En İyi 5 Android Uygulaması

En İyi 5 Android Uygulaması

Android işletim sistemi içeren akıllı telefonlar gitgide daha da popüler hale geliyorlar ve şu anda iOS ile gelen iPhone’lara büyük bir rakip olarak piyasada yer alıyorlar.

Bu kadar popüler olan bir işletim sistemi için elbette şirketler ve bireyler de oldukları yerde saymıyorlar. Bu nedenle şu anda Android Market her türlü ihtiyacınızı karşılayabilecek uygulamalarla dolup taşmış durumda.

Elbette bu uygulamaları uzun uzun tarayarak sizin için en gerekli olanları bulabilirsiniz ancak her Android telefonda bulunması elzem bazı programlar var ki sadece çok az kişinin ihtiyaç duymayacağı bu programları kısaca belirtmek istiyorum:

1. Facebook

Facebook şu anda dünyanın önde gelen sosyal medya ağları içerisinde yer alıyor ve uzun yıllar da yenilenen arayüzü ve sürekli geliştirilen altyapısı sayesinde bu yerini bırakacak gibi de durmuyor. Bu nedenle Android kullanıcılarının en faydalı programları arasında çoktan ilk sıralara oturdu.

2. Soundhound

Android yüklü akıllı telefon kullanıcıları genellikle telefonlarının internet bağlantı özelliklerini de aktif olarak kullanıyorlar. Soundhound bu bağlantıyı etrafta dinlediğiniz müzikleri tanımlamak için kullanıyor ve sık sık müziklerle haşır neşir oluyorsanız sunduğu şarkı ve sanatçı bulma özelliği kullanıcılar için vazgeçilmez durumda.

3. Evernote

Akıllı telefonlar her alanda ihtiyaçlarımızı karşılamak için yaratılmış aletler. Evernote bu amaca uygun olarak her türlü ekran görüntüsü, resim kaydı, ses kaydı ve not kaydı işlemlerinizi sorunsuzca hallediyor. Ayrıca barındırdığı ajandayla günlük planlarınızı da rahatça takip edebilirsiniz.

4. Dropbox

Çevrimiçi çalışan sistemler akıllı telefonlarla da masaüstü cihazlarla da benzer verimlerde çalışır hale geldiler. Dropbox taşınabilir-sabit tüm cihazlarınız için dosyalarınıza erişim imkanı sunuyor. Sunduğu ücretsiz ve oldukça yeterli alan her zaman verilerinize güvenli erişim imkanı sağlıyor.

5. Google Translate

Google’ın ünlü tercüme uygulamasının elbette yine Google’ın yarattığı Android için yer almaması düşünülemezdi. Her türlü çeviri, sözlük ihtiyacınızı rahatça karşılayan Google Translate vazgeçilmez uygulamalar arasında.

Binlerce uygulama arasından belki de onlarca gerekli uygulama daha bulmak mümkün ancak en verimli ve ihtiyaç duyacağınız uygulamaları sizin için listelemek istedim. Tüm Android kullanıcılarının bu yazılımlara bir gün bir şekilde ihtiyaç duyacağını söyleyebilirim.

YORUMLAR