El Capitan Beta Nasıl İndirilir?

Apple'ın Mac işletim sistemi El Capitan'ın nasıl indirileceğini merak ediyorsanız, yazımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

El Capitan Beta Nasıl İndirilir?

Apple tarafından geçen ay dizenlenen WWDC etkinliğinin odak noktaları arasında iOS 9 ve El Capitan işletim sistemleri yer alıyordu. iOS 9 beta'nın nasıl indirileceğine kısa süre önce yazdığımız blog'ta değinmiştik. Şimdi ise Mac kullanıcıları için El Capitan işletim sisteminin nasıl indirileceğine değineceğiz.

Hem iOs 9'un hem de El Capitan'ın beta sürümlerini beta programlarına kayıt olan herkes deneyebiliyor. Bu işlem için sadece Apple ID'lere içtiyaç duyuluyor. Yapılması gereken her şeyi ve merak ettiğiniz konuları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

El Capitan'ı indirebilmek için öncelikle Apple'ın ilgili işletim sistemlerini indirebilmemiz için hazırladığı sayfayı ziyaret etmemiz gerekiyor. Sayfaya gitmek için burada yer alan linki kullanabilirsiniz.

İşlemin ardından El Capitan'ın indirme sayfasına ilerliyoruz ve Download the OS X El Capitan Beta butonuna tıklıyoruz. Karşımıza redemption kodu çıkıyor. Peki bu kodu nerede kullanıyoruz?

Daha sonra Mac Store'a giriş yapıyoruz ve ekranın sağ tarafında bulunan Redeed sekmesine tıklıyoruz. Bir önceki adımda almış olduğumuz kodu tam olarak burada kullanacağız.

Ekranda kod yazılması gereken yere redemption kodumuzu yapıştırıyoruz ve Redeem butonuna basarak ilerliyoruz.

Kodda herhangi bir sıkıntı yoksa başarılı giriş yaptığınıza dair yukarıdaki ekranı göreceksiniz.

En son olarak da El Capitan'ı indirmeye başlıyoruz. İndirdiklerinizi görebileceğiniz kısımdan işlemin ne kadar süreceğini kontrol edebilirsiniz.

iOS 9 Açık Beta Nasıl İndirilir?

YORUMLAR