En İyi 10 Türk Yapımı Android Oyunu

Android marketleri günden güne büyüyor ve şimdiden içerisinde milyonlarca oyun ve uygulama oldu bile. Elbette bazı oyunlar ve uygulamalar daha çok öne çıkarken bazıları gölgede kalıyor.

En İyi 10 Türk Yapımı Android Oyunu

Android marketleri günden güne büyüyor ve şimdiden içerisinde milyonlarca oyun ve uygulama oldu bile. Elbette bazı oyunlar ve uygulamalar daha çok öne çıkarken bazıları gölgede kalıyor.

Bu oyun ve uygulamaların bir kısmı da Türk yapımı. Hatta günümüzde pek çok başarılı Türk yapımı oyun ve uygulama var diyebilirim. Bu da tabi ki göğsümüzü kabartıyor. Tamindir ekibi olarak da bu yerli geliştiricilerimize destek olmak gerektiği düşüncesindeyiz. Bizim destek olmak için yapabileceğimiz en önemli şeylerden birisi ise, yerli yapımcıların uygulama ve oyunlarını sitemizde sizlere tanıtmak elbette ki.

Bu sebeple bugün ben de sizler için Türk yapımcıları tarafından geliştirilmiş, gözüme çarpan ve başarılı olmuş diyebileceğim en iyi 10 oyunu derledim. Umarım siz de hazırladığım listeyi beğenirsiniz.

1010!

Türk yapımı oyunlarımızdan ilki olan 1010! gerçekten popüler olmuş ve kazandığı başarıyı da haketmiş oyunlardan birisi diyebilirim. Türk yapımı olduğunu duyduğumda çok şaşırdığımı itiraf etmeliyim.

1010, basit fakat sizi zorlayacak ve hatta zaman zaman sinir edecek fakat elinizden bırakamayacağınız bir bulmaca oyunu. Tetris'e benzerliği ile dikkat çekse de aslında çok da orijinal bir oyun.

Oyunda amacınız tetristeki gibi şekilleri yerleştiriyorsunuz fakat zaman sınırınız yok, istediğiniz gibi yerleştiriyorsunuz. Elbette bunları yerleştirdiğinizde ekranı doldurmamaya ve patlatarak ilerlemeye gayret etmelisiniz.

Cheester

Bir diğer Türk yapımı oyun olan Cheester da, mobil cihazların en çok sevilen türlerinden birine ait. Sonsuz koşu türünde olan oyunda fare Cheester'a macerasında yardımcı oluyor ve koşarak ilerliyorsunuz.

Aynı zamanda canavarlarla savaşmanız gereken dünyada koşarak ilerlerken peynirleri de toplamanız gerekiyor. Tabi diğer bazı engelleri de aşmanız gerekiyor. Örneğin canavarlara fındık fırlatabiliyorsunuz.

Gerçekten eğlenceli bir yerli yapım olan Cheester'ı, koşu oyunu seven herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Hangi yaşta olursanız olun bu oyun ile eğlenceli vakit geçireceksiniz.

Dolmuş Driver

Bir diğer yerli oyun olan Dolmuş Driver'ın zaten adından Türk oyunu olduğunu anlamak mümkün. Oyunda Genco, Dayı ve Kral isimli karakterlerden birini seçerek dolmuş şöförlüğü maceranıza başlıyorsunuz.

Oyunda ilerledikçe çeşitli güçlendiricileri kullanabiliyorsınız. Amacınız ise Beşiktaş - Taksim , Bakırköy - Taksim ve Kadıköy – Taksim güzergahlarında verilen süre içinde yolcuları yetiştirmek.

Oyun tamamen Türkçe olduğu için çok daha eğlenceli diyebilirim. Örneğin arada müşterilerden çıkan sesler oyunu çok daha komik ve eğlenceli kılıyor.

Evliya Çelebi: Ölümsüzlük Suyu

Türk yapımı mobil oyun deyince akla ilk gelen firmalardan birisi bildiğiniz gibi Peak Games. Bu firma tarafından geliştirilen bir diğer oyun olan Evliya Çelebi ise sonsuz koşu oyunu tarzında yapılmış bir oyun.

Oyunda yatay olarak koşarak ilerliyorsunuz ve Mısır'dan Türkiyeye uzanan macerasında Evliya Çelebi'ye yardımcı oluyorsunuz. Elbette pek çok engel de sizleri bekliyor.

Yine oyunda ilerlerken altınları toplamanız gerekiyor. Yine bu tür oyunlarda olduğu gibi pek çok güçlendirici de sizleri bekliyor. Oyun HD grafikleri ve etkileyici görsel ve ses efektleri ile de dikkat çekiyor.

