Dead Island: Riptide İncelemesi

Zombiler geri döndü!

Dead Island: Riptide İncelemesi

2011 yılının Eylül ayıydı. Sıcak ve durgun yaz günleri hala devam ediyordu ve oyun piyasası da yaz günleri ile aynı derecede durgunluk yaşıyordu. Zaten bütün yaz sıcak nedeniyle evlerimizden çıkamamış, üstüne düzgün oyunlar da piyasaya sürülmeyince iyice bunalmıştık.

Dead Island: Riptide Video İncelemesi

Dead Island: Riptide Video İncelemesi
OYUN

Dead Island: Riptide Video İncelemesi

Ada maceramıza Dead Island: Riptide'la kaldığımız yerden devam ediyoruz. Zombileri sadece kesilecek bir meta olarak gören Riptide'ı inceledik!

Tam bu noktada Dead Island isimli bir oyun çıkageldi. Daha önceden yayınlanan, sonradan oyun içi görüntülerden oluşmadığı ortaya çıkan bir sanatsal video dışında pek adı sanı duyulmamıştı bu oyunun. Bu sanatsal videoda yer alan zombiler ise bizi oyuna çekmeye yetmişti.

Dead Island ilk izlenim olarak oyunu oynamayan ve yayınlanan sanatsal videoyu izlemeyen biri için basit bir yapım olarak algılanabilirdi. Yapımcı firma daha önceden ismi çok duyulmamış bir firmaydı ve Dead Island başlı başına yeni bir yapımdı. Fakat oyunu oynadıktan sonra oyunun eğlenceli yapısı oyunseverleri ekran karşısına kilitliyor, saatlerce oyunun başından kalkmamalarına neden oluyordu. Sonuçta Dead Island oldukça başarılı bir yapım olarak güzel bir çıkış yapmıştı ve oyun piyasasındaki yerini sağlamlaştırmıştı. Zombi oyunlarının iyice klişe olmaya başladığı bir dönemde sevgili dostlarımız zombileri bağrımıza basmamızı sağlamıştı.

Oyunu uzunca bir süre oynadık ve her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi Dead Island da sonra erdi. Artık zombi kardeşlerimizle kucaklaşamıyor, halaya kalkamıyorduk, dünya bizim için derbeder bir yer haline gelmişti. Taa ki Dead Island: Riptide duyurulana kadar.

Oyun için ilk bakış videomuz:

Dead Island Riptide - İlk Dakikalar
OYUN

Dead Island Riptide - İlk Dakikalar

Zombilerle dolu açık bir dünyada elimize balta, odun, sap, keser vererek hayatta kalmamızı bekleyen Dead Island Riptide'tı bu sefer ki konuğumuz.

  1. Dead Island: Riptide İncelemesi
  2. Merhaba Eski Dost
  3. Neler Yeni?
  4. Değerlendirme

YORUMLAR