Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar - 2

Bilgisayarlarınızda oyun oynamayı seviyor musunuz? Peki bilgisayarlarınızın gücü yeni oyunları çalıştırmaya yetmiyor mu?

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar - 2

Bilgisayarlarınızda oyun oynamayı seviyor musunuz? Peki bilgisayarlarınızın gücü yeni oyunları çalıştırmaya yetmiyor mu? Hiç üzülmenize gerek yok, çünkü bilgisayarınız eski bir bilgisayar olsa bile sizin bilgisayarınızda çalışabilecek birbirinden güzel oyunlar mevcut.

Bilgisayarlarımızda oynadığımız oyunların eğlenceli olabilmesi için yüksek grafiklere sahip olmalarına gerek yok. Örnek olarak 90'lı yıllarda atari salonlarında veya televizyonlarınıza bağladığınız SEGA Genesis gibi oyun konsollarında oynadığımız oyunları gösterebiliriz. Halen bile bu oyunları arada bir oynayıp, bilgisayarımızda oynadığımız oyunları aramadan bolca eğlenebiliyoruz.

İşte bu yazımızda da bilgisayarınızı yormadan çalışabilen ve size bolca eğlence sunmayı başarabilen düşük sistem gereksinimli oyunları listeleyeceğiz. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda yine dev bir düşük sistem gereksinimli oyunlar listesi hazırlayarak beğeninize sunmuştuk:

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar (Dev Liste)

Eğer bu oyunlara önceden göz atmadıysanız öncelikle onlara göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bu listemizde de yine yeni düşük sistem gereksinimli oyunlarla karşınızdayız. İşte Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar 2016 listemizin 2. versiyonunda yer alan oyunlar:

Ücretsiz Oyunlar

Counter-Strike Nexon: Zombies

Yılların eskitemediği Counter Strike'ı zaten yakından tanıyoruz. Peki klasik terörist - anti-terörist savaşlarına yaşayan ölüleri dahil etseydiniz ne olurdu? İşte bu sorunun cevabını Counter-Strike Nexon: Zombies veriyor. Eğer online FPS oyunlarını seviyorsanız Counter-Strike Nexon: Zombies size farklı bir tat yaşatacaktır.

Counter Strike'ın klasik versiyonundaki grafik motorunu kullanan Counter-Strike Nexon: Zombies bu sayede sisteminizi yormadan çalışabiliyor:

Hungry Shark Evolution

Mobil cihazlarda bir hayli ünlü bir oyun olan Hungry Shark Evolution'ı Windows 8 ve Windows 10 bilgisayarlarınızda da oynayabildiğinizi biliyor muydunuz?

Hungry Shark Evolution temel olarak bir köpek balığının kontrolünü devralarak köpek balığınızı beslemeye ve büyütmeye çalıştığınız bir oyun. Köpek balığınızı büyütebilmek için denizdeki birçok şeyi yiyebiliyorsunuz. Balıklar, kuşlar, insanlar ve hatta diğer köpek balıkları potansiyel avlarımız arasında. Fakat bazı şeyleri yemek de köpek balığımıza zarar verebiliyor. Bu nedenle oyunu oynarken ne yediğimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Köpek balığımız büyüdükçe onu geliştrebiliyor ve kazandığımız parayla yeni köpek balıklarının kilidini açabiliyoruz:

Missing Translation

Missing Translation oldukça ilginç hikayesiyle bize sürükleyici bir macera yaşatan bir oyun. Missing Translation'da çölün ortasındaki garip bir şehirde kaybolan veyabancı yaratıklar tarafından sürekli izlenen bir kahramanın yerine geçiyoruz. Bu yabancı yerden kurtulabilmemiz için de etrafımızı keşfetmemiz ve karşımıza çıkan bulmacaları çözmemiz gerekiyor. 

Oyun içerisinde herhangi bir ipucu veya metin bulunmuyor. Missing Translation'ı tamamen sezgisel olarak oynayabilmekte ve hikaye boyunca ilerleyebilmektesiniz. Yani oyunda Türkçe desteği olmasa da oyunu kolayca çözebilir ve oynayabilirsiniz.

