Birinciyiz: Altın Örümcek En İyi Bilgi Teknolojileri Sitesi Ödülü Tamindir'in

DorukNet tarafından altıncısı düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri'nin sonuçları açıklandı. Bu haberle ilgili basın bülteni için tıklayınız. 9 Nisan 2008 Çarşamba günü CNT ekibinden 4 kişi (Caner Bayraktar, Deniz Gür, Murat Baysal, Kıvanç Erten) finalist

Birinciyiz: Altın Örümcek En İyi Bilgi Teknolojileri Sitesi Ödülü Tamindir'in

DorukNet tarafından altıncısı düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri'nin sonuçları açıklandı. Bu haberle ilgili basın bülteni için tıklayınız. 9 Nisan 2008 Çarşamba günü CNT ekibinden 4 kişi (Caner Bayraktar, Deniz Gür, Murat Baysal, Kıvanç Erten) finalist site olarak İzmir'den İstanbul'a gelip Altın Örümcek ödül törenine katıldık. Niye dört kişi derseniz; ödül davetiyeleri yabancısıyız. Dört adet davetiye geldi diye üç kişiyi geride bıraktık. Seneye daha geniş bir ekiple daha fazla siteyle bu yarışmaya katılacağımızdan emin olabilirsiniz. Yarışmaya başvurumuz aslında oldukça ilginçti. CNT'den kimse yarışmaya başvurmamıştı. Ancak TAMindir.com editörlerinden Cem Ertem adlı editörümüz başvurmuş. Biz ancak son 8 finalist site kaldığında haberimiz oldu. Daha sonra Altın Örümcek davetiyelere vs. derken İstanbul'da ödül törenindeydik. Saat 19:30'da kokteyl ile başlayan gece saat 23:30 civarı sona erdi. 53 farklı kategoride onlarca sitenin yarıştığı Altın Örümcek'te, TAMindir.com sitemiz Bilgi Teknolojileri ( Yazılım / Donanım ) kategorisinde Türkiye'nin en iyi sitesi seçildi.

Bu ödül gelişmekte olan TAMindir sitemiz için bize çok önemli bir teşvik oldu. Çünkü çok değerli insanların bulunduğu jurinin bizi bu ödüle layık görmesi bizim içi çok ama çok önemliydi.Biz sadece bir program sitesi olarak kalmayacağız. Bunun en iyi göstergesi Tiport ve CDsipariş'tir. Ayrıca TAMindir yenileme çalışmaları çok yakında başlayacaktır. Şu anki sitemizle bu ödüle layık olduğumuza göre doğru yolda ilerlemekteyiz. Yarıştığımız kategorideki finalist siteler şöyleydi: www.airties.com, www.bilgi.com, www.chip.com.tr, www.egebilsis.com, www.kobiline.com, www.logo.com.tr, www.ogren.tv Tüm kategorilerdeki sonuçlara ulaşmak için tıklayınız. Geceden fotoğraflar ve diğer notlarımız

  • BKM Mutfak oyuncularının skeçleriyle geçen gecede ödülümüzle birlikte oldukça eğlenceli dakikalar geçirdik.
  • Onur ödülü alan www.bedrirahmi.com sitesinin sahibinin yaptığı konuşmadaki eleştirisini haklı bulup katıldık. Altın Örümcek'te katılan sitelerin tanıtımlarını içeren özel bir broşüre ihtiyacı var.
  • Ödül gecesi pek kişiyle tanışamasakta ödülü aldıktan sonra etkilerini görmeye başladık.
  • Bu ödül ile alakalı olmasada TRT'de Turksite programına çıkmamız ayarlandı. Büyük ihtimal 4 Mayıs'ta saat 12:00'da.
  • Güzel bir tecrübe oldu. İstanbul'dan nefret eden ben (Caner Bayraktar), buradan uzak olduğumuza ilk defa üzüldüm. Ama bununla ilgili planlar yapmaya başladım.
  • Grafikerimiz Murat, önümüzdeki sene Tiport'u blog kategorisinde dereceye sokacağına dair and içti.
  • Uçak biletlerimizi bundan sonra daha düzgün saatlere alacağız. Havalimanında eziyet yaşadık resmne :(
  • Sektörümüzde umduğumuzdan çok bayan çalışan varmış. Ehh nede olsa temiz ve narin iş :)
  • En iyiyiz en iyiyiz diye gezmeyen, boş konuşmayan ve internet & bilgi dünyasının farkında olan gençleriz. Çok değerli üstatlarımızın bunun farkındalığında olduğumuzu bilmelerini ve kendi işimizi daha iyi yapmak için sürekli çalıştığımızı bilsinler lütfen. Bu ödül bize teşvik ve hırs sağlamaktadır. Ancak bu ödülü hakettiğimizi herkesin kabul etmesi gereklidir (Ödül genel çalışana değil kendi işini en iyi yapana gitti). Kaldı ki bu değerli jurinin bizi seçmesi gayet yeterliydi. Türkiye'de program indirmekle sınırlı kalmayıp kendi grubunu kurup, yeni çalışmalar üzerinde çalışan, kendi bünyesinde editör çalıştıran kaç adet site var? Kaç adet site Türk ziyaretçilerin site kullanma tepkilerini analiz edip mümkün olan en hızlı şekilde ilgilendiklerini verebilmek için program adlarını bile Türkçe sunuyor? Kaç site daha TAMindir'e uygulanmamış onlarca özellik üzerinde çalışıyor? (Bir program sitesinde neler yapılabilir ki demeyin.)

YORUMLAR