Denemeniz Gereken VLC Media Player Özellikleri

VLC Media Player'ın gözden kaçan bu özellikleri oldukça hoşunuza gidecek

VLC Media Player ile İnternet Radyo Kayıt İşlemini Gerçekleştirme

VLC Media Player'ın sıkça kullanılan özelliklerinden biri de internet radyo yayınlarını oynatabilme özelliği. VLC Media Player içerisinde bu kullanışlı özelliği bir adım öteye taşıyan farklı bir özellik de yer alıyor: internet radyosu kayıt özelliği. Bu özellikten faydalanabilmek için VLC ana penceresinde sol üst köşeden "Ortam" menüsünü açarak "Ağ Akışı Seçin" seçeneğini seçin:

Açılan pencerede kaydetmek istediğiniz radyo yayının adresini adres çubuğuna yazın. Sonrasında alt taraftaki menüden "Akış" seçeneğini seçin:

Bir sonraki pencerede herhangi bir değişiklik yapmadan "Next" tuşuna basın. Sonrasındaki adımda yine ekran videosu çekme işleminde olduğu gibi hedef yapılandırması yapacağız. Hedef Yapılandırması penceresinde menüden "Dosya" seçeneğini seçin ve "Ekle" tuşuna tıklayın. Bir sonraki adımda "Gözatın" tuşuna tıklayarak kaydedilecek ses dosyasının dosya konumunu belirleyerek dosyaya bir ad verin. "Next" tuşuna tıklayarak işlemlere devam edin.

Biçim Dönüştürme Ayarları penceresinde birkaç değişiklik yapmamız gerekiyor. Bu pencerede öncelikle "Döünüştürmeyi Etkinleştir" seçeneğinin yanındaki kutucuktaki tik işaretini kaldırın. Sonrasında dosya formatını seçtiğiniz menü içerisinden "Audio" formatlarından birini seçin. "Next" tuşuna tıklayarak işlemlere devam edin:

Son pencerede "Stream" seçeneğini seçerek kayıt işlemini başlatabilirsiniz.

  1. Denemeniz Gereken VLC Media Player Özellikleri
  2. VLC Media Player ile Ekran Videosu Çekme
  3. VLC Media Player ile İnternet Radyo Kayıt İşlemini Gerçekleştirme
  4. VLC Media Player ile Videolara Logo Ekleme
  5. VLC Media Player ile Oynatma Hızı Ayarlama

YORUMLAR