Ayın En İyi Android Oyunları (Temmuz 2014)

Android kullanan oyunseverlere selam olsun. Temmuz ayını geride bıraktık, ancak bu ay yine her ay olduğu gibi, mobil oyun meraklılarında birbirinden eğlenceli oyunlar sundu. Ay sonuna kadar yoğun bir tempodan ötürü mobil cihazlarına vakit ayıramayanları d

25-31 Temmuz

Wayward Souls

iOS'ta senesini dolduran bu başarılı Aksiyon RPG sonunda Android kullanıcılarına da ulaştı. Hâlâ paralı olan ancak oynayanların fikrilerini soracak olursanız kuruşuna kadar hakkını veren bu oyunda farklı sınıf seçenekleri arasında size uygun olanı seçip düşmanlarınızı dize getirmeye çalışıyorsunuz. 16-bit Japon RPG görsellerinin hüküm sürdüğü grafiklerle birlikte Dark Souls'u aratmayacak bir zorluk seviyesiyle mücadele etmek durumunda olacaksınız. Zor olan bu oyun öte yandan eğlencesini bu sebepten ötürü kaybetmiyor.

Gangstar Vegas

GTA klonu olarak sayılabilecek oyunlar iki elin parmağını aşalı çok oldu. Artık daha kaliteli taklit oyunların döneminin filizlendiği bir aşamadayız. Gangstar Vegas da bu iyi örneklerin arasına katılabilecek oyunlar arasında. Kendine özgü Soundtrack albümü, Saints Row serileriyle flört eden espri anlayışı ve kristalleştirilmiş aksiyon sahneleriyle bu oyunun adını daha önce duymadıysanız derhal daha derin bir analiz yapmanızı öneriyorum. Can Erdil de bu oyunu haftanın oyunu olarak seçti ve yazmış olduğu incelemeye ulaşmak istiyorsanız burayı tıklayın.

Oyun içi satın almalar sayesinde hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan kostümlere ve silahlara ulaşmanız mümkün. Oyunun bu tür teçhizatlar için fazlasıyla geniş bir gardrobu mevcut.

Magic 2015

Magic The Gathering kart oyunlarına gönül vermiş olan insanları ikiye bölen olaylardan biri de bu oyunun dijital ortama taşınmış olması. Elinde orjinal kart tutmaktansa dijital ekranda oyun oynamak birçok oyuncunun kabullenemediği bir durum oldu ancak fiyatlar masaya yatırıldığında dijital oyunseverler çok daha şanslı. Öte yandan dünya üzerinde bulunan geniş bir kitleyle gerçek zamanlı kapışma imkanlarını da sayarsak kağıt tutkunlarının asla ulaşamayacağı bir ortam söz konusu. Magic 2015, son güncel kartlarlarla birlikte mobil oyun dünyasında kendine kalıcı bir yer aradığının sinyallerini veriyor. Magic oynayan veya merak eden herkese tavsiye edilesi bu oyuna göz atmanızı öneriyorum.

Temmuz'un son haftasında gözümüzden kaçmayan diğer oyunlara bakmak istiyorsanız "Ne İndirsem? Mobil Oyunlar" programı için aşağıdaki videoyu tıklayınız.

Temmuz ayını da bu oyunlarla kapatmış oluyoruz. Sizin seçtiklerimiz arasında en beğendikleriniz hangisi? Beğendiğiniz başka bir oyun var mı? Yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese oyun dolu bir Ağustos ayı diliyorum.

  1. Ayın En İyi Android Oyunları (Temmuz 2014)
  2. 2-10 Temmuz
  3. 11-17 Temmuz
  4. 18-24 Temmuz
  5. 25-31 Temmuz

YORUMLAR