BioShock Infinite - Vigor Güçleri

BioShock Infinite'te yer alan özel güçleri (Vigor) kısaca tanımanız amaçlı bir yazı hazırladık.

Elektrik, Su, Saldırı, Savunma

- Shock Jockey: Düşmana elektrik gönderen bu güç, hasar vermekten çok düşmanı belli bir süre hareketsiz kılmanıza fayda sağlıyor. Özellikle güçlü düşmanlara karşı oldukça kullanışlı. İsterseniz bu gücü de tuzak olarak kullanabilirsiniz.

BioShock Infinite - Shock Jockey Gücü Tanıtım Videosu
Tamindir TV

BioShock Infinite - Shock Jockey Gücü Tanıtım Videosu

BioShock Infinite ile hayatımıza giren Vigor güçlerini sırasıyla yakından tanıyoruz. Shock Jockey sayesinde düşmanlarınıza elektrik vererek onları oldukları yere çiviliyebilirsiniz.

- Undertow: Açık alanda savaşırken en çok başvuracağınız güçlerden biri bu olacaktır. Su şeklinde bir ahtapot koluyla düşmanları iten bu güç, uçurum kenarlarındaki düşmanlara uyguladığınızda tek seferde işlerini bitirmeye yarıyor. Ayrıca düşmanı bir su halkasının içine sararak eli kolu bağlı bir şekilde yanınıza çekiyor.

- Charge: Kabaca anlatmak gerekirse düşmana ışınlanarak kafa attığınız bir güç. Menziliniz içerisindeki düşmanlardan birine uyguladığınız zaman bir anda o düşmanın yanına ışınlanarak yakın mesafede ağır hasar veriyorsunuz.

- Return to Sender: Diğer güçlerin aksine Return to Sender defansif bir güç. Bir nevi kalkan görevi gelen güç, oyunun sonlarına yaklaştıkça kalabalık düşman gruplarına karşı en çok kullandığınız güçlerden biri olacak.

Toplamda 8 adet bulunan bu güçleri isterseniz birbirlerine kombine de edebiliyorsunuz. Yani önce Bucking Bronco’yla havaya attığınız bir düşmana sonrasında havadayken Charge’la saldırı yapabilirsiniz. Veya Undertow ile su içinde elini kolunu bağladığınız bir düşmana Shock Jockey'le elektrik vererek hasarınızı arttırabilirsiniz. Tabii bu kombinasyon olayı çok detaylı değil ama oynanışa hoş bir özellik katıyor.

Örnek kombinasyon videosu:

BioShock Infinite - Vigor Güçleri Kombinasyonu Tanıtım Videosu
Tamindir TV

BioShock Infinite - Vigor Güçleri Kombinasyonu Tanıtım Videosu

BioShock Infinite ile hayatımıza giren Vigor güçlerinin arka arkaya kullanımı halinde elde edebileceğiniz kombinasyonlardan bir örnek karşınızda.

BioShock Infinite İncelemesi

  1. BioShock Infinite - Vigor Güçleri
  2. Elektrik, Su, Saldırı, Savunma

YORUMLAR