E-postalarınızı Chrome Eklentisi İle Otomatik Cevaplayın

E-postalarınızı Chrome Eklentisi İle Otomatik Cevaplayın

Bütün bir çalışma günü boyunca kendinizi tekrarladığınızı mı fark ettiniz? Eğer bu tekrarlamayı Gmail’de yaşıyorsanız, bir Google Chrome eklentisi olan GmailWiz adlı uzantıyı ekleyerek denemenizde yarar var. Bu Chrome eklentisi, otomatik cevap vermek için Gmail hesabınıza dört yeni buton ekliyor.

Bu eklentiyi kullanabilmek için öncelikle GmailWiz’i tarayıcınıza ekleyin.

Çıkan sayfada “Chrome’a ekle” deyin.

Görüntülenen pencerede “Ekle”’ye tıklayarak işlemi tamamlayın.

Tarayıcınızın sağ üst kısmında, eklentinin başarıya eklendiğine dair bir pencere göreceksiniz. Bu durumda eklenti etkin durumdadır.

Gmail hesabınıza Chrome tarayıcınızdan giriş yaptığınızda bir e-posta açmayı deneyin. Üst kısımda, yanıtla butonunun yanında GmailWiz’in eklediği butonları göreceksiniz.

Ayrıca yine bunların üstünde yer alan yan yana sıralanmış seçeneklerin hemen sağında “GmailWiz preferences” seçeneği de bulunuyor olacak.

Buna tıklayarak ayarlar sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada otomatik cevaplama postaları için gerekli ayarları yapabilirsiniz. Yönetim kısmında “Like!”, “TL;DR”, “Got it!” ve “Let’s discuss!” gibi seçenekleri göreceksiniz.

Herhangi birine tıkladığınızda bu yanıtlama postasına dair örnek içerik görüntülenecek. Bu düzenleme bölümünde, göndereceğiniz e-postanın içerini belirleyebilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olmayan bir otomatik yanıtlama postası türü varsa da, yanındaki seçme işaretini kaldırarak bu butonu pasif hale getirebilirsiniz.

Bu düzenleme bölümünün üstünde de “Sender” ve “All” seçenekleri bulunmakta ki burada içeriğini belirlediğiniz e-postanın tek kişiye mi yoksa posta atan herkese mi  gönderileceğine karar verebilirsiniz.

Şimdi her e-postaya ayrı ayrı cevap yazarak vakit kaybetmeyeceksiniz.

YORUMLAR