Ayın En İyi iOS Oyunları (Nisan 2014)

2014 Nisan ayında oynadığımız iOS oyunları yazımızda

Ayın En İyi iOS Oyunları (Nisan 2014)

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Birçoğumuz çocukluğumuzda ilk olarak atari salonlarında jetonlarımızı feda ederek uzman oyunculuk kariyerimize başlamıştık. Özellikle 90'lı yıllarda popüler olan atari salonları 2000'li yıllarda internetin yaygınlaşması ile yerini Counter Strike gibi çevrimiçi olarak oynanan oyunlara bırakmaya başladı. Haliyle atari salonları da yerini internet kafelere bıraktı. Bu geçen süre içerisinde birçok farklı oyunu denedik, günlerimizi ve gecelerimizi birbirinden eğlenceli maceralara adadık.

Oyunculuk kariyerimizin son halkasında ise artık mobil cihazlara yavaş yavaş geçiş yapıyoruz. Eskiden atari salonlarında ve masaüstü ile dizüstü bilgisayarlarımızda oynadığımız birçok başarılı yapım yeni mobil cihazlarımızda oynanabiliyor. Akıllı telefon ve tabletlerimizin işlem gücünün artmasıyla yaşanan bu gelişme sayesinde bilgisayardaki grafik kalitesine çok yakın; hatta zaman zaman bu anlamda bilgisayarı bile geçebilen yeni oyunlarla karşılaşabilmekteyiz.

Mobil oyun sektörünün giderek önem kazanması ve oyun geliştiricilerinin bu sektörden ciddi gelir elde etmesine bağlı olarak birçok kaliteli mobil oyunu oynayabilmekteyiz. İşte bu yazımızda da iOS işletim sistemini kullanan iPhone ve iPad'lerinizde oynayabileceğiniz birbirinden güzel oyunları listeleyeceğiz ve detaylarına göz atacağız. Oyunları seçerken bu ay içerisinde editörlerimiz tarafından oynanan ve beğenilen oyunları tercih ettik.

Listemizdeki iOS oyunları şu şekilde:

Dilerseniz oyunların detaylarına geçelim.

  1. Ayın En İyi iOS Oyunları (Nisan 2014)
  2. Horn
  3. Eternity Warriors 3
  4. The House of the Dead: Overkill - The Lost Reels
  5. Smash Bandits Racing
  6. Grand Theft Auto: Chinatown Wars

YORUMLAR