Cengiz Han 2 İncelemesi

Joygame ile ülkemizde tamamen Türkçe dil desteği ile yayın hayatına başlayan başarılı MMORPG oyunlarından birisi olan Cengiz Han 2 sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok farklı ülkesinde beğenilen bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Kylin Games tarafında

Irklar

Oyundaki ırklardan kısaca bahsedecek olursak;

Moğollar: Döneminin en güçlü ve en kana susamış imparatorluğu olan Moğollar şimdiye dek görülmemiş bir meydan okuma ile Avrupa’nın kapısına dayanmıştır. Çin, Moğolistan, Kore, Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Irak, Türkiye, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Pakistan, Macaristan, Polonya, Tacikistan, Afganistan, Türkmenistan, Moldova ve Kuveyt gibi ülkelerin neredeyse tamamı Moğolların elinde bulunmaktadır. Moğolları seçerek Cengiz Han’ın topraklarına hükmedebilirsiniz.

Persler: Milattan öncesine dayanan hakimiyetleri ezelden beri aynı topraklarda devam eden Perslerin bilinen en büyük hayali bir gün Çin’in tamamına hükmetmektir. Ancak Persler tarih boyunca bir türlü bu hayalini gerçekleştirememiştir. Cengiz Han’dan bir intikam alma peşinde olan Persler artık çok daha güçlü ve akıllılar intikam için geliyorlar.

Ruslar: 800’lü yılların başında başlayıp 12. Yüzyıla kadar süren hükmüne Moğollar tarafından son verilmiştir. Rusya, Cengiz Han için bir köprü bir geçit niteliği taşımakta, çünkü Avrupa’ya açılabileceği en sağlam geçit burası. Askeri konularda oldukça başarılı olan Rusların bu yeteneğinden haberdar olan Cengiz Han bunu da kullanmak isteyecektir. Ancak Ruslar kendi hükümdarlığını kurma hayalindedir eskisinden daha güçlü ve daha akıllılar.

Türkler: Cengiz Han tarafından mecburi bir göçe zorlanan Türkler en güçlü ve ısrarcı ırk olarak dikkat çekiyor. Doğdukları topraklarına ana vatanlarına dönmek ve eski güçlerine kavuşmak için her türlü yola başvuracak olan Türkleri durdurmak imkansız gibi görünüyor.

Oyunun artık teknik kısımlarına göz atabiliriz;

  1. Cengiz Han 2 İncelemesi
  2. Hikaye
  3. Irklar
  4. Grafikler
  5. Sesler
  6. Oynanış
  7. Sonuç

YORUMLAR