Ayın En İyi Android Uygulamaları - Mart 2015

Mart 2015'te karşımıza çıkan en iyi Android uygulamalarını takipçilerimiz için listeledik!

Ayın En İyi Android Uygulamaları - Mart 2015

Mart 2015'in sonu geldi ve bu ay içerisinde pek çok Android uygulaması Google Play'deki yerini aldı veya eski uygulamalar yepyeni arayüzler ve işlevlerle baştan tasarlandılar. Bu uygulamalar içerisinde en çok dikkatimizi çeken ve size faydalı olacağına inandıklarımızı Ayın En İyi Android Uygulamaları blogumuzda gelenek olduğu üzere sizlerle paylaşıyoruz. Tabii ki bizim gözümüzden kaçan uygulamalar da mevcut ve bu yüzden fikirlerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi bizlere yorumlar bölümünden iletmeyi de unutmayın. Lafı daha fazla uzatmadan dilerseniz Mart 2015'in en iyi Android uygulamalarıyla hemen devam edelim.

PhotoMath

PhotoMath uygulaması bir süredir iOS işletim sistemli mobil cihaz kullanıcıları için mevcuttu ancak sonunda Android için de yayınlandı ve matematik sorularının çözümü konusunda kullanıcılara büyük bir destek sunuyor. Uygulamanın en büyük özelliği, telefonunuzun kamerasıyla çektiğiniz matematik denklemlerini tanımlayabilmesi ve sonuçlarını direkt olarak göstermesi. Ayrıca sonuca giden yolda hangi adımları izlediğini de talep üzerine gösterebiliyor. Uygulamanın şimdilik el yazısı denklemleri desteklemediğini ve matbu karakterlerle yazılmış olan denklemleri çözümleyebildiğini de eklemek gerek.

Hem öğretmenler, hem aileler hem de öğrenciler için başvurulabilecek en güzel kaynaklardan birisi olduğu kesin. Fakat maalesef şimdilik çok karmaşık matematik formüllerini tanımak veya çözmek konusunda sıkıntılar yaşayabiliyor.

Crowdfire

Crowdfire uygulaması geçmişte JustUnfollow olarak adlandırılmış olan bir sosyal medya yönetim aracının hem işlevsellik hem de görünüm açısından dönüşüm geçirmiş hali. Daha kolay ve hızlı kullanılabilir hale gelen uygulama, Twitter ve Instagram hesaplarınız üzerinde pek çok işlemi otomatik olarak gerçekleştirmenize yardımcı oluyor.

Sizi takip edenleri ve etmeyenleri görme, kimlerin takip edebileceğine dair önerilerde bulunma, zamanlanmış paylaşımlar gerçekleştirme, takibi bırakanları görme, kara liste ve beyaz liste uygulamaları gibi pek çok işlevi kolaylıkla sunabilen Crowdfire, böylece sık sık hesaplarına dair daha kolay yönetim imkanları arayanların işini görecektir. Denemeden geçmemeniz gereken sosyal medya araçları arasında fakat Instagram ve Twitter dışındaki diğer ağlara dair destek sunmadığını da belirtelim.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı uygulaması, en son haberlere en hızlı yoldan ulaşmak isteyen Android kullanıcılarının tercih edebilecekleri haber uygulamaları arasında. Direkt olarak birinci elden yani ajanstan haberleri öğrenmek takdir edersiniz ki diğer haber kaynaklarından çok daha çabuk bir şekilde gerçekleştirilebiliyor ve bu yüzden AA resmi uygulaması haber tutkunlarının beklentilerini karşılamakta yeterli olacaktır.

Uygulama içerisinde yer alan farklı kategoriler, galeriler ve videolar sayesinde her türlü kullanıcının ihtiyaçlarının karşılanmasında yeterli olacağını düşünüyorum. Uygulamanın yazı formatı ve menülerinin de zorluklara mahal vermeyecek şekilde olduğunun altını çizmek gerek.

Bindle

Bindle son zamanlarda ortaya çıkan en ilginç sohbet uygulamaları arasında. Hem bireysel hem de toplu sohbetlere olanak tanıyan uygulama, grup sohbetlerini klasik oda açma ve insanları davet etme yöntemiyle değil, etiket yöntemiyle çözmüş durumda. Sohbetinize bir etiket belirledikten sonra sohbete katılmak isteyen dostlarınıza bu etiketi gönderiyorsunuz ve bu sayede hemen muhabbete dahil olabiliyor yahut dahil olmamak için etiket sohbetinden çıkabiliyorlar.

GIF ve emoji desteğine de sahip olan uygulama, elbette fotoğraf gönderme gibi bir sohbet uygulamasından beklenecek temel özelliklere de sahip. Yeni ve etkili bir sohbet uygulaması arayanlar göz atmadan geçmesinler.

WAVE Calendar

Google'ın veya Android cihaz üreticilerinin mobil cihazlarına ekledikleri takvim uygulamaları sıradan kullanıcılar için genelde yeterli ancak daha gelişmiş ve detaylı takvim uygulamalarına ihtiyaç duyanlar için de bir o kadar yetersizler. Pek çok farklı takvim servisini destekleyen ve hepsinin aynı anda kullanımına izin veren WAVE Calendar, gündemi yoğun olanların tüm toplantı, buluşma ve işleri konusunda sorunsuzca hareket etmelerine yardımcı olacaktır.

Widget desteği, zaman dilimleri ayarlayabilme, Google Tasks ile eş zamanlı çalışma, bildirimler gibi çok sayıda asistan özelliği barındıran WAVE Calendar'o denemeyi unutmayın.

YORUMLAR