Ayın En İyi iOS Uygulamaları (Ocak 2015)

Yeni yılın ilk ayında yine birbirinden faydalı ve işlevsel iOS uygulamaları ile karşınızdayız. Ocak 2015 ayı için derlediğimiz bu listenin geneline baktığımızda günlük hayatın problemlerini çözmek ve işlerimizi kolaylaştırmak için kullanabileceğimiz uygu

Ayın En İyi iOS Uygulamaları (Ocak 2015)

Yeni yılın ilk ayında yine birbirinden faydalı ve işlevsel iOS uygulamaları ile karşınızdayız.

Ocak 2015 ayı için derlediğimiz bu listenin geneline baktığımızda günlük hayatın problemlerini çözmek ve işlerimizi kolaylaştırmak için kullanabileceğimiz uygulamaların çoğunlukta olduğunu görüyoruz. İçlerinden bir tanesi de özellikle tasarım işiyle profesyonel olarak ilgilenen kullanıcıların tasarım çalışmalarını mobil cihazları üzerinden yönetmelerine imkan tanıyan kapsamlı bir uygulama olarka öne çıkıyor.

Sizleri daha fazla bekletmeden hemen en iyi iOS uygulamaları listemize geçelim.

1- Autodesk 123D Sculpt+

Gelişmiş yapısı sayesinde kullanıcıların 3 boyutlu tasarımlar yapabilmelerine imkan tanıyan Autodesk 123D Sculpt+ ile yüksek detaylara sahip model tasarımları yapabilmek mümkün.

Uygulamayı kullanarak aklınıza gelebilecek her türlü objeyi veya canlıyı sadece mobil cihazınızı kullanarak tasarlayabilirsiniz. Kullanıcıların her türlü beklentisine cevap verecek üzere tasarlanmış olan uygulama ile oluşturulan tasarımları ister görsel olarak ister OBJ formatında kaydedebiliyoruz.

2- myOpel

Adından da anlaşılabildiği gibi Opel araç sahipleri için tasarlanan bu faydalı uygulamayı tamamen ücretsiz olarak indirebilmek mümkün. Otomobil sahiplerinin ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi ve çok daha fazlasını bünyesinde barındıran uygulama kolay kullanım özellikleriyle dikkat çekiyor.

Uygulamayı kullanarak Opel tarafından sunulan özel fırsatları takip edebilir, aracınıza dair merak ettiğiniz konularda yardım alabilir ve karşılaştığınız problemlere karşı çözüm bulabilirsiniz. Eğer Opel araç sahibiyseniz myOpel uygulamasını mutlaka kullanmalısınız.

3- Citymapper

Ülkemizde henüz kullanıma açık olmayan fakat özellikle yurtdışına sık sık seyahat eden kullanıcıların vazgeçilmezlerinden olmaya aday olan Citymapper, kullanıcı dostu arayüz ve faydalı özellikleriyle dikkat çekiyor.

Uygulama "A noktasından B noktasına nasıl gidilir?" sorusuna cevap vermek üzere tasarlanmış. Farklı araçlardan oluşan bir yelpazeye sahip olan Citymapper ile sadece rotanızı belirleyin ve gerisini uygulamaya bırakın. Citymapper otobüs, taksi, metro, vapur ve daha pek çok ulaşım aracından oluşan bir kombinasyon oluşturup kullanıcıların gidecekleri yere en kısa sürede ulaşmalarını garantiliyor.

4- Taggy

Sosyal medya kullanıcılarına hitap eden bir uygulama olarak öne çıkan Taggy sayesinde herhangi bir paylaşım yapacağımız zaman kullanabileceğimiz hashtag'leri oluşturabiliyoruz.

Türkçe desteği de bulunan uygulama sosyal alemdeki popüler hashtag'leri otomatik olarak çekiyor ve onları kategorilendiriyor. Bu sayede herhangi bir fotoğrafınıza veya gönderinize hashtag eklemek istediğiniz yapmanız gereken tek şey Taggy'ye başvurmak oluyor! Eğer siz de pratik kullanımlı bir hashtag yönetim uygulaması arıyorsanız Taggy favorileriniz arasındaki yerini alacaktır.

5- iBrainstorm

Bir fikri geliştirmenin en iyi yolu başka fikirler bulmak ver aralarında bağlantılar kurarak onları daha da zenginleştirmektir. Ibrainstorm isimli bu beyin fırtınası uygulaması tam da bu fikir baz alınarak tasarlanmış faydalı bir yapım olarak öne çıkıyor.

Ücretsiz olarak sunulan uygulama sayesinde iOS cihazlarımızı adeta bir yazı tahtası olarak kullanabiliyor ve fikirlerimizi üzerlerine yazarak çeşitli düzenlemeler yapabiliyoruz. Renklerle zenginleştirilmiş yazım seçenekleri uygulamanın sunduğu çekici özelliklerden bir tanesi. Eğer siz de grupça veya tek başınıza oturup etkili fikirler geliştirmek istiyorsanız iBrainstorm bu konudaki en büyük yardımcınız olacaktır.

Ayın En İyi iOS Oyunları (Ocak 2015)

YORUMLAR