Daemon Tools Kurulumu ve Kullanımı

iso, mdf, mds, bin, cue gibi pek çok sanal diski bilgisayarınızın sanal sürücüsüne takmak isterseniz kullanabileceğiniz Daemon Tools hakkında her şey bu yazımızda.

Daemon Tools KullanımıProgram açıldığında aşağıdaki pencere karşınıza çıkacaktır. Kırmızı ile işaretlediğimiz “+” tuşuna tıklayarak sanal sürücünüze takmak istediğiniz .iso ve benzeri sanal CD dosyasını bulmak için işlemlere başlayabilirsiniz. Elbette ki bunun için hali hazırda bilgisayarınıza yüklenmiş bir sanal CD dosyası olması gerekiyor.

Tıkladığınızda karşınıza çıkan pencerede dosyamızı buluyoruz ve ardından “” tuşuna basıyoruz.

Açtığınızda dosyanız programın üst kısmında yer alacaktır. Ancak sanal sürücüye takmak için bir işlem daha gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bunun için Daemon Tools ekranında karşınıza gelen sanal CD dosyanıza sağ tıklayarak “Mount” seçeneğine gelmelisiniz.

Bu seçeneğin üstüne geldiğinizde programın bilgisayarınıza kurduğu sanal sürücünün adını göreceksiniz. Burada sürücüye tıkladığınızda sanal CD otomatik olarak sanal sürücüdeki yerini alacaktır.

İşinizi tamamladıktan sonra sürücüyü çıkarmak için tekrar Daemon Tools Lite programına dönmeli ve aşağıda göreceğiniz CD sürücü kısmına sağ tıkladıktan sonra “Unmount” seçeneğine tıklamalısınız.

Daemon Tools Lite’ın temel işlevlerini incelediğimiz bu yazımız hakkında sorularınız olursa veya öğrenmek istedikleriniz varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

  1. Daemon Tools Kurulumu ve Kullanımı
  2. Daemon Tools Kullanımı

YORUMLAR