Belki Daha Önce Adını Bile Duymadığınız 5 Eğlenceli Microsoft Servisi

Microsoft'un gizli kalmış 5 farklı servisini sizler için araştırdık. Daha önce adını bile duymadığınız bu Microsoft servisleri çok hoşunuza gidecek.

Belki Daha Önce Adını Bile Duymadığınız 5 Eğlenceli Microsoft Servisi

Microsoft tarafından geliştirilen birçok yazılımı ve cihazı günlük hayatımızda sürekli olarak kullanıyoruz. Fakat Microsoft'un bu servislerinin dışında gizli kalmış ve çok fazla bilinmeyen servisleri de var. 

Dünyanın en önemli şirketlerinden birisi olan Microsoft, genellikle Windows'un geliştiricisi olarak biliniyor. Fakat Lumia ve XBOX dahil olmak üzere şirketin birçok markası mevcut. Sizler için dev teknoloji şirketinin bu ürünlerinden fırsat bulduğu zamanlarda geliştirmiş olduğu 5 ilginç servisine ulaştık. Genellikle eğlence üzerine kurulmuş olan bu servisler oldukça ilginizi çekecek

1) How Old

Microsoft'un bir zamanlar oldukça fazla ilgi gören bu uygulaması hala bazı kişiler tarafından bilinmiyor. How Old uygulaması yüklediğiniz resmi analiz ederek bir yaş tahmini yapıyor. Çoğu zaman yüklenen resimdeki kişinin yaşını doğru tahmin etse de, bazen bazı kişileri üzebiliyor. Oldukça eğlenceli bir servis olan How Old'a kimin fotoğrafını koyarsanız koyun yaş tahmini yapabiliyor. Eğer yaş tahmini konusunda bu servisi kullanmak istiyorsanız, işe Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in resmini yükleyerek başlayabilirsiniz.

2) What Dog

What Dog'da Microsoft'un mükemmel servislerinden birisi. Bu servisi kullanarak köpek eşinizi bulabilirsiniz. What Dog servisine yüklediğiniz herhangi bir resmi analiz eden uygulama o resme en uygun olan köpeği size gösteriyor. Bu sayede hangi köpek ile benzerliğinizin olduğunu görebilirsiniz. Eğer sitenin size bulacağı köpek eşini beğenmeyeceğinizi düşünüyorsanız, What Dog'u denememenizde fayda var.

3) Celebs Like Me

İşte bu Microsoft servisi oldukça hoşunuza gidecek. Celebs Like Me servisine bir fotoğraf yüklüyorsunuz ve bu fotoğrafın benzediği ünlüyü görebiliyorsunuz. Oldukça geniş bir ünlü arşivi bulunan Celebs Like Me servisi, sizin yüklediğiniz fotoğrafı analiz ederek en uygun ünlüyü gösterebiliyor. Oldukça eğlenceli bir servis olan Celebs Like Me'yi hemen şimdi deneyin ve kendi ünlü eşinizi bulun.

4) Telepathwords

Bu uygulama şifresini bir türlü seçemeyenler için ilaç gibi gelecek. Hesabını korumak isteyenler ama güçlü şifre bulamayanlar için geliştirilmiş olan Telepathword servisi, güçlü şifreler oluşturmanıza yarıyor. Siteye giriş yaptıktan sonra oluşturmak istediğini şifreyi yazıyorsunuz ve şifre servisi yazdığınız şifrenin güçlü olup olmadığını söylüyor. Size birkaç tane de ipucu veren Telepathwords, yeni bir siteye kayıt olmadan önce bakacağınız ilk adreslerden birisi olabilir.

5) Word Flow Keyboard

Microsoft'un geliştirdiği bir uygulama olan Word Flow Keyboard, kullanıcılarına birçok kolaylık imkanı tanıyor. Uygulamada bulunan özellikler sayesinde internette gezinirken ve dosya araştırması yaparken klavye kısa yollarını kullanmanız mümkün. Bu sayede daha verimli ve daha güvenli bir araştırma yapabilirsiniz.

Microsoft Office 2016 Nasıl Kurulur?

Geleceğin İşletim Sistemi Microsoft Windows 10'u Mercek Altına Aldık

Windows 10 PC’mizdeki Verilerden Ne Kadarını Microsoft’a Aktarıyor?

YORUMLAR