Ayın En İyi iOS Uygulamaları - Temmuz 2015

Temmuz ayında öne çıkan iOS uygulamalarına yazımızdan göz atabilirsiniz.

Ayın En İyi iOS Uygulamaları - Temmuz 2015

Geliştiriciler her zaman olduğu gibi bu ay da birbirinden kullanışlı iOS uygulamalarıyla iPhone ve iPad cihaz sahiplerinin günlük hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Fakat bu uygulamalar bazen o kadar yüksek rakamlara ulaşıyorlar ki en doğru olanı bulmak neredeyse imkansız hale geliyor.

Tamindir ekibi olarak Apple kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen ve yer aldıkları kategoriye getirdikleri yeniliklerle anılan uygulamaları sizler için derlemeye devam ediyoruz. Eğer siz de cihazınızdan alacağınız verimi maksimuma çıkartmak istiyorsanız Temmuz ayının en iyi iOS uygulamalarını topladığımız bu yazımızın devamına göz atmalısınız.

Sizu

Twitter'ın Periscope uygulamasıyla başlayan "kendi yayın kanalını oluştur" konsepti Sizu ile tüm hızıyla devam ediyor. Ücretsiz olarak indirebileceğimiz Sizu, Periscope uygulamasına epey benzerlikler sergiliyor. Yani bu uygulamayı indirerek siz de kendi özel kanalınızın temellerini atabilirsiniz.

Sizu'da yer alan yayınlar belirli kategoriler altında toplanıyor. Bu sayede kullanıcılar ilgilerini çeken yayınları kaçırmadan takip edebiliyorlar. Özel olarak geliştirilen algoritmasıyla Sizu, kullanıcıların beğenilerini takip ederek onlara özel içerikler öneriyor.

Arkadaşlarınıza ve takipçilerinize canlı yayın yapabileceğiniz bir uygulama arıyorsanız Sizu'ya göz atmak isteyebilirsiniz.

WiFi Map

Çevremizdeki kablosuz ağların konumlarını tespit etmek amacıyla kullanabileceğimiz bir uygulama olan WiFi Map'i tamamen ücretsiz olarak indirebiliyoruz.

Uygulamanın kullanımı son derece pratik. Sadece çalıştırıyoruz ve kısa bir süreliğine tüm WiFi noktalarını tespit etmesini bekliyoruz. İşlemin ardından bulunan kablosuz ağ noktaları harita üzerinde gösteriliyor.

Bu noktada belirtmemiz gereken önemli bir husus var o da uygulamanın sadece umumi kullanıma açık ağları tespit edebiliyor olması. Yani WiFi Map'in kullanımı tamamen yasal. Genel olarak problemsiz bir çalışma karakterine sahip olan WiFi Map, sık sık internet kullananların epey işine yarayabilecek bir uygulama.

letgo

İlginç bir iOS uygulaması ile karşı karşıyayız. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğimiz bu uygulamanın temel amacı kullanıcılara eşyalarını satmak veya ikinci el eşyalar satın almak için yer alabilecekleri bir sosyal platform oluşturmak.

Uygulama üzerinde yer alan eşyalar açık artırma usulünde satılıyor. İlan açmak için öncelikle ürünün fotoğraflarını ve bilgilerini girmemiz gerekiyor. Uygulamanın en iyi özelliklerinden birisi de satılan eşyalara göz atabilmek için hesap açmaya gerek olmayışı. Üye olmakla vakit kaybetmeden letgo'daki ikinci el ürünlere göz atabiliyoruz. Fakat ürünleri satın alabilmek için mutlaka letgo profilimizin olması gerekiyor.

Onlarca farklı kategoride yer alan binlerce ürüne sahip olan letgo, ikinci el hesaplı eşyalar satın almak isteyenlerin uğrak noktası.

Camera X

Fotoğraf çekmeye merakı olan iOS cihaz sahiplerini memnun edecek bir uygulama olan Camera X'i ücretsiz olarak indirip kullanabiliyoruz. Onlarca efekt ve filtre alternatifleri ile kullanıcılara geniş bir opsiyon yelpazesi sunan Camera X ile fotoğraflarımızı çok daha dikkat çekici hale getirme şansına sahibiz.

Uygulama kullanım itibariyle aynı kategoride yer aldığı rakiplerine epey benziyor. Sadece fotoğrafı çekmemiz veya daha önce çektiklerimizden birisini seçmemiz yeterli oluyor. Ardından ekranın alt bölümünde konumlandırılmış olan filtre ve efekt seçeneklerinden beğenilerimize en çok hitap edeni seçip uyguluyoruz.

Fotoğraf paylaşım platformları üzerinde aktif olarak paylaşım yapıyorsanız ve fotoğraflarınızı hiç olmadıkları kadar güzel hale getirme niyetindeyseniz Camera X beklentilerinizi büyük ölçüde karşılayacaktır.

Selfiest

Adından da anlaşılabileceği gibi Selfiest, özçekim fotoğraflar üzerine odaklanan bir uygulama. Listemizin diğer uygulamaları gibi Selfiest'i de tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabiliyoruz.

Uygulamada çok sayıda filtre seçeneği bulunuyor. Instagram'da aktif olarak paylaşım yapıyorsanız fakat sürekli olarak aynı filtreleri kullanmaktan sıkıldıysanız Selfiest üzerinde bulunan filtreler ile farklı bir konsept yakalayabilirsiniz.

Selfiest'i rakiplerinden ayıran önemli noktalardan birisi de kullanıcıları arasında sosyal ağ oluşturması. Yani Selfiest'i tıpkı Instagram gibi arkadaşlarınızla fotoğraf paylaşmak amacıyla kullanabilirsiniz. Akışta yer alan ilginç fotoğraflara beğeni ve yorum bırakabilir, başkalarının sizin fotoğraflarınıza bırakmış oldukları yorumlara göz atabilirsiniz.

Karnınız mı Acıktı? İşte Karşınızda En İyi 8 Restoran İnceleme Uygulaması

Çok Yakında Şifre Diye Bir Kavramın Ortadan Kalkacağına Dair 6 İşaret

YORUMLAR