Ayın En İyi Android Uygulamaları - Temmuz 2015

Temmuz 2015 için karşımıza çıkan en iyi Android uygulamalarından size bahsettik!

Ayın En İyi Android Uygulamaları - Temmuz 2015

Her ay o kadar çok Android uygulaması farklı girişimciler tarafından piyasaya sürülüyor ki, bunların takibini yapmak bir süre sonra oldukça zorlayıcı bir durum haline gelebiliyor. Fakat sizleri bu karmaşanın içerisinden biraz da olsa kurtarabilmek için her ay karşınıza o ayın en iyi Android uygulamalarıyla çıkmaya çalışıyoruz. Tabii ki 2015'in Temmuz ayını bitirmekte olduğumuz şu günlerde ayın en iyi Android uygulamalarını yine unutmadık ve en seveceğiniz seçenekleri bir araya getirmeye çalıştık.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hemen uygulamalarımıza geçiş yapalım. Unutmayın, uygulamaların açıklamalarının hemen altında yer alan “indir” butonlarına basarak uygulamaların mobil cihazlarınıza yüklenmelerini sağlayabilirsiniz.

MyEye

MyEye uygulaması, son dönemlerde giderek daha da popüler hale gelen canlı video yayını yapma konseptini devam ettiren başarılı ve ücretsiz araçlar arasında. Özellikle David Beckham'ın yaptığı yatırımdan sonra iyice popüler hale gelen uygulama, pek çok diğer benzer uygulamanın aksine geniş kişiselleştirme ve kullanıcı gizliliği seçenekleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Hem tüm dünya için yaptığınız canlı yayınlar hem de sadece dostlarınıza yapacaklarınız için denemeden geçmemeniz gereken Android canlı yayın uygulamalarından birisi olduğunu söyleyebilirim.

Yandex.Metro

Yandex'in bir kaç senedir ülkemizdeki servislerini genişlettiğini ve ciddi yatırımlarda bulunduğunu biliyoruz. Bu servislerden bazıları çok dikkat çekiciyken bazıları o kadar da fazla kullanıcıyı kendine çekemedi ancak Yandex.Metro'nun biraz daha popüler bir hale geleceğine inanıyorum. Şimdilik sadece İstanbul'da olsa da raylı toplu taşıma sistemlerine dair sefer bilgileri, durak bilgileri, haritalar, uygun vagonlar gibi pek çok veriyi sunabilen uygulama, böylelikle metro, tramvay gibi araçlarda yolculuğu daha da keyifli hale getiriyor. Nereden nereye geçiş yapması gerektiğini bilmeyenler de uygulamanın navigasyon özelliklerinden faydalanabiliyorlar.

Tooltapp

Tooltapp uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının, mobil cihazlarına ve operatörlerine özel rehberlere kolayca ulaşabilecekleri, Android uygulama ve oyunlarına dair en son listeleri, haberleri kolaylıkla alabilecekleri ve Android dünyasının nabzını tutabilecekleri ücretsiz uygulamalar arasında.

Tooltapp'ı kullananlar, hangi uygulamalara göz atmaları gerektiğini, cihazlarını kullanarak neler yapabileceklerini ve en son çıkan mobil cihazların ne gibi özelliklerle birlikte geldiğini keşfetmekte hiç zorlanmıyorlar. Bildirim desteğine de sahip olan ve kullanıcıların hangi bilgilere erişeceklerini kişiselleştirebilecekleri uygulama, kesinlikle her Android kullanıcısının sahip olması gerekenlerden birisi.

WiFi Map

Gezilerinizde, dışarıda ve internet bağlantınız olmadığında mekanlardan yana yakıla WiFi şifresi almaktan sıkıldıysanız WiFi Map uygulamasını oldukça beğeneceksiniz. Zira uygulamayı kullanarak çevrenizde yer alan kablosuz internet bağlantılarını bir harita üzerinde görebiliyor, daha sonra bağlantının olduğu konuma giderek direkt olarak o internete bağlanabiliyorsunuz. Uygulama tarafından sağlanan WiFi şifreleri, gönüllü olarak o şifreleri giren kullanıcılar tarafından sağlanıyorlar ve böylece şehrin her noktasında kafelerin, otellerin ve diğer gönüllü sağlayıcıların internet ağlarına giriş yapmak mümkün oluyor.

Happier

Happier son dönemlerde karşılaştığım en ilginç sosyal ağlardan birisi. Temel olarak mutluluğu paylaşmak üzerine şekillendirilmiş olan bu ağda, sizi mutlu eden şeyleri paylaşmanız bekleniyor ve mutsuzluk belirten paylaşımlara tolerans yok. Diğer kullanıcıların küçük mutluluklarını gördükçe sizin de moraliniz yükseliyor ve uygulamanın temel amacı olan mutluluğu paylaşma misyonuna bir adım daha yaklaşıyorsunuz. Fotoğraf ve video paylaşımları, beğenme, yorum yapma, arkadaş ekleme gibi pek çok sosyal ağ işlevi sayesinde kullanırken de zorlanmayacağınıza inanıyorum. Mutluluğu bulmak ve paylaşmak isteyenlerin denemeden geçmemeleri gerekenler arasında.

YORUMLAR