Dxtory ile Yüksek Kaliteli Oyun Videoları Kaydedin

Oyun videosu kaydetme ve bu videoları paylaşma hemen her oyuncunun özellikle de online oyuncuların şüphesiz büyük keyif alacağı bir işlemdir. Ancak birçok oyunsever ya bu işlemi nasıl yapacağını bilmemekte yada kullanmakta olduğu donanımın aynı anda hem o

Video Kayıt Ayarları

Bu menüden kaydedilecek videonun FPS (Kare / Hızı) değerini, çerçeve boyutunu ve video kayıt codec'ini seçebilirsiniz.

UYARI: Kare hızı için 60 Fps kullanmak oyun ile mümkün olduğunca eş zamanlı ve küçük takılmalar olmadan video kaydı yapmanızı sağlasa da Adobe Premiere, Sony Vegas vb. video düzenleme programlarında ses senkronu ve ram tüketimi olarak sizi zorlayabilir. 30 fps ile yapacağınız kayıtlar da işinizi görecektir. Ancak video içinde yavaş çekim efektleri kullanmak istiyorsanız 60 veya 120 kare kayıt yapmanız daha mantıklı olur. Tabi çok yüksek Fps değeri ile video kaydetmenin bilgisayarınızı zorlayacağını ve gerek video gerekse oyun içinde takılmalara yolaçabileceğini hatırlatmada fayda var.

Sağ alt kısımda bulunan Scaling seçeneğinden 100% 'ü seçerseniz  ekran çözünürlüğünüz boyutunda video kaydı yapılacaktır. Eğer daha küçük bir çözünürlük değeri ile kayıt yapmak istiyorsanız Size seçeneğini seçip isteğiniz değeri yazmanız yeterli olacaktır. 

  1. Dxtory ile Yüksek Kaliteli Oyun Videoları Kaydedin
  2. Programı ve Gerekli Codec Dosyasını İndirme ve Yükleme 
  3. Program Arayüzü ve Seçenekler
  4. Video Kaydını Başlatacak ve Bitirecek Kısayol Ayarları
  5. Video Kayıt Ayarları
  6. Codec Ayarları
  7. Kalite ve Video Boyutu Ayarları 
  8. Ses Kayıt Formatı ve Mikrofon Kaydı Ekleme 
  9. Donanım Ayar Menüsü 
  10. Tavsiyeler 

YORUMLAR