Batman: Arkham Origins Ön İncelemesi

Batman'in gençliğine döneceğimiz Batman: Arkham Origins'i çıkışından önce masaya yatırdık.

Daha Büyük Bir Gotham Şehri

Oyunun hikayesinin noel zamanında geçeceği yapımcı firma tarafından açıklandı. Anlayacağımız karlı bir şehir atmosferi bizleri bekliyor. Şehirle ilgili verilen bir bilgi de ilk iki oyundan çok daha büyük olduğu. Arkham Origins'in haritası Arkham City'nin iki katı büyüklüğünde olacak.

Yapımcı firma WB Montreal, şehri iki bölgeye ayırmış durumda. Bunlardan biri, ikinci oyundan aşina olduğumuz Gotham'la benzerlik gösterecekken diğeri Yeni Gotham isminde bir bölge olacak. Bu Yeni Gotham'la diğer bölge arasında köprüyle bağlantı kurulacak. İlk bölge Gotham'ın aşina olduğumuz karanlık atmosferini yanıstan bir yer olacakken diğer bölge (Yeni Gotham) estetik ve yüksek binaların bulunduğu, daha elit kesime hitap eden bir yer olacak.

E tabii bu kadar geniş haritası olan bir oyunda fast travel (hızlı ulaşım) olmazsa olmaz. Oyunda hızlı ulaşımı Batwing sayesinde yapacağız. Ancak bu Batwing'i direkt olarak kullanacağımız anlamına gelmiyor. Sadece sembolik olarak Batwing sizi bir noktadan bir noktaya taşıyacak. Kısa bir yükleme ekranı sonrası istediğimiz yere varmış olacağız.

  1. Batman: Arkham Origins Ön İncelemesi
  2. Hikaye ve Düşmanlar
  3. Daha Büyük Bir Gotham Şehri
  4. Dövüş Mekanikleri
  5. Batman: Arkham Origins Görev Yapısı
  6. Ne Umuyoruz?

YORUMLAR