Daha Önce Muhtemelen Duymadığınız Muhteşem 5 Bağımsız Oyun

Son dönemde bağımsız yapımların büyük bir kitlesi oluştu. Oyuncuların bağımsız yapımlara sevgisi gün geçtikçe artıyor.

Son dönemde bağımsız yapımların büyük bir kitlesi oluştu. Oyuncuların bağımsız yapımlara sevgisi gün geçtikçe artıyor. Bunun sebebi ise oyuncuların artık farklı şeyler istemesidir. AAA seviyesindeki oyunların maliyeti tahmin edebileceğiniz üzere oldukça yüksektir. Dolayısıyla büyük firmalar, farklı şeyler deneyerek riske girmek istemezler.

Bunun üzerine oyuncuların taleplerini karşılamak üzere bağımsız yapımcılar ortaya çıktı. Bağımsız yapımcılar, Goat Simulator’den The Occupation’a kadar oldukça tuhaf ve farklı oyunlar çıkarttı. Bağımsız yapımlara ilgi artınca doğal olarak kaliteli ve kalitesiz çok sayıda bağımsız oyun çıkışını gerçekleştirdi.

Günümüzde çok sayıda bağımsız oyun bulunuyor ve bütün bağımsız oyunları bilmek oldukça zordur. Bu yazıda, daha önce muhtemelen duymadığınız 5 bağımsız oyunu derledik.

Forgotten Anne

15 Mayıs 2018 tarihinde PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows, Mac OS ve iOS platformlarına çıkışını gerçekleştiren Forgotten Anne’de Forgotlings ile dolu dünyayı keşfe çıkıyoruz. Platform-bulmaca türündeki Forgotten Anne’de bütün eşyalara “Forgotlings” deniyor. Oyundaki eşyalar, tıpkı insanlar gibi konuşabiliyor ve hareket edebiliyor. Hatta eşyalar, kurallara karşı bile çıkabiliyor.

Anne isimli karakteri kontrol ettiğimiz oyunda, isyancı eşyaların ruhunu ellerinden alarak cezalandırabiliyoruz. Forgotten Anne’nin Anime benzeri grafikleri ve başarılı hikaye anlatımı ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Claws of Furry

4 Eylül 2018 tarihinde PC platformuna çıkışını gerçekleştiren Claws of Furry’de ustamızı düşmanların elinden kurtarmaya çalışıyoruz. Beat’em up türündeki Claws of Furry’nin dört kişiye kadar co-op desteği bulunuyor. Beat’em up türündeki oyunları seviyorsanız, Claws of Furry’de arkadaşlarınız ile birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Nature's Zombie Apocalypse

23 Temmuz 2015’ten beri erken erişim sürecinde bulunan Nature's Zombie Apocalypse’da insanlar zombilere yenik düşüyor. Bunun üzerine nesillerinin tükenmemesi adına hayvanlar silahlanarak zombiler ile savaşmak zorunda kalıyor. Nature's Zombie Apocalypse’nin co-op desteği bulunuyor. Açıkçası bu tarz oyunlar, arkadaşlar ile oynandığında eğlenceli olabiliyor.

The Occupation

White Paper Games tarafından geliştirilen The Occupation, oldukça ilginç bir deneyim sunuyor. The Occupation, gerçek zamanlı olarak bir oynanış vaat ediyor. Yani oyundaki her dakika, gerçek dünyadaki bir dakikaya karşılık geliyor. Bir gazeteciyi kontrol ettiğimiz The Occupation’da girilmesi yasak olan alanlara gizlice girip insanlardan eylemler hakkında bilgi toplayarak kanıtları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

Raging Justice

8 Mayıs 2018 tarihinde çıkış yapan Raging Justice, Beat’em up türünü sevenlere hitap ediyor.  Raging Justice’da suç ve yolsuzluğun hüküm sürdüğü şehrin sokaklarında başına buyruk hareket edenleri denetleyen bir ekip olarak adaleti getirmeye çalışıyoruz. Yerel eşli oyun desteği bulunan Raging Justice’da arkadaşlarınız ile aynı bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz.

YORUMLAR