Daydream View VR'ın Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Google'ın yeni sanal gerçeklik cihazı Daydream View VR'ın tüm özellikleri ve fiyatı belli oldu.

Daydream View VR'ın Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Google'ın Pixel Keynote konferansında Daydream View VR da tanıtıldı. Google'ın yeni akıllı telefonları Pixel ve Pixel XL ile uyumlu olarak çalışabilen bu sanal gerçeklik cihazının tüm özelliklerini haberimizde bulabilirsiniz.

Google'ın Pixel ve Pixel XL'ı tanıttığı etkinlikte Daydream View VR da kendini gösterdi. Google tarafından Pixel ve Pixel XL ile uyumlu olarak çalışabilmesi adına geliştirilen sanal gerçeklik cihazı, Oculus Rift'e benzer bir görünüme sahip ancak bu sanal gerçeklik cihazından farklı olarak, çalışabilmek adına bir akıllı telefona ihtiyaç duyuyor (aynı Google Cardboard gibi).

Daydream View VR'ı özel kılan şey, sanal gerçeklik cihazının kendine özel bir kumandaya sahip olması. Cihaz üzerindeki bölmeye oturtulabilen ve kullanılacağı durumlarda kolaylıkla çıkartılabilen bu kumanda, Daydream View VR'ın sunduğu sanal gerçeklik deneyiminin en üst düzeylerde yaşanmasına yardımcı oluyor. Kumanda, oyunlarda ve çeşitli uygulamalarda (örneğin Street View tabanlı gezi uygulamasında) kontrol amaçlı kullanılıyor.

Daydream View VR, sadece 300 gramlık ağırlığı ile sektördeki diğer sanal gerçeklik cihazlarından çok daha hafif. Bu da Daydream View VR'ın kullanımının çok daha kolay ve zahmetsiz olmasını sağlıyor.

Sanal gerçeklik cihazı, tüm bu özelliklerinin yanı sıra Google'ın birçok platformuyla uyumlu olarak çalışabiliyor. Örneğin, Daydream View VR'ı kullanarak YouTube VR üzerinden video açabiliyor, Google Photos VR ile fotoğrafları görüntüleyebiliyor, Hulu, HBO, Netflix'ten film veya dizi izleyebiliyor veya Street View ile birbirinden güzel mekanları gezebiliyorsunuz. Daydream View VR, bunlar gibi 150'den fazla oyun ve uygulamayla uyumlu olarak çalışabiliyor.

Kasım ayında satışa sunulacak olan Daydream View VR; beyaz (snow), barut rengi (slate) ve koyu kırmızı (crimson) olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olacak. Sanal gerçeklik cihazının 80 dolara satışa sunulacağı açıklandı (kumandası dahil).

Google İki Farklı Sanal Platformu Tek Gözlük Setinde Birleştirecek

Google'ın Daydream VR Platformundan Yeni Videolar Geldi

Google Daydream Sanal Gerçeklik Dünyasına Seviye Atlatacak

YORUMLAR