Dead Island: Riptide İncelemesi

Zombiler geri döndü!

Neler Yeni?

Dead Island: Riptide hikayesi hemen ilk oyunun bittiği yerden başlıyor. Kahramanlarımız zombi cehenneminden kurtuluyorlar ve bir uçak gemisine sığınıyorlar. Fakat umduklarının aksine tutsak alınarak özgürlük umutları yerle bir ediliyor.

Oyunda görebileceğiniz en büyük yenilik Dead Island: Riptide'a özel olan yeni karakter John Morgan. John Morgan ilk oyunun ana karakterleri gibi zombi virüsüne karşı bağışıklığa sahip eski bir asker ve yakın dövüşte uzmanlaşıyor. Yumruklarınız, tekmeleriniz, pençeler, sopalar ve "knuckles" denilen yumruklarınızı güçlendirici metal silahlar John tarafından daha etkili kullanılmakta. Önceki oyundaki 4 karakter yeni oyunda da oynanabiliyor. Karakter seçme ekranında küçük bir yenilik mevcut. Artık hazır yetenek ağacı yapılandırmalarından birini kullanarak karakterimizin yetenek puanlarının otomatik olarak dağıtılmasını sağlayabiliyoruz. Bunun yanında bu puanları tamamen kendimiz de dağıtabiliriz:

Oyun bir önceki oyunun geçtiği Banoi'nin bir parçası olan Palanai adasında başlıyor. Palanai adası ilk oyunun başladığı tatil köyleri ve otellerle dolu turistik kıyılardan farklı olarak daha ıssız bir ada. Oyun boyunca yerel yerleşimlere, bataklıklara ve mağaralara yolumuz düşüyor. Yine geniş bir oyun haritası mevcut, seyahat etmek için sık sık motorlu taşıtlardan yararlanıyoruz. Yeni oyunda bu taşıtlara sandal da eklenmiş.

Oyundaki diğer bir değişiklik yeni silahlar ve yeni eşya yapım planları. Fişek tabancası gibi ateşli silahların yanında pençe şeklindeki yakın dövüş silahları ve daha birçok silah bizleri bekliyor.

Görevlerde küçük bir değişiklik söz konusu. Artık takım arkadaşlarımızdan ve sığınaklardaki oyun karakterlerinden görevler alabiliyoruz. Kullanıcı arayüzü üzerinden kolayca alabileceğimiz bu görevler sayesinde küçük ödüller kazanabilmekteyiz. Belli adette eşya teslim ettiğimizde ödül olarak alabileceğimiz bombalar gibi teçhizatlar ve tecrübe puanları söz konusu.

  1. Dead Island: Riptide İncelemesi
  2. Merhaba Eski Dost
  3. Neler Yeni?
  4. Değerlendirme

YORUMLAR