Bilmeniz Gereken 10 Yeni Instagram Özelliği

Instagram yeni özellikler kazanmaya devam ediyor ve en yeni olanlarına da hakim olmamız gerekiyor. Bu bloga en yeni 10 özelliği derledik.

Bilmeniz Gereken 10 Yeni Instagram Özelliği

Instagram ilk ortaya çıktığında hepimiz kendi filtrelerine aşık olmuştuk. Fotoğrafları muhteşem hale getiren bu filtreler sayesinde, çevremize objektiflerimize yansıyanları çok rahat bir şekilde gösterebiliyorduk. Ancak sosyal ağ yeni özellikler kazanmaya devam ediyor ve en yeni olanlarına da hakim olmamız gerekiyor. Bu blogda bilmeniz gereken 10 yeni Instagram özelliğini derledik.

1- Yüz Filtreleri

Yüz filtreleri Instagram Hikayeler hizmetinin en yeni özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı Snapchat gibi bu filtreler ile yüzünüze ilginç maskeler uygulayabiliyorsunuz. Snapchat'ten kopyalanan özellikler çok fazla eleştirilse de, biz kullanıcılar için önemli olan her zaman ne kadar iyi çalıştığıdır. Instagram bu işi başardı, bakalım ilerleyen dönemlerde neler olacak.

2-3 Geriye Sarma ve Hashtag

Bunlar da Instagram'ın yeni özellikleri arasında yer alıyor ve Instagram Hikayeler ile çalışıyor. Kısa zamanda normal kullanıma da açılacağını söyleyebiliriz. Her zaman yaptığınız gibi bir şeyler kaydedin ve Modlar'ı sağa kaydırın. Burada hashtag ve geriye sarma özelliklerini göreceksiniz. Geriye sarma (Rewind) adından da anlaşılacağı üzere bir videoyu tersten oynatmanızı sağlar. Hashtag ise hikayelerinize yeni etiketler belirlemenize yardımcı olur.

4- Yeni Silgi Fırçası

Instagram Hikayeler'e yeni eklenen bu özellik ile resimlerinizi benzersiz bir şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz. Bir fotoğraf çekin ve silgi fırçasına dokunun. Daha sonra istediğiniz parçaları resimden kolaylıkla silin.

5- Kaydet veya Bookmark Özelliği

Bu özellik sayesinde beğendiğiniz bir fotoğrafı ilerleyen bir zamanda kullanmak isterseniz taslak olarak kaydedebilirsiniz. Instagram artık yer imleri içeriyor ve paylaşmayı unuttuğunuz fotoğrafların olmamasını sağlıyor. Herhangi bir görüntünün sağ alt köşesinde bulunan yer imi butonuna basarak bu özelliği kullanabilirsiniz.

6- Albüm Oluşturma

En çabuk benimsenen özelliklerden biri olan albüm oluşturma özelliği, normal kullanımda fotoğraflarınızı bir albüm gibi sıralamanıza olanak veriyor. Son derece faydalı bir özellik olan albüm oluşturma, fotoğraf yükleme alanından kolaylıkla kullanılabiliyor.

7- Instagram'ı Çevrimdışı Kullanabilme

Bu madde Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. (Henüz iPhone'da yok) Çevirimdışı modda Instagram kullanmak isterseniz tam size göre diyebilirim. Fakat bir uyarıda bulunalım. Henüz tüm Android cihazlar bu özelliği kullanamıyor, ancak Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahipseniz bu özellik çalışıyor olmalı.

8- Masaüstünden Instagram Kullanımı

Bu konuda hemen heyecanlanmayın, ancak üçüncü parti uygulamalar aracılığı ile bunları yapabilirsiniz. Instagram maalesef fotoğraf yüklenmesine izin vermiyor ama Windows Mağazası aracılığıyla bir bakmanızı öneririm. Fotoğraf atmak için önerimiz ise Gramblr:

9- İki Adımlı Kimlik Doğrulama

Güvenliğe önem veririm diyorsanız, Instagram'a iki adımlı kimlik doğrulama ile ulaşmanız artık mümkün. Profilinize gidin ve ayarlar bölümünden İki Adımlı Doğrulama'yı açın. Günümüzde en gerekli güvenlik önlemlerinden biri diyebilirim.

10- Kendini İmha Eden Mesajlar

Instagram'a eklenen direkt mesajları hepimiz biliyoruz. Fakat kendini imha eden mesajlar göndermeyi hiç denediniz mi? Bunu yapmak için Direkt Mesajlar bölümüne gelin ve aşağıdaki mavi kamera simgesine dokunun. Çektiğiniz fotoğraflar bir süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır.

Artık Instagram Hikaye Özelliği Takipçi Kazanmanıza Yardımcı Olacak

Instagram’ın Yeni Özelliğiyle Fotoğraflarınızı Silmeyin, Arşivleyin

Instagram Mesajlarına Bağlantı Adresi ve Portre Desteği Geldi

YORUMLAR