Batman: Arkham Origins Ön İncelemesi

Batman'in gençliğine döneceğimiz Batman: Arkham Origins'i çıkışından önce masaya yatırdık.

Dövüş Mekanikleri

Gelelim Batman Arkham serisinin en gözde noktasına, dövüş mekaniklerine.

Rocksteady Studios, Batman: Arkham Asylum'da yaptığı dövüş mekanikleri sayesinde oyun dünyasına yeni bir soluk getirmişti. Arkham City ile daha da gelişen bu dövüş sistemi, Origins'le beraber gelişmeye devam edecek. Fakat bu noktada ortaya çıkan soru; Batman'in önceki oyundaki Batman'lere göre daha toy, daha güçsüz olması. Fakat yapımcı ekip bunu bir dezavantaj olarak değil, avantaj olarak görüyor. Bu sayede dövüş sistemindeki bazı özellikleri yenileyeceklerini belirten yapımcı ekip, dövüş sistemine yeni taktikler, yeni yetenekler ve daha gelişmiş bir ekipman kullanımı ekleyecek. Buna örnek olacak özelliklerden biri artık daha efektif kullanılacak bir Batclaw.

Batman'in en çok başvurduğu silahlardan biri olan Batclaw'ı (Kanca) aynı anda iki düşmana birden fırlatarak onları birbirine bağlayabilecek, istersek de sonrasında birbirlerine vurabileceğiz.

Yeni oynanış mekanikleriyle beraber farklılık sağlayacak noktalardan biri de sadık uşağımız Alfred'in oyunda daha aktif bir rol oynaması. Artık Alfred, zor durumda kaldığımız zamanlarda bize yeni eşyalar gönderebilecek.

Oyunun aksiyon kısmı kadar önemli bir yere sahip olan gizlilik kısmıysa önceki oyunlardaki haliyle aynı olacak şekilde tasarlanıyor. 

  1. Batman: Arkham Origins Ön İncelemesi
  2. Hikaye ve Düşmanlar
  3. Daha Büyük Bir Gotham Şehri
  4. Dövüş Mekanikleri
  5. Batman: Arkham Origins Görev Yapısı
  6. Ne Umuyoruz?

YORUMLAR