Flick Shoot 2

Flick Shoot 2, adından da anlaşılabileceği gibi bir şut atma oyununun ikinci versiyonudur. Hayli eğlenceli diyebileceğim oyunda amacınız topa düzgün bir şekilde vurarak kaleye göndermek.

Bir diğer yerli oyun olan Flick Shoot 2'de topa vuracağınız güç, yön gibi faktörler çok önemli. Buna göre düzgün bir şekilde vurmalı ve gol atmalısınız. Oyunda tekli oyunculu ve çoklu oyunculu modlar bulunuyor.

Böylece arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyorsunuz. Ayrıca futbolcuları kişiselleştirebiliyor, antreman yapabiliyor, turnuvalara katılabiliyorsunuz. Yani eğlenceli olduğu kadar da kapsamlı bir oyun diyebilirim.

iSlash

iSlash da bir başka Türk yapımı beceri oyunu. Bu oyunu, eskiden bilgisayarlarımızda oynadığımız tarzda oyunlara benzetebiliriz. Amacınız tahta platformları keserek ufaltmak fakat ninja yıldızlarına dikakt etmelisiniz.

Oyunda 100 farklı tasarıma sahip bölüm bulunuyor. Bununla birlikte orijinal görsel tasarımlar ve ses efektleri de oyunu etkileyici yapan özelliklerden diyebilirim.

Oyunda bölümler gittikçe zorlaşıyor ve ninja yıldızları çok daha hızlı hareket etmeye başlıyorlar. Eğer beceri oyunlarını seviyorsanız, bu oyuna göz atmalısınız.

Las Kio Lean

Eğer Türk yapımı bir rol yapma oyunu arıyorsanız, Las Kio Lean'ı kesinlikle denemelisiniz. Klasik ve retro tarzda bir rol yapma oyunu olan Las Kio Lean bence başarılı bir girişim olmuş.

Özellikle Türkçe diyaloglar ve diyaloglarda geçen komik cümleler, sizi oyuna daha da çekiyor. Bu yüzden de kendinizi oyundaki karaktere daha yakın hissediyorsunuz.

Oyunda Lakilea adlı bir savaşçı ile maceranıza başlıyorsunuz. İlerledikçe başka karakterleri de takımınıza katabiliyorsunuz. Piksel art grafikleri ile eğlenceli bir oyun olan Las Kio Lean'ı tavsiye ediyorum.

Manuganu

Bugüne kadar yapılmış en iyi Türk yapımı oyunlardan birisi olan Manuganu, 10 milyondan fazla indirilmeyle bu başarını da tescillemiş durumda diyebiliriz. Bu oyun da bir diğer sonsuz koşu oyunu.

Oyunda Manuganu adlı karakteri kontrol ediyorsunuz ve koşuyor, zıplıyor, iplerden kayıyor ve platformlardan platformlara atlayarak ilerliyorsunuz.

Oyunda diğerlerinin aksine istediğiniz zaman durarak tehlikelerden kurtulabiliyorsunuz. Oyunda pek çok zorluk sizleri bekliyor diyebilirim.

Real Car Parking

Bir diğer Türk yapımı oyun olan Real Car Parking de özellikle etkileyici grafikleri ve gerçekçi fizik motoru ile dikkat çeken bir araba park etme oyunu.

Oyunda gerçekten bir direksiyon, gaz ve fren pedalları bulunuyor. Siz de parmaklarınızla bunları kontrol ederek gerçekten araba nasıl park edilir öğrenebiliyorsunuz. Oyundan öte bir simülasyon bile diyebiliriz.

Oyunu tamamen ücretsiz olarak indirip oynayabiliyorsunuz. Amacınız ise Porsche arabayı önceden belirlenmiş park alanına arabayı çizdirmeden park etmek.

War of Mercenaries

Yukarıda bahsettiğim Peak Games'in bir diğer oyunu olan War of Mercenaries da çok başarılı bir diğer strateji oyunu. Clash of Clans oynamayı seviyorsanız, bu oyunu da beğeneceğinize eminim.

Oyun şehir inşa ve aynı zamanda da strateji tarzında ilerliyor. Oyunda amacınız kendi şehrinizi kurmak ve ardından askerler yaratarak onları diğer krallıklara göndermek ve savaşlara girerek oraları fethetmek.

Oyunu çevrimiçi diğer oyunculara karşı oynayabiliyorsunuz. Yine oyunda 15 asker ve 3 farklı canavar türü de sizleri bekliyor. Strateji oyunlarını seviyorsanız, bu oyunu denemelisiniz.

YORUMLAR