Blogger'dan Wordpress'e Taşınmak!

Blogger içeriğinizi dakikalar içerisinde Wordpress blogunuza aktarabilirsiniz.

Blogger'dan Wordpress'e Taşınmak!

Blogger’dan Wordpress’e geçiş yapmak istiyorsanız, içeriklerinizi tek tıkla Wordpress’e aktarmanız mümkün.Blog yazmak isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği iki blog servisi olan Blogger ve Wordpress’in bu denli popüler olmasının altında yatan gerçeklerden biri de şüphesiz ki Google. Arama devinin moda tabirle “Friendly” (dost) diye tarif ettiği bu iki sistem tavsiyelere uyularak kullanıldığında verimli bir ziyaretçi trafiği ve kazancı beraberinde getirmekte. Blogger ile bloglamaya başlayıp ardından çıtayı biraz daha yükselterek kendinize ait web alanında Wordpress ile çalışmak istiyorsanız “Bugüne kadar emek verip yazdıklarım ne olacak?” diye dertlenmenize gerek yok. Dakikalar içerisinde Blogger içeriklerinizi Wordpress blogunuza aktarabilirsiniz.

1. Blogger hesabınıza giriş yapın. Önce Ayarlar sekmesine daha sonra Diğer’e tıklayın. Çıkan ekranda Blogu Dışa Aktar seçeneğine tıklayın.

2. Blog’u İndir’i tıklayın. Blogger içeriğiniz .xml formatında bilgisayarınıza inecektir.

3. Blogger kısmında işimiz bitti. Artık Wordpress aşamasına geçebiliriz. /wp-admin/import.php yolunu takip edin. Çıkan ekranda Blogger seçeneğine tıklayın.

4. Bir eklentiye ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz. Şimdi Kur’a tıklayarak eklentiyi kurun.

5. Eklentiyi etkinleştirin.

6. İndirdiğiniz .xml dosyasını Dosya Seç kısmından ekleyerek Dosya Yükle ve İçe Aktar’ı tıklayın.

Hepsi bu kadar. Blogger içeriğiniz artık Worpress blogunuzda.

WordPress ile Nasıl Para Kazanılır?

YORUMLAR