Dropbox ile Dosya Paylaşımı

Dropbox bulut depolama servisindeki klasör ve dosyalarınızı nasıl paylaşabileceğinizi ve nasıl link alabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız rehber yazımızı okuyabilirsiniz.

Sadece Görüntüleme İzinli Klasör ve Dosya Paylaşımı

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemi kullanırsanız klasörünüze davet ettiğiniz kişiler dosyalarınız üzerinde diledikleri değişiklikleri yapabilirler ve bu istemediğiniz sorunlara sebep olabilir.

Eğer sadece dosyalarınızı veya klasörlerinizin görünmesini sağlamak, bunu yaparken de değiştirilmelerini önlemek istiyorsanız link paylaşımı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Dropbox'ta bir dosyaya dosya ve klasöre link vermek veya Dropbox kullanıcısı olmayanlarla Dropbox dosya paylaşımı yapmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemi kullanmalısınız.

Link paylaşımı için yapmanız gereken klasör veya dosyanın üzerine geldikten sonra "Get Link" butonuna basmak.

"Get Link" butonuna basmanızın ardından karşınıza çıkan pencerede "Copy link to this page"e tıklarsanız döküman veya klasörünüze ait paylaşım linki hafızaya alınacaktır. Daha sonra herhangi bir notepad, word belgesine veya arkadaşınızla olan mesaj pencerenize sağ tıklayıp "Yapıştır" seçeneğini seçerseniz paylaşımınız tamamlanmış olacaktır.

Eğer hala Dropbox kullanmıyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak Dropbox'ı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

  1. Dropbox ile Dosya Paylaşımı
  2. Tam Yetkili Klasör Paylaşımı
  3. Sadece Görüntüleme İzinli Klasör ve Dosya Paylaşımı

YORUMLAR