Az Zamanda Çok İş Yapmanızı Sağlayacak 6 Uygulama

Mobil cihazlarınız üzerinde kullanarak az zamanda normalden daha çok iş yapabileceğiniz en iyi 6 uygulama.

Az Zamanda Çok İş Yapmanızı Sağlayacak 6 Uygulama

Akıllı telefon ve tabletlerimizin üzerinde kullandığımız oyun ve eğlence uygulamaları dışında aslında bizlere kolaylık sağlayan ve işlerimizi çok daha az sürede yapabilme olanağı sunan da pek çok uygulama mevcut. Eğer genel anlamda olaya bu açıdan yaklaşmıyorsanız, bu uygulamaları keşfetmek aklınıza gelmeyebilir ya da varlıklarından haberdar olamazsınız. Fakat sizler için hazırladığımız bu yazıda yer alan uygulamalar sayesinde artık daha az zamanda daha çok işinizi yapabiliyor olacaksınız.

Zaman zaman sıkıldığımızda bizi eğlendiren, zaman zaman da video izleyip müzikler dinlememizi sağlayan akıllı mobil cihazlarımız üzerinde kullanabileceğimiz 1 milyardan fazla uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar her biri farklı kategorilerde yer almak için geliştiriliyor olsa da, bunlardan bazıları özellikle çalışanlar ya da herhangi bir işini uygulama ile halledenler için oldukça yararlı. İşi ya da kişisel ihtiyaçları gereği pratik olmaya ya da aynı anda birden fazla işi yapmaya ihtiyacı olan kullanılar aşağıdaki uygulamalar ve benzerleri keşfederek hem zaman tasarrufu sağlayabiliyor hem de işlerini daha kısa sürede halletmenin verdiği hazzı yakalayabiliyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizler için seçtiğimiz hayatınızı kolaylaştıracak 8 uygulama listemize geçelim.

1. Circa

Sürekli haber okumayı seven ve gündemde neler olup bitiyor öğrenmek isteyen Android ve iOS kullanıcıları için varolan gelişmiş ve yararlı bir haber uygulaması. Eğer haber okumak istiyorsanız ve farklı web sitelerini gezmek için yetelri vaktiniz yoksa, Circa'nın size ilgilendiğiniz alanlarda sunduğu haberleir rahatlıkla takip edebilirsiniz. Özellikle sabahları haber okuma vaktiniz varsa, farklı uygulama ve siteler üzerinde vakit kaybetmeden Circa ile gündemi yakalayın.

2. Aras Kargo

Kargo gönderme ve alma işlemlerinizi hem Android hem de iOS cihazlarınız üzerinden yürütebilmenizi sağlayacak başarılı bir kargo uygulaması. Eskiden özellikle çok fazla gönderim ve alım yapan kişi ve kuruluşların zaman kaybetmesine neden olan ilemler artık mobil cihazlar üzerinde saniyeler içerisinde çözülebiliyor.

Kargo takibi yapabilmenizi sağlayan uygulama kargonuzun nerede olduğunu size gösteriyor. Sadece kargo takibi ile sınırlı olmayan uygulama aynı zamanda kargo şubelerinin yerlerini, iletişim bilgilerini de sizlere ileterek ihtiyaç duymanız halinde kullanma fırsatı sunuyor. Kısaca kargo ile ilgili tüm işlemlerinizi Aras Kargo mobil uygulaması ile yapabilirsiniz.

3. Brewster

Eğer e-posta adresleri, telefon numaraları, Facebook arkadaşları ve benzeri karmaşıklıklar arasında kayboluyorsanız ve bundan sıkıldıysanız Brewster uygulaması tüm bu bilgileri bir araya getirerek sizin için derleyen ve işlerinizi kolaylaştıran yararlı bir uygulama.

Yukarıdaki bilgilere ek olarak LinkedIn, Instagram, Google, Skype ve daha fazlasını da destekleyen uygulama tüm kişi ve iletişim bilgilerinizi tek bir yerde topluyor ve düzenli olarak tutuyor. Böylelikle aradığınız bilgilere çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşarak zaman kaybı yaşamıyorsunuz. Bilgilerinizi derlenip toplandıktan sonra sürekli olarak güncellenerek en güncel halde durduğu için endişe etmenizi gerektirecek bir durum da olmuyor. Birden fazla sayıda bulunan kopya veirleri silerek tek bir tane bırakan ve Google hesabınızla senkronize olarak farklı cihazlar üzerinde çalışabilen uygulama Android ve iOS uygulamaları ile kullanıcılara hizmet veriyor.

4. Clear

Günlük yapacağınız her şeyi planlayarak organize etmenizi ve hazırladığınız listeler sayesinde hiç bir şeyi unutmamanızı sağlayan Clear, sadece iOS cihazlar için uygun olmasına rağmen sunduğu gelişmiş ve kaliteli tasarım ve detaylı özellikleri sayesinde 2.5 milyon kullanıcuya ulaşan başarılı bir uygulama.

Not almak, alacak listesi ya da yapılacaklar listesi hazırlamak, toplantılarınız ve yapacağınız herhangi bir aktiviteyi ekleyerek unutmamanızı sağlayan Clean, tüm günlük yaşantınızı planlamanızdakien büyük yardımcınız haline geliyor. Eğer çok yoğun biriyseniz ve programınız çok doluysa uygulama üzerindeki renklendirmeleri kullanarak öncelikli olarak yapmanız gerekenleri belirleyebiliyor ve buna göre öncelik vererek tamamlayabiliyorsunuz. Henüz Android versiyonu olmayan Clear'ı indirip siz de daha düzenli ve kusursuz şekilde yaşayabilirsiniz.

5. IFTTT

Listede yer alan en beğendiğim uygulama olarak öne çıkan IFTTT, yapacağınız online aktiviteler arasında bağlantı kurarak pek çok işlemi otomatiğe almanızı sağlayan hem yararlı hem de kullanışlı bir uygulama. Android ve iOS cihazlarınız üzerinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulama sayesinde örneğin Instagram'da paylaştığınız fotoğrafların aynı zamanda Dropbox ya da Google Drive üzerinde yedeklenmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunu yaparken ise Instagram'da fotoğraf paylaşırsam Dropbox'a yedekle gibi bir işlem yapmanız gerekiyor. Bu ve bunun gibi yüzlerce farklı işlemi otomatik olarak yapabilme imkanı sunan IFTTT'yi kesinlikle denemelisiniz diye düşünüyorum.

6. Pocket

İsmiyle yaptığı işi gerçekten hakeden başarılı ve yararlı bir mobil uygulama. Android ve iOS sürümleri bulunan Pocket, internet üzerinde okumak istediğiniz yazı, blog, makale, haber vb. içeriklerin tamamını kaydederek daha sonra okuma imkanı sunan ücretsiz bir uygulama. Zaman zaman internet üzerinde gezerken görüp okumak istediğimiz fakat zaman yetersizliği ya da dikkat dağınıklığı nedeniyle okuyamadığımız tüm içerikleri Pocket ile kaydedip sonrasında dilediğimiz zaman açabiliyoruz.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden bir tanesi ise kaydettiğiniz yazıları daha sonra internet bağlantınız olmasa bile okuyabiliyor olmanız. Böylelikle kaydedip cebe attığınız içerikleri yaptığınız bir yolculuk sırasında ya da netinizin olmadığı yerlerde okuyarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Okumayı seven kullanıcılara hitap eden Pocket'ın mobil uygulalarını deneyebileceğiniz gibi web üzerinden de kullanabilmek mümkün.

YORUMLAR