Birbirinden Eğlenceli 10 Fotoğrafla Türklerin Pokemon GO İle İmtihanı!

Son dönemin en fazla konuşulan oyunu Pokemon GO'nun ülkemizde hangi manzaraları oluşturduğunu bu blog yazımızda derledik.

Birbirinden Eğlenceli 10 Fotoğrafla Türklerin Pokemon GO İle İmtihanı!

Artık sokaklarda hiç görmediğimiz kadar insan görmeye başladık ve bu yoğunluğu Pokemon GO oyununa borçluyuz. Parklar, sahiller ve ara sokaklar da dahil her yerde insanlar çılgınlar gibi Pokemon karakteri aramaya başladılar. Son dönemin en çılgın oyunu Pokemon GO tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına almayı başardı.

Ülkemizde henüz resmi olarak kullanıma sunulmayan Pokemon GO oyunu, çeşitli yöntemler yardımıyla telefonlara yüklenebiliyor. Henüz dijital marketlerde olmamasına rağmen, bizden kaçar mı edasıyla tüm Türk gencinin bir şekilde eline geçen Pokemon GO, zaten ilginç olan ülkemizde birbirinden eğlenceli kareler oluşturdu. 

Pokemon GO Nasıl Yüklenir? 

Cadde cadde dolaşıp Pokemon karakteri arayan vatandaşlarımızın birbirinden eğlenceli hallerini bu blog yazımızda derliyoruz. Olayın gerçek boyutunu düşünmeden tamamıyla eğlenceye odaklanmanızı öneririz.

1) Herkese Eskişehir'den Çay. Şakir'e Yok!

Pokemon GO oyununda ilk adım Eskişehir'den geldi. Eskişehir Gençlik Merkezi Pokemon arayanlara ücretsiz su ve çay ikram edeceğini ilan etti. Sonuç mu? Elbette gençler merkeze akın etti.

2) Adana durur mu? Yapıştırmış cevabı

Türkiye'ye oranla insanları ve ilginç yaşam tarzıyla meşhur olan ilimiz Adana'da Pokemon'dan nasibini aldı. Başka bir olaya ait olduğunu sandığımız bu görüntü, Pokemon oynayanların durumunu nitelemiş. Bu aralar bu resim gerçek bir haber sanılıp dalga dalga yayılmaya başladı. Aman dikkat.

3) Peki ya karakoldakiler ne olacak? Şşşt çaktırmayın yine Adana.

Bazıları kendisini o kadar çok oyuna kaptırdı ki; nerelerde karakter aradığının farkına bile varamadı. Bir vatandaşımız karakolda Pokemon aramak istemiş ve sonuç malum.

4) Gençler çok şey yaptıysa demek ki.

Pokemon karakterlerinin orada burada çıkması Diyanet-Sen yetkililerini rahatsız etti. Diyanet-Sen yetkilileri Pokemon'un Camii içerisinde oynanmasının yasaklanmasını istediklerini dile getirdiler. Vatandaşlar belki de bu vesileyle ibadete başlarlardı.

5) Tamam eğlenmek lazım ama sağlık daha önemli sanki.

Bir Pokemon bağımlısının Sağlık Bakanlığı ile girdiği muhabbet günlerce sosyal medyanın odak konusu oldu. Sağlık Bakanlığı Pokemon avcıları için 12.00 ile 16.00 arasında ava çıkmamaları konusunda uyarıda bulundu.

6) Krizi fırsata çevirmek!

Ticaretle uğraşanlar krizi fırsata çevirmeyi başardı. İnternette gördüğümüz bazı markalar Pokemon GO oynayanların ihtiyaç duyduğu malzemelerde kampanya yapmaya başladı.

7) Hizmet dediğin böyle olur...

Bazı Belediyeler Pokemon avcısı personel yetiştirip vatandaşın yardımı için tahsis etti. Mesela yani…

8) Belki de Pokemon GO'nun Türkiye'deki etkisini anlatan ilk resim.

Pokemon konusunda halkımız ciddi ciddi arayışlara koyuldu. Bu resmi listeye eklemeye unuttum sanmayın.

9) Küslükler sona ersin, artık barış vakti!

10) Ve Pokemon GO oyunu zoru başardı. Arama motorları hala şaşkın.

Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı ve Pil Ömrü ile İlgili Önemli İpuçları

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi

Pokemon Go PC’de Nasıl Oynanır?

Pokemon GO'da Oyuna Başlar Başlamaz Pikachu Nasıl Yakalanır?

YORUMLAR