Ayın En İyi iOS Uygulamaları - Eylül 2014

Bir ayı daha geride bıraktık ve sıra her ay olduğu gibi ayın en iyi uygulamalarını belirlemeye geldi. Bu ay yine hem oyun hem de uygulama açısından epey verimli geçti.

Ayın En İyi iOS Uygulamaları - Eylül 2014

Bir ayı daha geride bıraktık ve sıra her ay olduğu gibi ayın en iyi uygulamalarını belirlemeye geldi. Bu ay yine hem oyun hem de uygulama açısından epey verimli geçti.

Popüler uygulamalara gelen önemli güncellemeler ve iOS 8’in çıkmasıyla birlikte piyasaya sürülen yeni uygulamalar derken önümüzde birçok seçenek birikti. Biz de Tamindir ekibi olarak iOS kullanıcıları için en iyi iOS uygulamalarını derlemeye karar verdik.

İşte ayın en iyi iOS uygulamaları;

1- Omlet Chat

Hem tablet hem de akıllı telefonlarınız üzerinde kullanabileceğiniz bir mesajlaşma uygulaması olan Omlet Chat ilginç ismiyle olduğu kadar sunduğu orijinal özellikler ile de dikkat çekiyor.

Fotoğraf yollama, grup sohbetleri ve bu sohbetler esnasında gönderilen fotoğraflardan albüm yapabilme özelliği sayesinde Omlet Chat‘i son zamanlarda karşılaştığımız en işlevsel mesajlaşma uygulamaları arasında gösterebiliriz.

2- Copy My Data

Veri güvenliğine önem veren kullanıcıları hedef alan bu uygulama sayesinde kullanıcılar Android ve iOS cihazları arasında bile veri aktarımı yapabiliyor.

Tüm verileri hızlı ve kolay bir şekilde aktarabilen Copy My Data, cihaz değişimleri esnasında kullanabilecekleri pratik bir veri aktarım uygulaması arayan kullanıcıların mutlaka denemesi gereken seçeneklerden biri.

3- Wakie

Sabah uyanmakta zorluk çekenlerin yardımına koşan Wakie kullanıcıların sabahları birbirlerini uyandırmalarını sağlıyor. Bu tarz bir uygulamayla daha önce karşılaşmamıştık fakat kulağa bir hayli ilginç ve deneysel geliyor.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu uygulama sayesinde sabah uyanmak istediğiniz saatte başka bir kullanıcıdan sesli arama alacaksınız. Elbette arayan kişi size tatlı sözler de söyleyebilir, okula geç kaldığınızı söyleyip duran bir anne gibi de ızdırap verebilir!

4- Acompli

Özellikle yoğun bir yaşantıya sahip olan kullanıcılara hitap eden bu uygulama sayesinde e-posta hesabplarınızı, takvimlerinize kaydettiğiniz etkinlikleri ve kişisel ajandanızı tek bir uygulamadan kontrol edebilirsiniz.

Uygulamanın en önemli özelliği bulut depolama çözümleri sunması. Bu özellikleri kullanarak uygulamaya kaydettiğiniz her şeyi güvenli bir şekilde saklayabilir ve internet bağlantınız olduğu sürece bu verilere ulaşabilirsiniz.

5- BlaBlaCar

BlaBlaCar hem trafiği hem de yakıt tüketim miktarını azaltacak bir uygulama. Kullanıcılar arasında bir ağ kuran BlaBlaCar şehirlerarası yolculuklarında araca ihtiyaç duyan kullanıcılara araç, yol arkadaşına ihtiyaç duyan araç sahiplerine de araca ihtiyacı olan birini buluyor. Bu sayede hem giderler kişi başına bölündüğü için daha az masraf edilmiş oluyor.

Yabancı ülkelerde epey popüler olan BlaBlaCar ülkemizde de kullanılabilir durumda.

Ayın En İyi iOS Oyunları (Eylül 2014)

YORUMLAR