Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar (Dev Liste)

Günümüzde video oyunları gittikçe artan grafik kalitesi ve genişletilmiş oyun dünyaları sunuyorlar.

Ücretsiz Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Slither.io

Agar.io'nun oyun mantığı üzerinde yaratıcı değişiklikler yaparak eğlenceli bir sonuç ortaya çıkaran slither.io'da küçük solucanımızı büyütmeye çalışıyoruz. Klasik yılan oyunundakine benzer şekilde noktaları yiyerek büyüyoruz. Fakat diğer oyuncuların yılanlarını ısırdığımızda parçalara ayrılıyoruz ve oyun sonlanıyor. Parçalanan yılanları da diğer oyuncular yiyebiliyor. slither.io internet bağlantısı ve güncel bir internet tarayıcısı olan bilgisayarlarda oynanabilmekte:

World of Soccer Online

Arcade türünde hızlı oynanışa sahip bir futbol oyunu olan World of Soccer Online'da kuşbakışı kamera açısıyla oyuncularımızı yönetiyoruz ve online maçlara çıkarak diğer oyuncularla kapışıyoruz. Basit kontrollere sahip World of Soccer Online sisteminizi yormadan çalışabilmekte:

SAS: Zombie Assault 4

İnternet tarayıcınız üzerinden çalışabilen SAS: Zombie Assault 4'te zombiler tarafından istila edilmiş uzak bir gezegene yolculuk ediyoruz ve bu zombiler bizi dört bir yandan sıkıştırırken hayatta kalmaya ve görevleri tamamlamaya çalışıyoruz. Güçlü bölüm sonu canavarlarının, farklı kahraman seçeneklerinin ve farklı silahların yer aldığı bu oyun bolca aksiyon sunmakta:

Drink Beer, Neglect Family

Drink Beer, Neglect Family süprizlerle dolu bir platform oyunu. Oyunda sadece bira içerek aile üyelerinden kaçmaya çalışan bir babayı kontrol ediyoruz. Aile fertleri bizi darlarken biraları toplamak için mücadele etmekteyiz; fakat her içtiğimiz bira negatif bir etki yaratıyor. Kimi zaman zıplayamıyor, kimi zaman yön duygumuzu kaybediyoruz. Bu da oyunu inanılmaz heyecanlı yapmakta.

Hearthstone

Blizzard'ın Warcraft evreninde geçen kart oyunu Hearthstone diğer Blizzard oyunları gibi çok yüksek sistem gereksinimlerine sahip değil. Eğer biraz kafa dağıtmak isterseniz Hearthstone oldukça güzel bir seçenek olabilir.

Unturned

En başarılı Minecraft alternatiflerinden olan Unturned hem ücretsiz, hem de online olarak oynanabiliyor. Zorlu bir hayatta kalma mücadelesine atıldığımız oyunda dilerseniz zombilere karşı tek başınıza veya diğer oyuncularla savaşabilir, dilerseniz eşkiyalık yaparak diğer oyuncularla savaşabilirsiniz.

GUILT

GUILT başarılı atmosferiyle dikkat çeken bir platform oyunu. GUILT'te karanlık bir ormanda kendini bulan bir kadını kontrol ediyoruz ve sürekli bizi takip eden yaratıklardan kurtularak engelleri aşmaya çalışıyoruz. Oyundaki düşmanları ve engelleri atlatabilmek için yaratıcılığımızı konuşturmamız gerekiyor.

Strife

Bir çok oyunculu online savaş arenası oyunu (MOBA) olan Strife'ta takımlar halinde bir yandan kendi üssümüzü korumaya diğer yandan da düşman üssünü yok etmeye çalışıyoruz. Kendilerine has savaş yeteneklerine sahip birçok farklı kahramanla dolu oyun göze oldukça hoş görünüyor.

Double Action

Double Action, Max Payne'deki aksiyon sahnelerini online yapıyla birleştiren bir oyun olarka özetlenebilir. Ağır çekimde havada süzülürken düşmanlarınıza mermi yağdırabilir, filmleri aratmayan çılgın savaşlar yapabilirsiniz.

Forest 2

Korku oyunu seviyorsanız Forest 2 oldukça hoşunuza gidecektir. Karanlık bir ormanda kaybolan arkadaşlarını arayan bir kahramanı yönettiğimiz Forest 2'de Slender Man benzeri bir oyun yapısı mevcut. İpuçlarını toplamaya çalışırken adımlarımıza dikkat etmemiz ve bizi sürekli takip eden varlıklardan kaçmamız gerekiyor.

Papers, Please

Papers, Please oldukça ilginç oyun yapısına sahip bir yapım. Papers, Please'de bir gümrük memurunun yerine geçiyoruz ve sınırdaki geçişleri denetliyoruz. Bize sunulan evrakları denetliyor, suçluları, teröristleri ve ajanları tespit ederek durdurmaya çalışıyoruz. Oyunu indirdikten sonra aşağıda bağlantısını paylaşacağımız yamayla oyunu Türkçe yapabilirsiniz:

Stunt Rally

Açık kaynak koduna sahip bir yarış oyunu olan Stunt Rally'de oyuncular birçok farklı araç türünü kullanabilirken 170'in üzerinde pist seçeneğine sahipler. Oyunda arabaların yanında motor gibi araçları da kullanabiliyoruz.

12 Grapes

12 Grapes mizahı yapısıyla dikkat çeken bir oyun. 12 Grapes'de dünyayı ziyaret eden bir ufoyu kontrol ediyoruz ve gezegenimizde düzenlenecek ayinde kullanılacak ideal insanları bulmaya çalışıyoruz. Bu iş için insanlar uzay gemimize ışınlamamız ve sonrasında düşüncelerini analiz ederek pozitif düşünenlerini ayıklamamız gerekiyor. Tabi bütün bu işleri yaparken tank ateşinden kaçmaya çalışıyoruz.

HIS (Heroes In the Sky)

HIS (Heroes In the Sky) online olarak oynayabileceğiniz bir uçak savaşı oyunu. MMORPG şeklinde tasarlanmış oyunda 2. Dünya Savaşı'na özgü uçaklarla gökyüzüne açılabilir ve diğer oyuncularla savaşabilirsiniz.

Pirates, Vikings and Knights 2

Pirates, Vikings and Knights 2, Half Life 2'de kullanılan Source oyun motoruyla geliştirilmiş olmasından ötürü eski bilgisayarlarda bile rahatça çalışabiliyor. Oyunda Viking, Korsan veya Şovalye tarafınlarından birini seçerek bu taraflar arasındaki savaşlara katılıyoruz. Pirates, Vikings and Knights 2 kendine has savaş mekaniklerine sahip ve ilginç bir FPS deneyimi sunuyor.

Walkover

Walkover ekranda aynı anda binlerce alien ile savaşabileceğiniz bir kuşbakışı aksiyon oyunu. Retro tarzda grafiklere sahip olan oyunun güzel yönü ise online altyapısı sayesinde arkadaşlarınızla birlikte savaşabilmenize imkan vermesi.

Bir sonraki sayfamızda demo oyunlara göz atacağız.

  1. Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar (Dev Liste)
  2. Ücretsiz Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar
  3. Demo Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar
  4. Ücretli Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

YORUMLAR