Birleştirilmiş MSN ve Facebook Hesaplarını Skype'tan Ayırma

Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamayla Windows Live Messenger'ın yani diğer adıyla MSN'in kapatılacağını daha önce yayınladığımız Windows Live Messenger yerine Skype geliyor haberimizle sizlere duyurmuştuk. Haberin ayrıntılarına göre Microsoft, 10

Birleştirilmiş MSN ve Facebook Hesaplarını Skype'tan Ayırma

Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamayla Windows Live Messenger'ın yani diğer adıyla MSN'in kapatılacağını daha önce yayınladığımız Windows Live Messenger yerine Skype geliyor haberimizle sizlere duyurmuştuk. Haberin ayrıntılarına göre Microsoft, 10 yıldır kullanıcıların en çok kullandığı mesajlaşma programlarından birisi olan MSN'i 2013 yılı içerisinde emekliye ayıracak ve programı kullanan tüm kullanıcıların yine Microsoft'un geçtiğimiz yıllarda satın aldığı popüler sesli ve görüntülü mesajlaşma programı Skype'a geçeceği duyurulmuştu.

Microsoft bu geçiş sürecine kullanıcılarını hazırlamak için Skype takımıyla birlikte şimdiden hazırlıklara başladı ve Skype'ı kullanıcılara tanıtan, nasıl kullanılacağını öğreten ve gelen geri bildirimler doğrultusunda kullanıcıların sorularına cevap niteliğinde içerikler ve makaleler üretilmeye başlandı. Daha önce yazdığım rehber yazımda MSN Hesabıyla Skype üzerinde nasıl oturum açılır? konusuna değinmiş; MSN hesabınızla Skype üzerinde nasıl oturum açabileceğinizi ve MSN hesabınızla Skype hesabınızı nasıl birleştirebileceğinizi anlatmaya çalışmıştım.

Birçok kullanıcıdan gelen geribildirimler doğrultusunda bu yazımda sizlere Skype hesabınızla birleştirdiğiniz MSN veya Facebook hesaplarınızı tekrar nasıl ayırabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Kullandığınız Skype hesabınızla birleştirmiş olduğunuz MSN ve Facebook hesaplarını tekrar ayırmak isterseniz şu an Skype arkadaş listenizde gördüğünüz MSN ve Facebook arkadaşlarınızın, işlem sonrasında Skype arkadaş listesiniz üzerinden silineceğini unutmayınız.

Gelelim yazımızın konusu olan daha önce birleştirmiş olduğumuz Skype, Windows Live Messenger ve Facebook hesaplarımızı tekrar nasıl ayırabileceğimize. Şu an için mümkün olan tek hesap ayırma yöntemi Skype Müşteri Hizmetleri'ne ait olan iletişim formuna ulaşarak (Skype hesabınızla giriş yapmalısınız) hesaplarınızı ayırmak istediğinizi bildiren bir mesaj yazarak, sizden istenilen bilgileri iletmek. Skype Müşteri hizmetlerine ait sayfayı ziyaret ettiğinizde herhangi bir yardım konusunu seçtikten sonra yine herhangi bir konuyu seçerek ekranın en altında belirecek Continue Support Request butonuna tıklayarak devam etmelisiniz.

Sonrasında karşımıza gelen sayfada email desteği almak istediğinizi belirten bölümde Send an email butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza gelen son ekran sorunumuzu Skype Müşteri Destek birimine bildireceğimiz bölüm. Bu noktada yaşadığımız ülkeyi, şu an için yardım biriminin Türkçe dil desteği olmadığı için İngilizce (English) dil seçimini yapıyoruz. Sonrasında adımızı, Skype email adresimizi ve Skype kullanıcı adımızı belirtiyoruz. Sonrasında problemimizi belirtmek için sırasıyla:

Subject: I want to unmerge my Skype and MSN Accounts (Skype ve MSN hesaplarımı ayırmak istiyorum)

Device: Skype kullandığınız cihaz (Örneğin: Computer - Bilgisayar)

Select Version: Skype versiyonunuz (Örneğin: Skype for Windows Desktop - Windows Masaüstü için Skype)

Description: Bu bölümdede aşağıda sizden istenen şekilde bir açıklama yazmalısınız. Örnek olması açısından benim yazdığım açıklamayı kopyalayarak gerekli bölümleri değiştirebilirsiniz.

"I want to unmerge my Skype and Microsoft (Facebook) accounts.

Skype Version: 6.0.0.120 (Bu bölüme kendi Skype versiyonunuzu yazmalısınız) - Nasıl bulacağınızı az sonra anlatacağım.

Skype Account: (Bu bölüme Skype kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi yazmalısınız)

MSN Account: (Bu bölüme MSN e-posta adresinizi yazmalısınız)

Facebook Account: (Bu bölüme Facebook e-posta adresinizi yazmalısınız)"

Gerekli alanları doldurduktan sonra yapmanız gereken tek şey sayfanın sağ altında bulunan Send support request butonuna tıklayarak, hesap ayırma isteğinizi Skype Müşteri Hizmetleri'ne bildirmek olacak. En kısa zamanda işlemlerinizle ilgilenilecek ve Skype Müşteri Hizmetleri tarafından size bilgilendirme emailı gönderilecektir. Yukarıda Skype versiyonunuzu nasıl bulabileceğinizi az sonra anlatacağım demiştim, hep birlikte ona da göz atalım.

  1. Birleştirilmiş MSN ve Facebook Hesaplarını Skype'tan Ayırma
  2. Skype Versiyonu Nasıl Bulunur?

YORUMLAR