Değeri Bilinememiş 8 Android Oyunu

Cep telefonları hayatımıza girdiğinden beri, her işimizi onlarla halletmeye başladık. Hatta canımız sıkıldığında bile onlara sığınmaya başladık. Mobil marketlerde oynayabileceğiniz yüzbinlerce hatta belki milyonlarca oyun var. Bunlar arasında aksiyon, rol

Değeri Bilinememiş 8 Android Oyunu

Cep telefonları hayatımıza girdiğinden beri, her işimizi onlarla halletmeye başladık. Hatta canımız sıkıldığında bile onlara sığınmaya başladık. Mobil marketlerde oynayabileceğiniz yüzbinlerce hatta belki milyonlarca oyun var. Bunlar arasında aksiyon, rol yapma, bulmaca, yarış, strateji gibi pek çok farklı kategori var. Peki bunca oyunun içinden eğlenceli ve başarılı olanlarını nasıl buluyorsunuz?

Elbette bunlardan bazıları milyonlarca indirilirken bazıları yüzbinlerde kalıyor. Sonuçta milyonlarca indirilmiş olan bir oyunu benzer kategorideki binlerce kez indirilmiş olan bir oyuna tercih etmemiz çok normal. Fakat tam da bu sebepten dolayı, marketlerde sürekli zevkli olmasına rağmen parlayamamış oyunlar ziyan olup gidiyor.

Biz de bugün, bunlar arasından kendi düşüncemize göre değeri bilinememiş oyunları derledik. Bunlar arasında yüksek puanlar almasına rağmen binlerce indirmede kalmış olanlar da var, yüksek indirilmiş olmasına rağmen çok daha fazla kişiye ulaşması gerektiğini düşündüklerimiz de var, hakikaten orijinallikte sınırları zorlayan fakat keşfedilememiş oyunlar da. İşte sizlere bu 8 oyunu sunuyoruz.

Attack of the Wall Street Titan

Belki de uzun isminden dolayı kaybeden Attack of the Wall Street Titan aslında çok ama çok eğlenceli ve bağımlılık yapıcı bir oyun. Bir elinize aldınız mı bir daha bırakamayacağınız türde bir oyun diyebilirim.

Oyunda  Wall Street zenginlerinin kendilerini hippiler ve protestoculardan korumak amaçlı geliştirdikleri bir titanı canlandırıyorsunuz. Fakat bu titanın aktivistler tarafından yönetimi ele geçiriliyor.

Böylece siz de önünüze gelen her şeyi, özellikle de bankacıların, otorite sahiplerinin ve polislerin mekanlarını, tankları, ağır silahlı araçları yakıp yıkmaya başlıyorsunuz. Ne kadar çok yıkarsanız o kadar iyi puanlar alıyorsunuz.

Bubble Unblock

Unblock Me gibi bir oyun bu kadar popüler olmuşken ve milyonlarca kişi tarafından indirilmişken Bubble Unblock'un bu kadar az indirilmiş olması gerçekten akıl alır gibi değil. Unblock Me'ye benziyor fakat ondan daha eğlenceli.

Oyunda amacınız renkli balonları kendi renklerindeki noktalara ulaştırmak. Fakat bunun için önünüzdeki balonları çekmeniz gerekiyor. Ilk başlarda kolay gibi görünse de gittikçe zorlaşan bir tempoya sahip.

Oyunun görselleri gayet hoş görünüyor ve oyunda tam 160 adet level var. Zihninizi zorlayacak ve hatta zaman zaman sizi sinir edecek fakat çok ama çok eğlenceli bir oyun.

Chiptune Free Runner

Chiptune Free Runner bir koşu oyunu olsa da aslında ona yalnızca bir koşu oyunu demek haksızlık olur. Çünkü aynı zamanda müzik yaptığınız çok farklı ve orijinal bir oyun.

Yan profilden bakarak oynayacağınız bu oyun, eskiden atarilerde oynadığımız tarzda bir oyun. Adeta retro Super Mario ve yeni  Don't Tap the White Tile oyunlarının birleşimiyle oluşmuş diyebiliriz.

Oyunda amacınız sürekli koşarak ilerleyen kahramanın önüne tuğlalar koyarak güvenli bir yol inşa etmek. Tabi ki yolda bomba gibi engeller var ve bunlardan kaçmanız gerekiyor. Her tuğlaya bastığında da bir nota çıkıyor ve böylece ortaya güzel bir müzik çıkarıyorsunuz.

