Ayın En İyi Android Uygulamaları - Ocak 2015

Ocak 2015 için ayın en iyi Android uygulamalarını sizler için seçtik!

Ayın En İyi Android Uygulamaları - Ocak 2015

2015'in ilk ayını geride bıraktık ve Ocak ayı boyunca karşımıza çıkan ilginç Android uygulamalarını sizlerle paylaşmadan edemedik. Bu ay geçen aylara göre biraz daha ilgi çekici uygulamaların ortaya çıktığını söyleyebilirim. Sanıyorum ki yılbaşı uygulama geliştiricilere yaradı ve işte karşınızda Ocak 2015 için Ayın En İyi Android Uygulamaları.

uCiC

uCiC uygulaması bu ay karşıma çıkan en ilginç uygulamalardan bir tanesi oldu diyebilirim. İlk bakışta biraz karmaşık gibi görünse de elimden geldiğince basit bir şekilde açıklamaya çalışacağım.

Aklınızda bir mekanın şu anda ne durumda olduğuna dair bir soru varsa ancak o taraflarda bir tanıdığınız yoksa, uygulamayı kullanarak harita üzerinde mekanın bulunduğu muhiti işaretliyorsunuz. Daha sonra o çevrede bulunan uygulama kullanıcılarına bir bildirim gidiyor ve içlerinden bir tanesi mekanın fotoğrafını çekerek size gönderiyor.

Tabii ki fotoğraf gönderenler bu işi sadece hayrına yapmıyorlar. Başkalarına yardım ettikçe kazanılan karma puanları sayesinde siz de talepte bulunma hakkı elde ediyorsunuz. Yani insanlara yardım etmeden sadece yardım alma gibi bir opsiyon uygulamada yer almıyor. Denemeden geçmeyin derim.

Coub

Coub uygulaması, Vine'ı sevenlerin beğenebilecekleri uygulamalar arasında. 10 saniyelik kısa videolar çekmenize izin veren uygulama, bu videoları daha sonra dostlarınızla veya tüm dünyayla kolayca paylaşmanızı sağlayabiliyor.

Ancak video filtreleri ekleme ve arkaplan müziği koyma gibi ek bazı özelliklere sahip olması sayesinde diğer benzer uygulamalarının önüne geçebiliyor. HD video desteği sunabilmesi sayesinde uygulamada hazırladığınız "coub"ların en yüksek görüntü kalitesine sahip olmasını sağlayabiliyorsunuz.

Taggy

Instagram'dan yapılan paylaşımlarda çok sayıda etiket veya diğer adıyla hashtag kullanıldığı ortada. Ancak bu etiketleri keşfetmek ve hepsini paylaşımlara eklemek zaman zaman biraz zorlayıcı olabiliyor. Eğer ekleyeceğiniz fotoğrafa girdiğiniz etikete benzer diğer popüler etiketleri keşfetmek ve böylece olabildiğince çok kişiye ulaşmak istiyorsanız Taggy uygulaması tam da sizin için diyebilirim.

Hem kendi kişisel etiketlerinizi depolayabilen, hem de fotoğraf paylaşma alışkanlıklarınıza göre kullanmanız gereken etiketleri öğrenen uygulama, böylece sıkı Instagram paylaşımcılarının oldukça beğenecekleri etiket yönetimi uygulamalarından bir tanesi haline geliyor.

Tutanota

Tutanota uygulaması, güvenli bir şekilde e-posta gönderimi gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilen uygulamalar arasında yer alıyor. Hem aldığınız hem de gönderdiğiniz e-mailleri şifreleyebilen ve böylece herhangi bir şekilde içeriklerindeki bilgilerin çözülmesine engel olan uygulama, iş belgeleri gibi önemli verileri gönderenlerin yahut kişisel gizliliğine önem verenlerin tercihi olacaktır.

Şifresiz e-posta göndermeyi seçseniz bile veriler Tutanota'nın sunucularında şifreli olarak saklanıyorlar ve böylece servisin hacklenmesi gibi durumlarda dahi kimse e-posta içeriklerinizin ne olduğu hakkında fikir edinemiyor. Güvenli mesajlar göndermek için kesinlikle göz atılması gerekenler arasında yer alıyor.

Starlike

Facebook ve Twitter üzerindeki arkadaşlarınızın ne zaman neleri beğendiklerini merak ediyor ancak sürekli bu sosyal ağların başında durma imkanınız olmadığı için beğenileri kaçırıyorsanız Starlike'ı kesinlikle beğeneceksiniz.

Bu iki sosyal ağ üzerindeki dostlarınızın neleri beğendiklerini sürekli takip eden ve daha sonra size aktaran uygulama, direkt olarak kendi içerisinden sizin de o paylaşımları beğenmenize olanak tanıyor. Eğer kendinizi belli etmek istemezseniz kullanabileceğiniz favoriye alma butonu sayesinde beğenileri Starlike içerisinde de tutabiliyorsunuz.

İçinizdeki stalkerı uyandırmak istiyorsanız denemeden geçmeyin!

YORUMLAR