MicroVolts Surge

MicroVolts Surge eğer online savaşları seviyorsanız dikkatinizi çekebilecek bir oyun. TPS türünde bir aksiyon oyunu olan MicroVolts Surge'de 3. şahıs bakış açısından kahramanlarımızı yönetiyoruz ve takımlar halinde savaşıyoruz. Farklı kahraman seçeneklerine yer veren oyunda kahramanlarımızın görünümünü de tercihlerimize göre yapılandırabilmekteyiz. Oyuncak kahramanların savaşlarına katılabilmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Dev Guy

Dev Guy bize oyun geliştirmenin zorluklarını mizahi bir şekilde anlatan bir macera oyunu olarak tanımlanabilir. Dev Guy'da bağımsız bir oyun geliştiricisinin yerine geçiyoruz ve oyunumuzu teslim tarihi dolmadan önce uygulama marketinde yayınlamaya çalışıyoruz. Fakat işler arabamızla birlikte oyun dosyalarımızın çalınmasıyla birlikte değişiyor. Bu olaydan sonra çeşitli bulmaclaarı çözmemiz; hatta diğer geliştiricilerin bilgisayarlarını hacklememiz gerekiyor. 

Infectonator Hot Chase

Infectonator Hot Chase bize alışageldiğimiz zombi oyunlarından farklı bir oyun tecrübesi yaşatıyor. Normalde zombi oyunlarında zombilere karşı savaşıyoruz ve onları yok etmeye çalışıyoruz. Fakat bu oyunda zombilerin yerine geçiyoruz ve insanları zombiye dönüştürebilmek için mücadele ediyoruz.

Infectonator Hot Chase'de temel amacımız karşımıza çıkan bütün insanları zombi yaparak zombi ordumuzu geliştirmek. Oyuna tek bir zombiyi kontrol ederek başlıyoruz. Biz koşmaya devam ettikçe canımız azalıyor. İnsanları ısırdıkça da koşmaya devam edebiliyoruz.

Infectonator Hot Chase'i internet tarayıcılarınız üzerinden oynayabilmektesiniz:

Demolar

Kick Ass Commandos

Retro tarzda bir top down shooter olan Kick Ass Commandos etrafı mermi gölüne döndürebileceğiniz bir oyun. Kick Ass Commandos'ta kahramanımızla birlikte düşman üslerini basıyor, piyadelerle, tanklarla ve diğer düşman kuvvetleriyle savaşıyor ve komando arkadaşlarımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Hızlı ve yoğun aksiyon üzerine kurulu oyun bize eskiden atari salonlarında oynadığımız klasik oyunları hatırlatıyor:

Super Arcade Football

Super Arcade Football hızlı ve heyecan dolu maçlar yapabilmenize imkan tanıyan bir futbol oyunu. Sensible Soccer benzeri kuşbakışı görünüme sahip olan Super Arcade Football'da şut çektikten sonra karşılaştığımız ağır çekim kamera oyuna renk katıyor. Aynı bilgisayar üzerinde 4 kişinin birlikte oynayabildiği Super Arcade Football arkadaş toplantılarınıza renk katabilecek bir oyun:

Ücretli Oyunlar

Don't Starve Together

Klei tarafndan geliştirilen ilginç bir hayatta kalma oyunu olan Don't Starve büyük beğeni kazanmıştı. Serinin 2. oyunu Don't Starve Together ise bu başarıyı çok oyunculu olarak devam ettiriyor. Don't Starve Together'da vahşi bir dünyada tek başımıza ya da internet üzerinden diğer oyuncularla veya arkadaşlarınızla birlikte hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Steam üzerinde indirimlere denk geldiğinizde bu oyunu kaçırmayın: 

Don't Starve Together'ı beğenirseniz serinin ilk oyununa da göz atabilirsiniz:

Crimsonland

Bir dönemlerin vazgeçilmez kuşbakışı aksiyon oyunu olan Crimsonland geçtiğimiz yıllarda yenilerek oyun severlerin beğenisine sunulmuştu. Bitmek bilmeyen bir aksiyon sunan Crimsonland'da dört bir yanımızdan bizi kuşatan uzaylılara, böceklere, zombilere ve daha birçok farklı canavara karşı savaşmaya çalışıyoruz. Bu işi yaparken farklı silahları kullanabilmemiz, kahramanımızı geliştirebilmemiz de mümkün.

 Listemizin devamını ve daha fazla düşük sistem gereksinimli oyunu görmek isterseniz yazımızı paylaşmayı unutmayın. İyi eğlenceler!

Unreal Engine 4 ile Birer Rüyaya Dönüşen Klasik Oyunlar

Bilgisayarınızın Gerçek Gücünü Ölçmenizi Sağlayacak Oyunlar

Sayılı Kişinin Bitirebildiği Saç Baş Yoldurtan Oyunlar

YORUMLAR