Download Manager for Android İncelemesi

Free Direct Download Manager Android işletim sistemine sahip cihazınızda size ücretsiz olarak video, masaüstü resmi, zil sesi, uygulama ve oyun indirmeleri sunan tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

Download Manager for Android İncelemesi

Download Manager for Android (FDDM) , adından da anlaşılabileceği üzere Android işletim sistemini kullanan cihazlar üzerinde çalışan bir indirme yöneticisi. Ancak her ne kadar adında sadece indirme ifadesi geçse de aynı zamanda bir dosya yönetici ve internet tarayıcısı.

Download Manager for Android, bir diğer adıyla Free Direct Download Manager ile neler yapılabilir sorusunun ilk cevabının video ve şarkı indirme imkânına sahip olabileceğini belirtebilirim. Bunu gerçekleştirmek biraz zahmetli olsa da birkaç adımı aştıktan birçok formatta ve kalitede video ve şarkı indirebiliyorsunuz. Örnek olarak bir videoyu 3GP, MP4 ya da AVI formatlarında mobil cihazınıza taşıyabilirsiniz. İnternet bağlantınız sınırlıysa ya da küçük bir pakete sahipseniz o videoyu daha düşük boyutta ve dolayısıyla kalitede indirme şansınız bulunuyor.

Uygulamanın ana ekranında Facebook, Google ve YouTube logoları yer alıyor. Bu logolar üzerinden söz konusu mecralara hızlı bir şekilde geçebiliyorsunuz. Geçişin yine uygulamanın içinde yer alan gömülü internet tarayıcısı üzerinden gerçekleştiğini belirmeliyim. Bu tarayıcı HTML5 desteği sunuyor ve bu destek sayesinde Flash Player’a gerek kalmadan zengin medya içeriklerini oynatabiliyorsunuz.

FDDM üzerinde birçok kategori mevcut. Video, müzik, mobil uygulamalar, mobil oyunlar, duvar kâğıtları, magazin haberleri, sosyal ağlara dair haberler ve keşfedilesi bulunan internet siteleri bu kategorilerden öne çıkanlar. Örneğin video kategorisine girip size sunulan videoları ya da arayarak bulacağınız videoları indirebiliyorsunuz. 18 yaşından büyükseniz yetişkinlere yönelik videoları da Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Uygulamanın tasarımı sade olsa da kullanıcı dostu olma konusunda eksiklikleri bulunuyor. Uygulamanın en üst ve en alt kısmında yer alan reklamlar özellikle de ekran boyutu küçük olan kullanıcıların kolaylıkla yanılmalarına ve istemedikleri bir bölüme ulaşmalarına neden olabilir. Diğer yandan bazı kategorilere tıkladığınız uygulama sizi Google’a arama yapmışçasına yönlendiriyor ve bu konuda işlevsellikten uzaklaşabiliyor.

Özet olarak Download Manager for Android uygulamasının yeni medya unsurları ve mobil eğlence araçları keşfetmek isteyen kullanıcılar için çekici görülebilir. Ancak giriş seviyesi kullanıcıların aradıklarını bulma konusunda sıkıntı yaşama olasılıkları da göz ardı edilemez. 

YORUMLAR