Naughty Bricks

Yine çok farklı ve orijinal bir oyun olan Naughty Bricks de farklı mizah anlayışı ve benzersiz oyun yapısı ile öne çıkıyor. Bölüm bölüm ilerlediğiniz oyunda ateş ederek tuğlaları vurmanız gerekiyor fakat önünüzdeki engellere dikkat etmelisiniz.

Oyunun konusuna göre bir güneş sistemine saldıran tuğlalar var ve siz de o sistemin güneşi olarak gezegeninizi korumalısınız. Bu yüzden de tuğlalara ateş ediyor ve bu ateşlerin sekerek hepsini yok etmesini sağlıyorsunuz.

Oyunda 70 level ve 4 farklı bölüm bulunuyor. Kara deliklerden portallara kadar pek çok farklı elementin bulunduğu oyunun grafikleri de gayet hoş.

RGB Warped

Bir diğer enteresan oyun olan RGB Warped, 80'lerden kalma tarzıyla dikkat çekiyor. Hakikaten adındaki gibi kırmızı, yeşil ve mavi renklerden oluşan bir oyun olduğunu söylemek mümkün sanırım.

Retro severlerin kesinlikle beğeneceğini düşündüğüm bu oyun piksel art tarzında geliştirilmiş ve 80'lerin renkleri, sesleri, tarzı ve dizaynını tamamen yansıtıyor ve bu anlamda retro sıfatını sonuna kadar hakediyor.

Oyunda maacınız ekrandaki düşmanlardan kaçarak toplanacak olan eşyaları toplamaya çalışmak. Hem hız hem de hassaslığın önemli olduğu oyunda ikisini dengelemeniz ve kombinasyonlar yapmanız gerekiyor.

Sheared

Bir diğer orijinal ve gölgede kalmış oyunumuz da Sheared. Değişik bir oyun tarzına sahip olan oyunda siz bir traş makinasını kontrol ediyorsunuz ve ekranda ilerlemiyorsunuz. Bunun yerine çeşitli eşyalar size doğru geliyor.

Traş makinası ve yün kırpmak deyince hakikaten çok saçmaymış gibi görünse de çok eğlenceli bir oyun olduğunu söylemeliyim. Amacınız size doğru gelen yünleri kırpmak fakat arada gelen tehlikelere de dikkat etmelisiniz.

Oyunda daha sonra kırptığınız yünlerle çoraplar, atkılar ve çeşitli kıyafetler örerek de puan kazanabiliyorsunuz.

Totem Runner

Chillingo tarafından geliştirilmiş olmasına rağmen yine de az indirilmiş ve gölgede kalmış bir diğer oyunumuz da Totem Runner. Koşu oyunu olmasına rağmen pek çok elementi bir araya getirmesiyle öne çıkıyor.

Benzer koşu oyunlarının aksine basitçe ekranda parmağınızı basılı tutmuyorsunuz. Bu oyunda daha çok kontrol sizde ve sürekli şekil değiştirmeniz gerekiyor. Gerektiğinde bir kartal ve gerektiğinde gergedana dönüşerek ilerlemeniz gerekiyor.

Bana kalırsa oyunun oynanış tarzıyla birlikte dikkat çeken en önemli özelliği muhteşem grafikleri. Fantastik bir dünyada, her detayın özenle tasarlandığı görsellerle oynuyorsunuz ve bence en iyi grafiklere sahip oyunlardan birisi olabilir.

Yushino

İnanılmaz ve şaşırtıcı bir şekilde, kelimelik, scrabble, kelime oyunu gibi oyunlar bu kadar popüler olurken Yushino gibi bir oyun yine gölgede kalmış ve hakettiği değeri görememiş oyunlardan birisi olmuş.

Yushino tam anlamıyla rakamlarla oynanan Scrabble olarak tanımlanabilir. Oyunda amacınız ekrana iki adet rakam ekleyip ardından ikisinin toplamı olan rakamı koymak. Örneğin 3 ve 5'i yanyana koyduktan sonra yanına 8 koymanız gerekiyor. 8 ile 5'in toplamı 13 yaptığından birler basamağında 3 olduğu için tekrar 3 koymanız gerekiyor.

Tıpkı Scrabble gibi rakibinizle sırayla oynadığınız oyunu ister Facebook arkadaşlarınızla ister de rastgele dünyanın her yerinden oyuncularla oynayabiliyorsunuz. Rakamlarla aranız iyiyse kesinlikle denemelisiniz.

YORUMLAR