Ayın En İyi Android Oyunları (Temmuz 2014)

Android kullanan oyunseverlere selam olsun. Temmuz ayını geride bıraktık, ancak bu ay yine her ay olduğu gibi, mobil oyun meraklılarında birbirinden eğlenceli oyunlar sundu. Ay sonuna kadar yoğun bir tempodan ötürü mobil cihazlarına vakit ayıramayanları d

11-17 Temmuz

SoulCraft 2

Hack and Slash oyunlarını sevenlere müjdemiz var. İlk oyun Android ile birlikte iOS ve Windows Phone için çıktıysa da şimdilik sadece Android kullanıcıları SoulCraft 2 oynama ayrıcalığına sahipler. Güzel görselleri ve zengin oyun içeriği ile dikkat çeken oyunda şeytani güçlere karşı savaşabilmek için yedi farklı melek türlerinden birini seçmeniz gerekiyor. Seçmiş olduğunuz sınıf ile birlikte seviye atladıkça kendinize has yetenekler edinip buna uygun bir stratejiye ayak uydurmanız gerekecek. Sizi bekleyen yolculuğun neye benzeyeceğini görmek için videoya bir göz atın.

İlk SoulCraft oyununda sadece tek kişilik bir senaryo modu bulunuyordu ancak serinin ikinci oyununda sizi multiplayer bir oyun ortamı da bekliyor. Başka oyuncular ile birlikte savaş alanında olunca eğlenceniz kat kat artacaktır.

FIGHTBACK

Kız kardeşi sokağın mafya kartelleri tarafından kaçırılan Amerikan delikanlısı bir ağabeyin kıran kıran mücadelesinde yumruklar konuşuyor. Kardeşinin yerini tespit edebilmek için karanlık insanların elinde bulundurduğu tüm gökdelenleri arşınlayıp kat kat serseri pataklamak ise ana göreviniz. Tamamen dokunmatik olarak oynanan bu oyunda herhangi bir buton yok ve rakiplerinizin olduğu yönlere doğru ekranda parmaklarınızı çalıştırmanız gerekiyor.

Oyun içi satın alma seçenekleri sayesinde daha fazla silah ve cephaneye sahip oluyorsunuz. İlerki bölümlerde bunlara ihtiyacınız olabilir. Ama reflekslerinize güveniyorsanız uzunca bir süre çıplak ellerinizle adam pataklamanın keyfine varabilirsiniz.

Uppercup Football

Dünya Kupası bitmiş olabilir, ama bu futbol oynama zamanının bittiği anlamına gelmiyor. Özellikle de oynadığınız futbol oyunu benzersiz bir örnek olarak dikkat çekiyorsa. Uppercup Football sıra tabanlı oyun sistemiyle ve sürekli değişen saha içi engellerle bambaşka bir oyun zevki vaadediyor. Hatta ve hatta futbol ile uzaktan yakından bir ilginiz olmasa bile bu oyunu sevmeniz çok olası. Türkçe dil desteği de barındıran Uppercup Football'u oynamak için ingilizce bilmeniz şart değil.

Spawn Wars 2

Konu sıradışı oyunlara gelmişken Spawn Wars 2'den bahsetmezsek olmaz. Diğer tüm rakipleriyle savaşarak bir numara olmaya çalışan bir sperm hücresini oynadığınız bu oyunda kıran kırana bir aksiyon sizi bekliyor. İnsan vücudu içersinde ne kadar yaratıcı bölümlerin tasarlanabileceği konusunda ders veren bir dizayna sahip olan oyunun ana mekaniklerinde sürükle ve bırak kontrolleri var. Amacınız bir yandan öteki sperm hücrelerini alt etmekken bölüm içersinde de sizi bekleyen engebelere karşı hazırlıklı olsanız iyi olur.

Temmuz ayının ikinci haftasında öne çıkan diğer oyunlar için "Ne İndirsem? Mobil Oyunlar" programına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

  1. Ayın En İyi Android Oyunları (Temmuz 2014)
  2. 2-10 Temmuz
  3. 11-17 Temmuz
  4. 18-24 Temmuz
  5. 25-31 Temmuz

YORUMLAR