Blogspot'ta Kategori Nasıl Oluşturulur?

Blogspot'ta eklediğiniz içerikleri çeşitli kategoriler altında toplamak istiyorsanız, sizlere nasıl kategori oluşturabileceğinizi anlattığımız makalemizi incelemenizi tavsiye ediyorum.

Blogspot'ta Kategori Nasıl Oluşturulur?

Blogspot sitelerinizde sunduğunuz içerikleri kategoriler altında toplayarak daha rahat bir okuma imkanı ve daha derli toplu bir site yerleşimi sunmak istiyorsanız, Blogspot’ta nasıl kategori oluşturabileceğinizi anlattığımız bu yazımıza göz atmalısınız.

Web sitelerimizde çeşitli kategoriler oluşturmak, ziyaretçilerimize daha rahat bir gezinme imkanı sunması açısında önem arz eden bir konu diyebilirim. Paylaştığınız içerikleri bu kategorilerden takip eden ziyaretçiler, hem aradıklarına daha kolay ulaşabiliyor hem de o konu hakkındaki diğer içerikleri de görebilme imkanı sağlıyorlar. Peki Blogspot’ta kategori oluşturma nasıl yapılır? İsterseniz hemen anlatıma geçelim:

İlk önce Blogspot’a giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde görülen açılır menüye tıklayın ve Ayarlar’a giriş yapın.

Sol tarafta bulunan menüden Yerleşim butonuna tıklayın.

Yerleşim ekranında yer alan Gadget Ekle butonuna basıyoruz.

Açılan pencerede de Etiketler sekmesini bulup tıklıyoruz.

Başlık kısmına Kategoriler yazıyoruz ve eğer isterseniz kategorinizde kaç yazı olduğunu göstermek istediğimizi seçiyoruz.

Kategorilerinizin nerede görünmesini istiyorsanız Kategoriler olarak eklediğimiz gadget’ı sürükleyerek o alana bırakıyoruz. Ama size tavsiyem bunu sitenizin en üstünde göstermek olacaktır.

Değişiklikleri kaydet dedikten sonra artık bize tek bir şey yapmak kalıyor. Yeni Yayın oluşturduğumuzda, sağ taraftan Etiketler’i seçiyoruz ve içeriğinizin hangi kategoride olacağını bu alana yazıyoruz. İçeriğinizi yayına aldıktan sonra seçtiğiniz kategoride yayınlanmaya başlayacaktır.

WordPress'e Tema Nasıl Yüklenir?

WordPress Dosyalarının CHMOD Değerleri Nasıl Olmalıdır?

YORUMLAR