En İyi iPhone Duvar Kağıdı Uygulaması Hangisi?

En iyi iPhone duvar kağıdı uygulaması hangisi diyenlere bu sorunun cevabını veriyoruz!

En İyi iPhone Duvar Kağıdı Uygulaması Hangisi?

iOS işletim sistemli mobil cihaz kullanıcılarının cihazlarının arkaplan görünümlerini yani duvar kağıtlarını düzenlemek için çok sayıda farklı uygulama seçenekleri bulunuyor ancak bu kadar çok uygulama arasından seçim yapmanın zorluklarını da biliyoruz. Dolayısıyla sizler için en iyi iPhone duvar kağıdı uygulaması hangisi sorusunun cevabını vermeye karar verdik. iPhone dediğimize bakmayın, aslında bulduğumuz uygulamaların hepsi iPad cihazlarla da uyumlu ve böylece iPad tabletlerinizin görünümünü de dilediğiniz gibi özelleştirebileceksiniz.

Lafı çok uzatmadan isterseniz hemen ilk duvar kağıdı uygulamamız ile başlayalım.

Icon Skins

Icon Skins uygulaması, iPhone kullanıcılarının görsel anlamda en beğenecekleri duvar kağıdı uygulamaları arasında ancak sezonluk sunduğu seçenekler nedeniyle tek seferde binlerce farklı duvar kağıdına ulaşmanıza imkan vermiyor.

Retina ekranlar ile uyumlu olarak çalışan uygulama, belli konu ve temalar çerçevesindeki arkaplan resimlerini düzenli olarak sunuyor ve süregelen moda yahut trendler ile bu temaları güncelliyor. Dolayısıyla her zaman en son ilgi çeken konulara uygun güzel ve kaliteli hazırlanmış görselleri duvar kağıdı olarak kullanabiliyorsunuz. Uygulamada yer alan tüm görsellerin uygulamaya özel olmaları sayesinde bir başkasında bunları görmenizin neredeyse ihtimal dışı olduğunu da belirtelim.

Monogram Lite

Monogram Lite uygulaması, diğer pek çok duvar kağıdı uygulamasının aksine içerisinde yer alan çok sayıda tek boyutlu öğeyi kullanarak kendi duvar kağıtlarınızı oluşturmanızı sağlıyor. Hem hazır arkaplan desenlerine sahip olan hem de bu desenler üzerine çeşitli nesneler, yazılar, etiketler eklemenize izin veren yapısı ile bir hayli kişiselleştirilebilir olması, onu pek çok arkaplan resmi uygulamasına göre daha tercih edilebilir kılıyor.

Belli aralıklarla otomatik olarak duvar kağıtlarınızı değiştirmenizi de sağlayabilen uygulama, böylece hiç efor sarfetmeden sade, hafif ve görselliği bozmeyen duvar kağıtlarını tercih edenlerin beğenecekleri seçeneklerden birisi haline gelebiliyor.

Blurred

Blurred uygulaması, aslında tam olarak bir hazır duvar kağıdı uygulaması değil. Diğer duvar kağıdı uygulamalarından onu ayıran en önemli nokta, herhangi bir fotoğraf üzerinde bulanıklaştırma ve desen ekleme operasyonlarına izin vererek tabiri caizse daha elit görünen arkaplan resimleri elde etmenizi sağlayabilmesi.

Tabii ki uygulamanın içerisinde kullanabileceğiniz pek çok hazır fotoğraf yer alıyor ancak dilerseniz kendi galerinizde yer alan fotoğrafları da kullanabiliyor, onları bulanıklaşmış bir halde kullanarak sade görünen efektlerle ve renk seçimleriyle de süsleyebiliyorsunuz. Biraz daha efor sarfederek kendine özel sonuçlar elde etmek isteyenlerin kesinlikle beğeneceklerine inanıyorum.

Gradient

Gradient uygulaması ise arkaplanında fotoğraf görmek istemeyen ancak sade, renklerle dolu bir dolgu görmek isteyenlerin tercihkeri arasında. Uygulamanın en önemli yanı, seçtiğiniz renkleri kullanarak size rastgele bir dolgu oluşturması ve bu dolgunun beğendiğiniz yanını alarak arkaplanınızı oluşturmanızı sağlaması.

Dolayısıyla telefonunuzu sallayarak oluşturacağınız rastgele dolgulara dair seçeneklerinizin neredeyse sınırsız bir hale geldiğini söyleyebilirim. Ancak maalesef uygulamada fotoğraf kullanmak isteyenlerin bunu yapabilecekleri herhangi bir seçenek bulunmuyor.

Wlppr

Wlppr uygulaması ise bilim ve teknolojiye hayran olanların kesinlikle sevecekleri arkaplan uygulamalarından. Uygulamanın içerisinde yer alan yüzlerce yüksek kaliteli duvar kağıdı resmi, uydular kullanılarak çekilmiş olan dünyanın en etkileyici yerleri arasından seçiliyorlar. Dolayısıyla hem doğal hem de ilginç görünen fotoğraflarla karşılaşmak mümkün hale geliyor.

Uygulamanın içerisindeki bu görüntüler ise seçkin kaynaklar kullanılarak devamlı güncelleniyorlar ve bu sayede içerik adedi devamlı olarak yükseliyor. Sadece bir duvar kağıdı uygulaması değil, uydu görüntüleriyle bir dünyayı keşfetme uygulaması haline bile geldiğini söyleyebilirim.

YORUMLAR