimes & 2-bit Cowboy

The Witcher Battle Arena

Far Cry 4 için hazırlanan Battle Arena oyunundan sonra "ne eksiğimiz var?" demiş olsalar gerek, CD Projekt Red The Witcher için de bir Battle Arena hazırladı. Far Cry 4 gibi Pokémon tarzı olmaktansa farklı bir yol arayan yapımcılar MOBA türüne benzer bir oyun yapmak için uğraş verdiler. Tabii ki oyun içerisinde Rivia'dan Geralt ve birçok tanıdığınız isim var.

Moba oyunlarından alışık olduğumuz koridor mekanikleri bu oyun içerisinde bulunmasa da online olarak açık bir alanda karşılıklı olarak savaşabiliyorsunuz. İnternet bağlantınızın olmadığı durumlarda ise botlara karşı tek başına savaşmanız da mümkün. Devrim yaratan bir oyun olduğunu söyleyemeyeceğim ama eğlenceli olduğu kesin. The Witcher serisine sevenler için de mutlaka daha etkileyici olacaktır.

Ambition of the Slimes

Mobil platformlarda JRPG oynamak istiyorsanız yaşayacağınız iki büyük sıkıntı var. Birincisi, SQUARE ENIX gibi dev şirketlerin 25 sene önce çıkmış oyunlarını mobilde 30 TL gibi fiyatla satmaları ve ikincisi, ücretsiz olan birçok alternatifin sadece Japonca olarak mağazalara sunulması. Ambition of the Slimes ile bu iki duvarı da aştığımız İngilizce ve ücretsiz olan başarılı bir örneğe kavuşuyoruz.

Farklı dönemlerin retro grafiklerini içeride barındırırken modern hareket animasyonlarıyla da orjinal bir görsel zevk yaratan bu oyunda alışkanlıkları bozan daha önemli bir etken de var. Baş kahramanımız yok! Bu oyunda parazit bir çamuru oynuyorsunuz ve bu çamur farklı savaşçıların bedenine yerleşip onların özelliklerini kullanabiliyor. Kulağa heyecan verici geldiği kadar oynaması da oldukça ilginç.

2-bit Cowboy

Game Boy klasiklerine istinaden yeşilin tonlarıyla tasarlanan 2-bit Cowboy, Crescent Moon Games tarafından yapılan bşarılı platform oyunları serisine eklenmiş bir yıldız olarak göz alıcı görünüyor. Western ve sidescroller tadında shooter mekanikleriyle harmanlanan oyun Mega Man'i anımsatan bir deneyimi aktarıyor. Ve bunu yaparken son derece eğlenceli olmayı da başarıyor.

Mobil oyunların kanayan yarası veya fiyaskosu olarak adlandıracağım sonsuz koşu oyunlarına inat 2-bit Cowboy oyununda tüm yön ve aksiyon hareketleri sizin kontrolünüzde. Oynamış olduğunuz haşin kovboy ve binebildiğiniz at ile mermi manyağı yaptığınız rakipleri düşünürken tüm bunların sevimli görünüyor olması de klasik oyunlara aşina olmayanların bile kalbini kazanacak bir kaliteye sahip.

  1. Ayın En İyi Android Oyunları (Ocak 2015)
  2. N.O.V.A. 3: Freedom Edition, LEGO ULTRA AGENTS Antimatter & LEGO BIONICLE
  3. Adventure Time Game Wizard, Grand Theft Auto: Chinatown Wars & Crossy Road
  4. The Witcher Battle Arena, Ambition of the Slimes & 2-bit Cowboy

YORUMLAR