Blogunuz için En İyi Yatırım Tavsiyeleri

Blog yazmak, spor yapmak gibi ücretsiz bir hobidir fakat bir hobiden daha fazlasını isteyenler, yaptıkları işin biraz tanınmasını isteyenler, blogları için biraz para harcamaya hazırlardır. Blog için kullanılacak araçların elbette ücretsiz sürümleri vardır ama bazen işlerin hızlanması için ücret ödemek gerekebilir.

Blogunuz için yapabileceğiniz en iyi şeyiniz, zamanınızı daha farklı bir şekilde yönetmektir. İş akışınızı hızlandıran herhangi bir hizmet, sizin için altın değerindedir. İçerik oluşturmak için kendinize daha fazla zaman ayırmalısınız. Bunu yaparken içerik oluşturmaya ayırdığınız zamandan biraz feragat etmeniz gerekebilir. Üzülerek söylüyoruz ki, başarılı bir sonuç istiyorsanız bunu yapmak zorundasınız.

Bu yazıda, blogunuz için en iyi yatırım tavsiyelerini öğreneceksiniz. Blogunuzun yükselişini görmek için yazımızdaki bütün tavsiyeleri inceleyin, bunları yapmak için çaba sarf edin.

E-Posta Bülteni

Güvenilir bir e-posta sağlayıcısı seçmek çok önemlidir. Genellikle MailChimp ya da MadMimi gibi servisler tercih edilir. E-posta servislerinin ücretsiz planında genellikle belirli bir miktara kadar abone kaydedilmesine izin verilir. Blog içeriklerinizin tanıtımı ve blogunuzun izleyicileri ile etkileşim için e-posta sağlayıcıların ne kadar harika bir araç olduğunu bilmelisiniz.

Sosyal Araçlar

Sosyal ağlardaki gönderileri programlamanıza ve sosyal ağlarda zirvede kalmanıza yardımcı olan Buffer veya Hootsuite olmak üzere kullanabileceğiniz yüzlerce ücretsiz araç var. Bunları düzenli olarak kullanıyorsanız, daha fazla özellik için profesyonel planlara yükseltmeyi düşünmenizi öneririz.

Tasarım ve Markalaşma

Herkes bir web geliştiricisi ya da grafik tasarımcı değildir. Belki siz de değilsinizdir. Blogunuzu özelleştirmek ve kendi markanızı yaratmak için saatlerinizi harcayabilir ya da zamanınızın çok değerli olduğunun farkına vararak işi profesyonel kişi / kurumların eline teslim edebilirsiniz.

Fotoğraf Düzenleme Yazılımları

Ücretsiz bir çevrimiçi fotoğraf editörlerü ile gayet iyi işler yapıyor olabilirsiniz ama kabul etmemiz gerekir ki, blogunuzu cidden iyi bir yerlere getirmeyi düşünüyorsanız, Photoshop gibi profesyonel yazılımlara yatırım yapmanız gerekir.

Kitaplar ve Kurslar

Ne kadar çok şey öğrenirseniz o kadar iyidir. Öğrenmenin zamanı yoktur. Uyumanıza yakın, uyandıktan hemen sonra, öğle molalarında ve hatta tatillerde öğrenmeye devam edebilirsiniz. Kitaplardan, kurslardan ve diğer harika eğiticilerden biraz yardım alarak kendinizi daha iyi yerlere getirebilirsiniz.

Neye yatırım yaparsanız yapın, yaptığınız işin sadece bloğunuzun büyümesi için olduğunu unutmayın.